Holowanie dla początkujących – wprowadzenie

0
2365

Być może, podobnie jak wielu kierowców, jesteś sceptycznie nastawiony do tematu holowania przyczep

Być może, podobnie jak wielu kierowców, jesteś sceptycznie nastawiony do tematu holowania przyczep. Podczas holowania pojazd staje się cięższy, wolniejszy, a czas hamowania znacząco się wydłuża.

Jednak nawet jeśli kilka aspektów normalnej jazdy może się zmienić, holowanie przyczepy nie musi być stresującym doświadczeniem. Właściwie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i regulacjom, holowanie może stać się prawie tak wygodne i łatwe, jak normalna jazda.

Przewodnik po holowaniu

Jeżeli jesteś początkującym kierowcą i nigdy nie holowałeś przyczepy, powinieneś zasięgnąć nieco informacji aby poprawić swojej wiedzy na ten temat. Powinieneś wiedzieć, jak wybrać zaczep i jak go zainstalować, jak zaczepić przyczepę i bezpiecznie ją holować. Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz w Internecie, ale najlepiej porozmawiać ze specjalistami w tej dziedzinie.

Co będziesz holować?

Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, jakiego rodzaju przyczepę zamierzasz holować. Czy będzie to przyczepa użytkowa, przyczepa do łodzi, kamper, czy może coś cięższego, na przykład przyczepa kempingowa lub przyczepa dla zwierząt?  Twoja przyczepa może, ale nie musi, być wyposażona w własny zestaw hamulców. Przed holowaniem jakiegokolwiek rodzaju przyczepy należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Czym będziesz holować?

Możesz być właścicielem większej ciężarówki, SUV-a lub pełnowymiarowej furgonetki, a może lekkiego samochodu osobowego, crossovera lub minivana. Twój pojazd może być skonfigurowany z fabrycznym pakietem do holowania lub może zaistnieć potrzeba zainstalowania zaczepu, okablowania lub dodania innego sprzętu przed holowaniem. Każdy pojazd ma różne pojemności, a każdy z nich może wymagać innego sprzętu do holowania aby robić to bezpiecznie i legalnie.

Gdzie będziesz holować?

Twoje potrzeby holowania zależą również od odległości i warunków drogowych czy atmosferycznych na trasie. Na przykład, holowanie małej przyczepy komunalnej przez miasto różni się znacznie od holowania dużego kampera na pięciu kołach do odległego miejsca docelowego. Jest również prawdopodobne, że holujesz różne przyczepy tym samym pojazdem. Musisz zastanowić się, jak najlepiej wyposażyć swój pojazd, by być przygotowanym na wszelkiego rodzaju przyczepy.

Gdzie kupować sprzęt do holowania?

Haki holownicze pojedyncze, podwójne, belki haka holowniczego, elektryczne zestawy montażowe haka holowniczego, przystosowane do konkretnych modeli samochodów, jak i uniwersalne, znajdziesz w sklepie internetowym Volkswagena. Odwiedź stronę internetową www.vwuzytkowe-sklep.pl i wejdź w zakładkę ‘systemy holownicze’. Znajdziesz tam szeroką gamę produktów najwyższej jakości w atrakcyjnych, internetowych cenach. Zapoznaj się z pełnym asortymentem sklepu, aby znaleźć interesujące cię artykuły i promocje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ