Części samochodowe – oryginalne z ASO czy zamienniki?

0
2033
Części samochodowe

Z roku na rok przybywa liczba szczęśliwych posiadaczy auta, którzy z wydatkami innymi niż paliwo, ubezpieczanie i myjnia muszą liczyć się z kosztami ewentualnych napraw samochodu. Auta co jakiś czas ulegają wypadkom, awariom co wiąże się z naprawą i dodatkowym obciążeniem budżetu. I w tym momencie nadchodzi pytanie: Wybrać oryginale części czy ich zamienniki? Rozterki pojawiają się ze względu na koszty związane z naprawą i najczęściej jest on decydującym argumentem.

Jakie są zalety zakupu oryginalnych części samochodowych z ASO?

Niewątpliwie główną zaletą jest to, że oryginalne części ASO mają jakość gwarantowaną. Używając takich części do naprawy mamy pewność, że używane zostają części fabryczne, czyli takie same, jakie są w naszym aucie. Kolejną zaletą jest to, że używając oryginalne części do samochodu z ASO auto pozostaje w okresie gwarancji.

Kiedy warto kupować oryginalne części do samochodów osobowych?

Używając oryginalnych części, mamy gwarancję tego, że produkty są wykonane dobrze jakościowo, a za tym idzie bezpieczeństwo i komfort. Należy zaznaczyć, że oryginalne części ASO, które są w salonach i u mechaników są produkowane dla konkretnej marki, wszystko jest takie same jak w oryginale. To pomaga w zamontowaniu tej części, montowanie oryginałów jest szybsze i łatwiejsze niż zamienników. Dodatkowo części oryginale są objęte gwarancją producenta,

Kiedy warto kupić zamienne części do au osobowych?

Niewątpliwie oryginalne części posiadają więcej zalet niż zamienne, jednakże są pewne sytuacje, kiedy warto kupić zamienniki. Rynek jest bogaty we wszystkie zamienniki, które łatwo znaleźć u mechaników, w sklepach internetowych bądź sklepach stacjonarnych. Zamienne części kuszą ceną. Nie zawsze jakość niskiej ceny idzie z jakością i z tym trzeba się liczyć. Jednakże w przypadku posiadanie auta, które jest już stare, wyeksploatowane można pomyśleć o zastosowaniu zamienników, które nie zrujnują portfela właściciela auta. Przy zakupie zamienników warto spojrzeć na materiał z którego są wykonane, ponieważ czasami można zaszkodzić. Zamienniki kuszą ceną, która jest znacznie niższa niż w przypadku części oryginalnych. W przypadku gdy auto jest stare i nie posiada gwarancji ekonomiczniej jest użyć zamienników.

Stojąc przed wyborem części przy naprawie auta, warto skorzystać z porady specjalisty, w tym przypadku mechanika, który posiada doświadczenie i będzie umiał doradzić przy wyborze części i zdecyduje czy warto inwestować w oryginale części lub skorzystać z tańszej wersji zamienników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ