Konserwacja skóry w samochodzie – czym o nią dbać?

0
2053

Po Polsce jeździ prawie 20 milionów samochodów. Wiele z nich ma w środku skórzaną tapicerkę. A ta, choć wygląda lepiej niż standardowa, potrzebuje również lepszej troski. Jak więc o nią zadbać i sprawić, by konserwacja skóry w samochodzie nie była udręką?

Skóra, fura i komóra

W „dawnych” czasach, czyli jakieś 15-20 lat temu popularne było powiedzenie „skóra, fura i komóra”, które określało mężczyznę, który ma: skórzaną kurtkę, samochód oraz telefon komórkowy. Dziś te wszystkie rzeczy zostały połączone w jedną. Najlepsze auta to jeżdżące centra dowodzenia, wyposażone w najlepszej jakości skórzaną tapicerkę. Jednak skóra to element nie tylko w drogich, luksusowych samochodach. Spotkać możemy ją również w autach ze średniej półki cenowej. Niezależnie jednak, jaki posiadamy samochód, o skórę trzeba dbać w podobny sposób. Konserwacja skóry w samochodzie to ważna sprawa, jeżeli chcemy cieszyć się przyjemną i wygodną jazdą.

Po co konserwacja skóry w samochodzie?

Tapicerka z naturalnej skóry to nie tylko luksusowy dodatek. To przede wszystkim bardzo wytrzymały materiał, który nie poddaje się próbie czasu. Jednak jeżeli nie dbamy o naszą skórę, wtedy po kilku latach ulega ona zniszczeniu. Robi się twarda, spękana, a niekiedy nawet może się porwać. Na szczęście nie oznacza to, że nie ma dla niej ratunku. Skórzaną tapicerkę można uratować nawet wtedy, gdy jest bardzo wysłużona. Jednak nie chodzi o to, by naprawiać, ale by zapobiegać. Tak samo jak my przyjmujemy witaminy, by nie chorować, tak samo należy konserwować skórę w samochodzie, by nie uległa zniszczeniu.

Ircha naturalna oraz gąbki do mycia, czyli konserwacja

Skóra naturalna jest o wiele bardziej wdzięcznym materiałem dla kierowców. Łatwiej jest ją utrzymać w dobrym stanie niż welur lub zwykły materiał. Jednak nie można zapomnieć o regularnym jej czyszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno tutaj profesjonalnego środka do czyszczenia skóry. Można również użyć domowych metod, jednak za ewentualne zniszczenia my sami, nie zaś producent, ponosimy odpowiedzialność. W konserwacji skóry można użyć gąbki do mycia lub irchy naturalnej. Ircha naturalna jest miękka i niezwykle chłonna. Uważana jest na najbardziej skuteczny materiał do czyszczenia. Z pewnością doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu i konserwacji skóry. Jeżeli jednak nie mamy jej pod ręką, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z gąbki do mycia. Ona również dobrze wyczyści naszą skórzaną tapicerkę. Należy również pamiętać, by każdą konserwację zacząć od porządnego mycia. Tylko w ten sposób zapewnimy skórze pełną kurację, dzięki której będzie ona dobrze wyglądać przez długie lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ