Audi A4 B8 na Sprzedaż: Elegancja, Wydajność i Zaawansowana Technologia w Jednym – Praktyczny Przewodnik Przed Wyborem

0
205
Audi A4 B8 na Sprzedaż

Audi to synonim auta luksusowego i eleganckiego, które jest doskonałym wyborem dla wszystkich wymagających. W poniższym artykule prezentujemy szereg najważniejszych informacji na temat popularnego modelu Audi A4 B8. Każdy, kto planuje kupno tego auta, powinien się zapoznać z naszym poradnikiem. Zapraszamy do lektury!

Audi A4 – czym się wyróżnia?

Audi A4 to wyjątkowa seria, którą doskonale znają wszyscy adepci motoryzacji. Zalicza się ją do grona najchętniej wybieranych i najbardziej lubianych modeli tej niemieckiej marki. W segmencie D to jeden z liderów pod względem liczby kupionych aut. Produkcja samochodów w ramach serii A4 rozpoczęła się w 1994 roku.

W początkowym okresie ten niemiecki producent oferował wyłącznie sedana, ale rosnące zainteresowanie sprawiło, że na rynku pojawiło się także kombi nazwane Avant a także Quatro wyposażone w napęd na 4 koła. W Audi A4 zastosowano i ulepszono wiele rozwiązań znanych z serii A80, która cieszyła się niezwykle dużym powodzeniem. 

A4 B8 – co trzeba wiedzieć o tej generacji?

Audi A4 B8 to czwarta generacja omawianej serii, której produkcja miała miejsce w latach 2007-2015. Za jej zaprojektowanie odpowiadał Julian Hoenig. W porównaniu z poprzednią linią zwiększyły się rozmiary samochodu. Mianowicie: zbudowano go bazując na nieco zmienionej płycie podłogowej zaczerpniętej z VW Group MLB B8. W porównaniu do poprzednich serii zastosowano tutaj bardziej nowoczesną linię nadwozia, zaś samo wnętrze stało się bardziej przestronne.

Warto nadmienić, że o ogromnym uznaniu serii A4 B8 świadczy fakt, iż w 2008 roku model ten wygrał konkurs „Auto Zeitung” zdobywając nagrodę Auto Trophy (auto roku) a także konkurs „Biland am Sonntag”.

Osoby, które myślą o zakupie Audi A4 B8 powinny wiedzieć, że w sprzedaży dostępnych jest kilka wersji silnikowych. Mianowicie: można zakupić zarówno wysokoprężne jak i benzynowe modele. Z kolei do najczęściej występujących problemów technicznych z tą linią aut zalicza się kłopoty z funkcjonowaniem skrzyni biegów, filtrem cząstek stałych a także dwumasowym kołem zamachowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ