Chcesz zaoszczędzić na mechaniku? Stwórz w domu własny warsztat!

0
2428

Niezależnie od tego, czy przywracasz do lat świetności starego Jeepa, czy masz nowiutkiego Sedana – możesz zrezygnować z usług dealera lub warsztatu samochodowego w celu wykonania niektórych zadań i rozpocząć własną konserwację samochodu. Przekonasz się, że praca nad własnym samochodem oszczędza czas i pieniądze – a jeśli coś się zepsuje, będziesz miał pewność i know-how, aby to naprawić.

Możesz powiedzieć, no jasne, ale przecież nie można po prostu zamienić domowego garażu w warsztat w pełni przystosowany do takich działań. Owszem, bowiem zestaw narzędzi do mechaniki samochodowej różni się od tego przeznaczonego do obróbki drewna i ogólnych narzędzi do majsterkowania, które już zgromadziłeś. Jednak w tym artykule dowiesz się co takiego będzie Ci potrzebne do rozpoczęcia.

#1 Kombinerki i nożyce

Istnieje mnóstwo projektów elektrycznych, które można wykonać w domowym warsztacie, takich jak zainstalowanie zestawu słuchawkowego stereo, głośników lub podłączenie nowych reflektorów do samochodu. Do tego celu potrzebne są kombinerki o różnych rozmiarach, a także nożyce do drutu i narzędzia do ściągania izolacji. Twoje wyposażenie warsztatu musi być więc obfite w pełną gamę narzędzi ręcznych, abyś mógł wykonać spokojnie każde takie zadanie.

#2 Klucz dynamometryczny

Nakręcanie nakrętek we właściwy sposób jest często omijane przez początkujących mechaników. Przekręcanie nakrętki może spowodować oderwanie śruby, a także utrudnić jej usunięcie w razie potrzeby. Użyj klucza dynamometrycznego zatrzaskowego typu „clicker”, aby upewnić się, że dokręcasz zgodnie ze specyfikacją. Aby wyregulować moment obrotowy, obróć dolny uchwyt i wyrównaj jego górną krawędź do określonego momentu, który jest określany przez narzędzie. Dokręć, aż usłyszysz dwa kliknięcia i gotowe. Tego pomocnego narzędzia nie może zabraknąć w wyposażeniu Twojego warsztatu. Ale uwaga: nigdy nie używaj klucza dynamometrycznego do odkręcania nakrętek, zamiast tego użyj klucza udarowego.

#3 Klucze

Zestaw kluczy jest nieocenionym dodatkiem do każdej skrzyni narzędziowej w warsztacie samochodowym.

#4 Śrubokręty

Zestaw śrubokrętów jest tak samo przydatny w domu, jak w garażu, ale być może trzeba rozszerzyć to, co już masz. Zdobądź kompletny zestaw, który zawiera:

większy płaski śrubokręt, który może działać również jako małe narzędzie do podważania,
bardzo małe śrubokręty wystarczająco delikatne do pracy elektronicznej.

#5 Światło robocze

Praca wieczorami w warsztacie przy ograniczonym świetle jest bardzo powszechnie spotykana a zwłaszcza w okresie zimowym. Dlatego potrzebujesz dobrego oświetlenia do wykonania obranej pracy, aby zapobiec zgubieniu jakiejś części i zwrócić większą uwagę na aktualnie wykonywany projekt.

#6 Lateksowe rękawiczki

Rękawice lateksowe są lepsze niż zwykłe rękawice robocze, ponieważ są one jednorazowe i pracujesz z czystymi rękawiczkami za każdym razem, gdy rozpoczynasz projekt. Wielokrotnego użytku rękawice robocze stają się naprawdę szybko tłuste i brudne i co więcej – nie ma łatwego sposobu na ich wyczyszczenie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ