Zamek centralny z pilotem

0
2655
Zamek centralny z pilotem

Zamek centralny z pilotem to bardzo praktyczne rozwiązanie, które chciałaby mieć u siebie w samochodzie większość kierowców. Jeśli go nie posiadamy, możemy to łatwo zmienić stosując proste w montażu zestawy. Pasują one do praktycznie każdego auta i wcale nie muszą być drogie!

Czym jest centralny zamek z pilotem?

Posiadając w samochodzie centralny zamek z pilotem, możemy łatwo otwierać i zamykać wszystkie zamki w samochodzie (również ten w bagażniku) przy pomocy jednego przycisku. Wiele starych aut dobrej klasy posiada sam centralny zamek, jednak nie ma on możliwości sterowania pilotem. Dzisiaj nie powinno to stanowić jednak problemu. Można dokupić pilota i zintegrować go z centralnym zamkiem. Również w przypadku gdy w ogóle nie mamy w samochodzie centralnego zamka z pilotem nie musimy się martwić – możemy dokupić i zamontować odpowiedni zestaw.

Wybór odpowiedniego zestawu

Zanim zakupimy zestaw do montażu centralnego zamka z pilotem upewnijmy się, że pasuje on do naszego auta. Większość modeli dostępnych na rynku pasuje zarówno do aut trzy- jakpięciodrzwiowych. Warto także sprawdzić, ile pilotów znajduje się w zestawie (dwa a może trzy?), czy da się zintegrować drzwi z kierunkowskazami pojazdu i czy zamek wyposażony jest w sygnał dźwiękowy. Wiele osób nie lubi zestawów z sygnałem dźwiękowym, gdyż są one dość uciążliwe dla pasażerów. Ceny zestawów są zróżnicowane. Najtańszy możemy dostać już za 50 złotych, najdroższe kosztują nawet 500.

Montaż centralnego zamka

Zanim weźmiemy się za montaż centralnego zamka, upewnijmy się, że dobrze rozumiemy instrukcję obsługi. Jeśli nasze umiejętności i znajomość elektroniki nie jest wystarczająca, lepiej zapłacić za montaż specjaliście, niż spowodować samemu poważną awarię w swoim samochodzie.

Jeśli bierzemy się za to sami, z pewnością przyda się nam taśma izolacyjna. Najpierw należy według instrukcji przygotować sterownik, a później umieścić go w samochodzie w taki sposób, by był nieruchomy. Instrukcja dla każdego modelu jest inna, jednak zawsze będziemy musieli zwrócić uwagę na połączenia, w ich przypadku bardzo ważna jest izolacja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ