Naprawa turbosprężarek i katalizatorów

0
2027
Naprawa turbosprężarek i katalizatorów

Naprawa samochodu wiąże się często nie tylko z dużymi kosztami, ale też ze stresem. Części i podzespoły, które posiadają współczesne samochody są bardzo zaawansowane, dlatego należy upewnić się, że samochód zostanie oddany w ręce profesjonalistów.

Do niedawna powszechne w Polsce praktyki, które polegają na usuwaniu filtrów cząstek stałych zostaną wkrótce zniwelowane, ponieważ takie pojazdy nie przejdą badań technicznych albo policja zabroni im dalszej jazdy. Właściciele samochodów, którzy wcześniej usuwali filtry, teraz będą je znowu montować lub będą pozbywać się swoich samochodów. Dlatego kupując auto używane należy zwrócić uwagę, czy spełnia ono wszystkie warunki homologacji, a więc posiada wszystko co przewidział producent w tym wszelkie filtry i katalizatory. Sprzedający powinien nas o tym poinformować, jednak aby nie obniżać za nadto ceny samochodu, często fakt usunięcia filtra jest przemilczany.

W związku z zasadą działania, budową, awaryjnością pojazdu i niewłaściwym użytkowaniem filtry cząstek stałych mogą się zapychać i właściciele pojazdów stają przed kolejnym dylematem. Już wiemy, że usunięcie go nie jest rozwiązaniem. Pozostaje nam regeneracja dpf lub wymiana na nowy. Zamienniki często są tanie, jednak nie posiadają metali szlachetnych, które osadzone na ściankach monolitu polepszają zdolność samoregeneracji filtra. Oryginalny filtr jest z kolei ogromnym kosztem, rzędu od 3tys. do nawet 11tys. zł. Jeżeli filtr jest popękany lub stopiony nie pozostaje inna opcja jak tylko wymiana, jednak jeżeli wkład jest cały filtr można poddać regeneracji

Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku Krymar jest przykładem firmy, która dzięki zespołowi techników specjalistów są w stanie podjąć się naprawy turbosprężarek i filtrów DPF/FAP oraz katalizatorów SCR w krótkim czasie. Dzięki doświadczonemu zespołowi, nowoczesnemu parkowi maszynowemu i sprawnemu zarządzaniu regeneracja katalizatorów i turbin jest szybka i profesjonalna.

Na stronie firmy turbokrymar.pl można dowiedzieć się nie tylko o specyfice naprawy turbosprężarek i filtrów DPF, ale również poczytać artykułu m.in o szkodliwym smogu, ekologii, a także poznać uproszczony opis turbosprężarki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOgrodzenia Opole
Następny artykułCzyszczenie klimatyzacji latem

Jestem fanem motoryzacji od małego szkraba. Pamiętam jak za młodu spędzałem godziny razem z tatą w garażu reperując multum aut.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ