Części do samochodów francuskich – poradnik zakupowy

0
1242
Części do samochodów francuskich

Samochody francuskie cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Po marki takie jak Peugeot, Citroen czy Renault sięgają najróżniejsi odbiorcy – zarówno osoby poszukujące samochodów rodzinnych, jak i osoby regularnie podróżujące na długie dystanse. Rynek części do samochodów francuskich jest przy tym dość rozbudowany – co stanowi duże ułatwienie dla osób pragnących odnowić lub usprawnić swój pojazd. Poniżej podpowiadamy – gdzie kupować części do samochodów francuskich, po jakie sięgamy najczęściej oraz czy warto kupować w internecie, czy w sklepie stacjonarnym.

Części zamienne do samochodów – stacjonarnie czy w internecie?

Po części do samochodów francuskich sięgamy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Pracownicy sklepów stacjonarnych oczekują najczęściej, że przychodząc do sklepu będziemy wiedzieli jaką dokładnie część potrzebujemy kupić oraz jakie są jej najważniejsze parametry. W sklepach internetowych nie zastaniemy co prawda doradców, jednak opisy napotykanych produktów są wyczerpujące oraz dokładnie wskazują, do jakich modeli samochodów są przeznaczone.

Sklepy stacjonarne gorzej radzą sobie z gromadzeniem asortymentu. Często, jest on bardzo ograniczony, ze względu na niedużą przestrzeń wystawienniczą oraz magazynową. Sklepy internetowe radzą sobie z tym problemem o wiele lepiej. Znajdziemy w nich więcej dostępnych produktów, w tym również tych mniej popularnych i rzadziej stosowanych.

Ponadto, sklepy internetowe często oferują części w niższych cenach, a dokonując ich zakupu – nie musimy sami fatygować się z dojazdem. Jest to kolejna zaleta zakupów w internecie.  

Samochody francuskie – i dedykowane do nich części

Francuskie samochody osobowe są rozpoznawalne na cały świecie. Ponadto, są wygodne i komfortowe w czasie jazdy. Do szczególnie pożądanych należą francuskie jednostki napędowe oznaczone symbolem HDi – są to jedne z najczęściej wybieranych silników samochodowych na świecie. Ponadto, samochody francuskie odznaczają się komfortowym zawieszeniem, komfortowo zaprojektowanymi kabinami pasażerów oraz przyjemnymi dla oka parametrami estetycznymi.

Warto również podkreślić, że samochody francuskie wypadają bardzo dobrze w testach bezpieczeństwa, a cena zakupu ich poszczególnych części zamiennych jest niższa, niż w przypadku samochodów produkowanych w innych krajach – jak choćby pojazdów niemieckich.

Po jakie części sięgamy najczęściej? Przede wszystkim są to elementy wykorzystywane w układach paliwowym, napędowym, hamulcowym i kierowniczym. Oczywiście, również pozostałe układy wymagają od czasu do czasu ingerencji i wymiany niektórych elementów na nowe. Często jednak wymianie podlegają zbiorniki DPF oraz FAP, pompy wtryskowe, czujniki i regulatory paliwa oraz wtryskiwacze. W układzie napędowym największym „wzięciem” cieszą się linki oraz cięgna do zmiany biegów, półosie oraz dociski sprzęgła.

W układzie kierowniczym – częstym wymianom podlegają kolumny kierownicze, pompy wspomagania oraz przekładnie kierownicze. Układ hamulcowy, niezwykle istotny dla bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania pojazdu, obejmuje takie często wymieniane części jak zaciski hamulcowe, pompy ABS, hamulce ręczne oraz różnego typu czujniki i moduły. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ