Wycieraczki w samochodzie – kiedy należy je wymienić?

0
2534
Wycieraczki w samochodzie - kiedy należy je wymienić?

Wycieraczki w samochodzie to niewielki, lecz bardzo ważny element. Od nich zależy Twoje bezpieczeństwo i zapewnienie odpowiedniej widoczności podczas jazdy. Jednocześnie wycieraczki są właśnie tą częścią, która zużywa się wyjątkowo szybko. Jak często należy je wymieniać, aby dobrze spełniały swoją funkcję?

Dlaczego należy regularnie wymieniać wycieraczki?

Jedynie gdy mamy sprawne wycieraczki możemy prowadzić przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. To one zapewniają nam odpowiednią widoczność w czasie opadów. Jazda w deszczu, w sytuacji gdy niesprawne wycieraczki ograniczają nam widoczność to prawdziwa udręka. W takich warunkach ryzyko wypadku jest naprawdę duże. Do tego dochodzi głośna praca zużytych wycieraczek i ryzyko porysowania przedniej szyby, której wymiana będzie oznaczać ogromne koszty. Z tego powodu warto wcześniej wymienić

Jak często wymieniać wycieraczki?

Zwykle eksperci zalecają, by wycieraczki wymieniać w miarę regularnie, raz na pół roku. Dobrym pomysłem jest robienie tego w czasie, gdy zmieniamy opony. W ten sposób wejdziemy w nowy sezon całkowicie do tego przygotowani. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi o to, by trzymać się sztywnych ram czasowych. Jeśli zobaczymy, że nasze wycieraczki pozostawiają brzydkie smugi wcześniej, powinien być to dla nas sygnał, żeby je wymienić. Innym niepokojącym sygnałem może być pojawiająca się rdza, w takim przypadku należy wymienić całe pióro.

Jak dbać o wycieraczki?

Przede wszystkim, wycieraczki nie są drogie, warto więc zainwestować w dobry, markowy model. Ceny takich wycieraczek wynoszą około 40 zł. Pamiętajmy o tym, że z powodu nieprawidłowej eksploatacji łatwo uszkodzić nawet najlepszy model. Zwróćmy uwagę na to, że próby oderwania wycieraczki przymarzniętej do szyby mogą spowodować jej uszkodzenie. Absolutnie nie należy również nigdy próbować oderwać przymarzniętej drapaczki od szyby. Także złej jakości płyn do spryskiwaczy przyczynia się do szybszego zużycia wycieraczki (praca na sucho jest niestety jeszcze gorsza).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ