Ubezpieczenie hybrydy? Sprawdź, gdzie kupisz je najtaniej!

0
585
Ubezpieczenie hybrydy

Samochody hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z faktu, że są one ciche, przyjazne dla środowiska oraz ekonomiczne. Jeśli rozważasz zakup takiego samochodu, to dowiedz się nieco więcej na jego temat oraz sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie swojej hybrydy.

Samochody hybrydowe – co musisz o nich wiedzieć?

Zanim podejmiesz konkretną decyzję, dowiedz się, co to są samochody hybrydowe oraz czym się wyróżniają. Tego rodzaju auta wyposażone są w dwa rodzaje napędu. Pierwszym z nich jest silnik spalinowy benzynowy lub wysokoprężny, a drugim silnik elektryczny. Wyróżnia się trzy rodzaje samochodów hybrydowych:

  •       mHEV,
  •       HEV,
  •       PHEV.

Pierwsze z nich wyposażone są w łagodny układ hybrydowy. Oznacza to, że silnik elektryczny pełni w nim wyłącznie funkcję pomocniczą. Jest on wsparciem dla jednostki spalinowej przede wszystkim podczas przyspieszania, co zmniejsza zużycie paliwa. Hybrydy typu mHEV to świetne samochody miejskie. 

HEV to natomiast samochód z pełnym układem hybrydowym. Jego cecha charakterystyczna to zdecydowanie większa moc. Silnik elektryczny nie tylko wspiera jednostkę spalinową, ale także napędza auto. Pozyskuje on energię m.in. podczas hamowania samochodu, tak samo, jak w przypadku układów mHEV. Nie ma także możliwości doładowania go z zewnątrz.

Samochody hybrydowe typu PHEV, nazywane także plug-in, są wyposażone w pojemne akumulatory, które można naładować poprzez podłączenie ich do gniazdka. Są więc one najbardziej zbliżone do aut w pełni elektrycznych. Możliwość zewnętrznego naładowania akumulatorów sprawia, że hybrydy plug-in mogą przejechać maksymalnie kilkadziesiąt kilometrów napędzane wyłącznie zgromadzoną w nich energią.

OC hybrydy – ile trzeba za nie zapłacić?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego, w tym także samochodu hybrydowego. Podczas obliczania wysokości składki towarzystwa biorą pod uwagę takie same czynniki jak w przypadku standardowych aut. To, ile zapłacisz za OC, zależy więc m.in. od:

  •       Twojego wieku i doświadczenia w prowadzeniu pojazdów,
  •       historii ubezpieczeniowej,
  •       miejsca zamieszkania,
  •       mocy silnika auta,
  •       rocznika i modelu samochodu.

Przykładowo 43-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ma prawo jazdy od 15 lat, za ubezpieczenie Toyoty Prius z 2010 roku zapłaci 400 zł. Z kolei dla 23-latka z Warszawy zakup pierwszej polisy dla takiego samego auta kosztuje 2631 zł. Jak widzisz, wiek oraz doświadczenie za kierownicą, a także miejsce zamieszkania mają ogromny wpływ na wysokość składki.

Jeśli chcesz kupić polisę dla swojego samochodu hybrydowego, to znajdź najlepsze ubezpieczenie online bez wychodzenia z domu. Możesz porównać ze sobą wiele ofert za pomocą wygodnego kalkulatora. Dzięki niemu sprawdzisz propozycje od różnych ubezpieczycieli i wybierzesz taką, która najbardziej Ci odpowiada.

Zakup samochodu hybrydowego to świetne rozwiązanie dla każdego, kto szuka ekonomicznego oraz przyjaznego dla środowiska auta. Korzystając z porównywarki ofert, możesz znaleźć ubezpieczenie OC dla takiego pojazdu w świetnej cenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ