Seat – samochód dla singla i dla rodziny

0
1259

Seat to marka samochodów niezwykle popularna w naszym kraju jak i na całym świecie. Zaledwie w 2019 roku, Seat osiągnął poziom sprzedaży prawie 600 tysięcy pojazdów. Tym samym, zwiększył sprzedaż względem poprzedniego roku o całe 10 procent, pobijając również swój wcześniejszy rekord. W Polsce statystyka sprzedaży samochodów Seat również przedstawia się dobrze. W 2018 roku było to ok. 12,5 tysiąca pojazdów. Na sukces ten z pewnością wpływ miała produkcja modeli SUV, które stanowiły w 2019 roku prawie połowę sprzedanych pojazdów. Tym samym, marka Seat przeszła rekordowy, 3-letni okres w swojej historii.

Seat – dlaczego warto wybrać tę markę?

Seaty to samochody wybierane z różnych względów. Niektórzy uważają je za pojazdy komfortowe oraz ekonomiczne, a ponadto – charakteryzujące się wysokimi walorami estetycznymi. Z pewnością, Seat specjalizuje się w dostarczaniu wysoce użytecznych pojazdów zaliczanych do klasy miejskiej oraz kompaktowej.

Szczególne miejsce wśród Seatów zajmują SUVy – czyli pojazdy przestronne, z napędem na cztery koły. Jest to samochód idealny do jazdy w warunkach miejskich, nastawiony na codzienną eksploatację. SUVy są bezproblemowe w czasie prowadzenia, a ich głównym zadaniem jest ułatwić przemieszczanie się po miejskich arteriach komunikacyjnych osobom żyjących w pośpiechu.

Seat – bezpieczeństwo przede wszystkim

Seaty to ponadto pojazdy w wysokim stopniu bezpieczne. W czasie testów bezpieczeństwa Seaty zachowują wzorowo – niezależnie czy badanie były prowadzone przez organizacje lub firmy europejskie, czy amerykańskie.

Testy bezpieczeństwa, którym poddawane są samochody, tworzą bardzo rozbudowane procedury. W ich trakcie samochód jest zderzany czołowo z płaską, nieruchomą przeszkodą, podczas jazdy z prędkością ponad 60 kilometrów na godzinę. Ponadto, przeprowadza się obserwacje zderzenia pojazdu od strony bocznej, przy prędkości 50 kilometrów, oraz obserwację zderzenia z pieszym przy prędkości wynoszącej 40 kilometrów. Również przebieg zderzenia z przeszkodą przypominającą słup jest poddawany szczegółowej obserwacji.

Wszystkie modele Seata przeszły wymienione testy, zdobywając wysokie notowania. W przypadku New Car Assessment Programme – kluczowej organizacji do spraw oceny bezpieczeństwa samochodów osobowych – Seat uzyskał najwyższe noty – aż 5 gwiazdek. Jest to gwarancją wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas przemieszczania się samochodami tej marki.

Seat leasing – warto czy nie warto?

Zakup nowego samochodu często wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu. Alternatywnym i często korzystnym finansowo rozwiązaniem jest leasing – czyli umowa przypominająca nieco warunki dzierżawy, bez natychmiastowego przeniesienia prawa własności. Leasing polega na odpłatnym korzystaniu z samochodu, zupełnie jakby był naszą własnością, przez cały czas trwania umowy. Po jej zakończeniu mamy zazwyczaj możliwość odkupienia samochodu po symbolicznej cenie – wynoszącej 1 procent wyjściowej wartości.

Leasing Seat – to wybór zwłaszcza osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Wówczas, leasing samochodu jest korzystny finansowo, gdyż część opłat możemy odliczyć od kosztów. Oczywiście, zależy to od rodzaju leasingu, na który się decydujemy, oraz zamierzonego sposobu wykorzystania samochodu. Niemniej, warto podkreślić, że wielu polskich przedsiębiorców jeździ właśnie samochodami marki Seat, uzyskanymi w drodze leasingu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ