Na zniszczone plastiki w aucie najlepszy lakier do plastiku

0
15544

Na karoserii niemal każdego samochodu występują elementy wykonane z tworzyw sztucznych, zwanych potocznie plastikami. Jest to zazwyczaj polietylen. Elementy plastikowe są użyteczne, ale niestety są one mniej odporne na zniszczenie od elementów lakierowanych. Sposobem na przywrócenie im ładnego wyglądu jest pomalowanie specjalnym lakierem do plastików.

Plastiki jak nowe

Tworzywa sztuczne użyte do wykonania elementów na karoserii nie są odporne na nieustanne negatywne działanie czynników atmosferycznych. Promieniowanie UV, wysokie temperatury, mrozy, działanie substancji chemicznych, jakich przy aucie jest dużo oraz uszkodzenia mechaniczne powodują, że plastiki z czasem tracą swój początkowy ładny wygląd i szpecą auto.

Jest jednak świetny, niedrogi i łatwy do realizacji sposób na to, aby plastiki w aucie znów ładnie się prezentowały i błyszczały jak lakier. Szczególnie gdy karoseria auta została odmalowana. Sposobem tym jest użycie specjalnego lakieru do plastiku, jaki można nabyć w wielu sklepach motoryzacyjnych.

Lakier do plastiku na zderzaki i nie tylko

Na karoserii auta jest co najmniej kilka elementów plastikowych. Poza zderzakami są to listwy boczne, nadkola, relingi dachowe, spoilery, a czasem nawet jeszcze inne, w zależności od modelu i marki auta. Wszystkie te elementy można pomalować właśnie lakierem do plastików.

Lakier do plastiku jest najczęściej sprzedawany w formie sprayu, podobnie jak inne farby do aut. Wśród dostępnych kolorów są czarny, szary, biały, czasem też i inne. Można więc albo pomalować plastiki na najczęściej stosowany oryginalnie czarny kolor lub nawet dopasować pod kolor karoserii, jeśli się uda dobrać lakier.

Zalety lakieru do plastiku

Lakiery do plastików są skuteczniejsze od innych metod odnawiania elementów z tworzyw sztucznych. Na pewno dużo lepsze niż stosowanie czernideł czy nawet opalanie opalarką. Lakier do plastiku można zastosować nawet na dość zniszczone elementy. Trzeba je tylko odpowiednio przygotować do malowania.

Elementy plastikowe przeznaczone do malowania najlepiej jest zdemontować, ale nie jest to konieczne. Gdy zostają na aucie, należy po prostu zabezpieczyć karoserię. Plastiki należy oczyścić, odtłuścić, a znaczne ubytki uzupełnić szpachlą. W razie potrzeby należy wyrównać powierzchnię lakierem. Można przetrzeć całość, aby lakier lepiej się trzymał. Proces malowania nie jest trudny. Wystarczy stosować się do zaleceń producenta lakieru.

Lakier od plastiku kupisz na Lakiery24.com

[Głosów:83    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ