Lokalizatory GPS w branży farmaceutycznej – sprawdź korzyści!

0
476
Lokalizatory GPS w branży farmaceutycznej

Większość leków opatrzona jest informacją o tym w jaki sposób należy je przechowywać oraz przewozić. Warunki te nie wzięły się znikąd – substancje zawarte w lekach są często wrażliwe na zmianę temperatur czy nasłonecznienie. Dodatkowo niektóre z nich mają krótki termin ważności, więc wszelkie dostawy nie mogą być opóźnione.

Aby utrzymać niezbędne warunki oraz terminowość dostaw, warto rozważyć instalację lokalizatora GPS, który kontroluje wszystkie niezbędne parametry. Jednym z takich urządzeń może być moduł IKOL QUICK, który nie tylko podaje lokalizację, ale też może zostać poszerzony o dodatkowe funkcje. Jakie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu – zachęcamy do lektury!

Instalacja lokalizatora GPS w chłodni farmaceutycznej

IKOL QUICK to wyjątkowy moduł. Jego nazwa doskonale oddaje sposób instalacji (quick w tłum. szybki). Aby podłączyć lokalizator wystarczy podpiąć jedynie dwa kable do akumulatora i gotowe. Instalacja jest tak prosta, że bez problemu można wykonać ją samodzielnie lub z niewielką pomocą instrukcji wideo, którą udostępnia firma IKOL.

Drugim krokiem jest zainstalowanie dedykowanej aplikacji do obsługi modułu GPS – IKOL Tracker. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z lokalizatorem, a wszystkie dane są dostępne za jej pośrednictwem. W praktyce oznacza to, że nieważne gdzie będziesz, możesz mieć kontrolę nad parametrami panującymi w chłodni farmaceutycznej. Wystarczy telefon lub tablet z dostępem do Internetu.

Jak kontrolować warunki w chłodni farmaceutycznej z lokalizatorem GPS?

Instalacja lokalizatora GPS IKOL QUICK daje przede wszystkim dostęp do bieżącej oraz przeszłej lokalizacji. Dzięki temu zarządzając dostawami leków, wiesz na jakim są etapie, a w razie opóźnień możesz szybko zlokalizować kierowcę i zmienić mu trasę lub dowiedzieć się z czego wynikają spóźnienia.

Natomiast sam lokalizator GPS można poszerzyć o dodatkową funkcję – czujnik temperatury i wilgoci. Instalując na pace chłodni masz pełną kontrolę nad warunkami, w jakich są przewożone leki. Jest to forma zabezpieczenia na wypadek jakiejkolwiek awarii systemu wbudowanego w aucie. Długotrwałe trzymanie leków w zbyt wysokiej temperaturze lub wilgoci może je uszkodzić, a tym samym spowodować straty nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Lokalizator GPS oraz czujnik pozwolą się przed tym uchronić – na urządzeniu z zainstalowaną aplikacją osoba zarządzająca będzie miała całodobowy dostęp do informacji na temat bieżącego stanu chłodni, a tym samym leków. Przy niepokojących parametrach może natychmiast skontaktować się z kierowcą i wspólnie uratować firmę przed dużą stratą.

Dodatkowe korzyści z lokalizatora GPS w branży farmaceutycznej

Lokalizator GPS IKOL Quick daje dostęp do dodatkowych funkcji takich jak raporty i alerty. Raporty to idealne rozwiązanie dla osób zarządzających dostawami – mogą sprawdzić czasy i lokalizacje przejazdów, zobaczyć z czego wynikały opóźnienia, a po wyciagnięciu wniosków, wytyczyć nowe trasy.

Natomiast alerty dają informację na bieżąco o stanie auta. Wśród nich znajdzie się kilka szczególnie interesujących dla branży farmaceutycznej jak alert długiego postoju lub podróży, spadku lub odłączenia zasilania czy odholowania. Szybka reakcja w przypadku takiego powiadomienia może uchronić całą partię leków przed zepsuciem.

Sprawdź dodatkowe korzyści lokalizatora GPS IKOL QUICK!

Jeśli planujesz wdrożyć lokalizację GPS w swojej firmie farmaceutycznej, koniecznie sprawdź jakie dodatkowe korzyści możesz zyskać. Więcej informacji na temat modułów GPS w branży farmaceutycznej znajdziesz na stronie ikol.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ