Boxy dachowe – na ratunek w czasie wakacji!

0
2203

Wyjeżdżając na wakacje, można szybko zapełnić nie tylko cały bagażnik, ale również tylną kanapę auta – nawet jeśli jest to kombi, z bardzo dużą ilością miejsca i dodatkową możliwością złożenia tylnych foteli. Dwie osoby powinny na tygodniową wyprawę zabrać się bez problemu, jednak może się on pojawić, jeśli do kompletu, pojawi się ktoś jeszcze!

Co w takich wypadkach warto zrobić? W jaki sposób wyposażyć się na ewentualną wielodniową podróż, by w komfortowy sposób zabrać wszystkie niezbędne rzeczy? Na ratunek przychodzą dodatkowe akcesoria motoryzacyjne!

Boxy dachowe, czyli drugi bagażnik

Chociaż boxy dachowe nie są wizualnie ciekawym wyposażeniem pojazdu i śmiało można powiedzieć, że w przypadku sportowych samochodów, jest on w stanie zepsuć cały piorunujący efekt, to jednego nie wolno mu zarzucić – tego, że jest on mało funkcjonalny i pomocny w czasie wyjazdów!

Boxy dachowe są w stanie zwiększyć ładowność naszego pojazdu o 500 litrów, dzięki czemu każdy będzie w stanie zabrać to, czego potrzebuje na swój wyjazd! Jest to również akcesorium, które niezwykle często oferowane jest m.in. przedstawicielom handlowym, którzy wybierają się na targi, większe imprezy lub prowadzą obszerną kampanię marketingową, więc zmuszeni są zabrać ze sobą niezwykle obszerną ilość materiałów, gadżetów i ulotek.

Na co zwrócić uwagę, kupując boxy dachowe?

Nie należą one do tanich rozwiązań, więc warto podchodzić do zakupu w sposób odpowiedzialny! Chcąc przekonać się o funkcjonalności i wygodzie użytkowania, dobrym pomysłem jest wybór produktów renomowanych producentów i profesjonalnych ofert, gdyż w innym wypadku można szybko i łatwo zniechęcić się do tego typu formy transportowania swojego bagażu – najważniejszą funkcjonalnością, która powinna być wybierana przez klientów, jest m.in. możliwość otwarcia z obydwu stron, ponieważ pozwoli to na równomierne zapakowania i rozpakowanie bagażu.

Kolejną informacją są wymiary (zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne boxa, ponieważ pozwoli to na dostosowanie swojego bagażu i oszacowania możliwości) i maksymalna ładowność w kilogramach.

W ostatnim kroku warto spojrzeć na materiał, z którego wyprodukowany został dany model, gdyż boxy dachowe są najbardziej narażone na kontakt z promieniowaniem UV, co wpływa niezwykle negatywnie na stan materiału i jego wytrzymałość – jednak w przypadku wyboru produktów z dobrymi opiniami można być spokojnym, o wszystkie parametry związane ze wstrząsami, wodoodpornością i zabezpieczeniami – a tym samym o swój dobytek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ