Forum BMW E46

0
332353
Forum BMW E46

Marki BMW nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Charakterystyczne biało niebieskie logo, które według wielu symbolizować ma od śmigło samolotu (a przypomnieć należy, że protoplasta BMW – Rapp Motorenwerke GmbH – początkowo produkował właśnie silniki do samolotów), znane jest nawet samochodowym ignorantom, którzy na pytanie o to jaki maja samochód odpowiadają, że czerwony Jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych modeli tej marki jest, uznawany już dziś wśród wielbicieli BMW za klasyczny – model e46, który doczekał się swojego własnego „miejsca” w przestrzeni internetowej.

Krótka historia

Forum bmw e46, bo nim mowa, jest w głównej mierze poświęcone temu produkowanemu w latach 1998-2007, ale wciąż (jak się okazuje obserwując forum) pożądanemu modelowi tej popularnej niemieckiej marki. Założone zostało w 2008 roku w wyniku frustracji, jak informuje w poście powitalnym założyciel forum, ukrywający się pod nickiem spinecki (Witajcie na e46forum.pl!), jako wyraz rozgoryczenia „ogólnie panującym burdelem, nieporządkiem, chaosem na innych forach BMW” i działa po dziś dzień. Zrzesza blisko dwa tysiące użytkowników ze wszystkich szesnastu województw – wielu z nich pochwalić się może ogromną wiedzą nie tylko na temat swojego ukochanego modelu, który jest głównym „bohaterem” forum, BMW e46, ale także na temat całej marki, a nawet samochodów w ogóle.

Forum BMW E46
Dla kogo forum

Ogólnie mówiąc, dla wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy bmw e46, forum ma coś do zaoferowania. Ci, którzy pragną stać się dumnymi posiadaczami tego auta, uważanego dziś przez niektórych za klasykę, mogą znaleźć w tym miejscu porady jak kupić swój wymarzony pojazd, żeby się nie naciąć – na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu, jaki budżet warto na to przeznaczyć, jaką wersję nadwozia, silnika czy jaki rocznik wybrać. Ci, natomiast, którzy zakup mają już szczęśliwie za sobą, na forum bmw e 46 dowiedzieć się mogą wielu przydatnych rzeczy na temat tego jak dbać o ukochane auto, jak rozwiązywać pojawiające się w czasie jego eksploatacji problemy i gdzie w razie czego udać się po pomoc. Użytkownicy forum wymieniają się również opiniami na temat sprzedawców, warsztatów, mechaników, blacharzy i lakierników ze swojej okolicy. Tym zaś, którym nie wystarcza wirtualna rozmowa o bmw e 46, forum umożliwia organizację bardziej tradycyjnych spotkań „face to face” w formie zlotów i konwentów miłośników nie tylko tego konkretnego modelu, ale w ogóle całej marki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ