Prawo jazdy Gdynia

0
2385
prawo jazdy

Coraz więcej osób podejmuje decyzję o przygotowaniu się do egzaminu na prawo jazdy. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko osób młodych, ale także osób starszych, które zamierzają poprawić swoje szanse na rynku pracy lub uprościć sobie komunikację do pracy czy dla dalszych tras. W związku z wyjątkowo dynamicznymi zmianami we wprowadzanych przepisach, odpowiednie przygotowanie się do egzaminu, stanowi nie lada wyzwanie. Czego mogą spodziewać się niedoszli kierowcy?

prawo jazdyEgzamin, do którego należy się przygotować, składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Pierwsza część służy sprawdzeniu wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, umiejętności  udzielania pierwszej pomocy oraz rozpoznawania warunków na drodze. Przeprowadzana jest ona w salach komputerowych ośrodków ruchu drogowego, pod okiem doświadczonych egzaminatorów. Teoretyczna część polega na odpowiadaniu na pytania zamknięte (odpowiedzi „tak” lub „nie”) oraz pytania otwarte, pozwalające na wybór jednej z trzech opcji. Na odpowiedzi można mieć od dziesięciu do pięćdziesięciu sekund. Egzamin praktyczny, dla prawa jazdy Gdynia polega na przygotowaniu samochodu do jazdy, wykonaniu kilku ćwiczeń na placu manewrowym, a następnie płynnej jeździe po mieście, zgodnie z panującymi na drodze warunkami. Egzaminowany może popełnić błąd, który nie zagrozi bezpieczeństwu ruchu drogowego – zobowiązany będzie wówczas do powtórzenia, a tym samym poprawienia danego manewru. Gdyby okazało się, że błąd zostanie powtórzony, część praktyczna nie zostanie zaliczona.

W okolicach Trójmiasta znajduje się mnóstwo ośrodków szkoleniowych, które przygotują do egzaminu na prawo jazdy Gdynia. Przyszli kursanci, zainteresowani zalezieniem odpowiedniego miejsca, które efektownie przygotuje  ich do obu części egzaminu, powinni zastanowić się nad skorzystaniem z wyszukiwarki internetowej, jak chociażby Google, by sprawdzić, które ośrodki są wyżej w wynikach wyszukiwania – oznaczać to będzie równocześnie, że są one częściej wybierane i zaliczają się do sprawdzonych. Do szczególnie polecanych zalicza się chociażby Elka School, znajdująca się przy ulicy Świętojańskiej 38 w Gdyni. Ośrodek ten, zajął pierwsze miejsce jako Najlepsza Szkoła Nauki Jazdy w Trójmieście, według plebiscytu Dziennika Bałtyckiego i PORD. Kluczem do sukcesu ośrodka jest szeroka oferta kursów, także tych przyspieszonych oraz wysoka zdawalność, zarówno dla części teoretycznej oraz praktycznej. Ośrodków szkoleniowych jest mnóstwo – każdy zainteresowany z całą pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ