Komu przysługuje samochód z OC sprawcy?

0
1932

Życie potrafi zaskakiwać, nie zawsze pozytywnie. Jeżeli również tego doświadczyłeś, gdyż miałeś kolizje drogową, która nie była z twojej winy i teraz martwisz się jak będziesz dojeżdżać do pracy, to powinieneś wiedzieć, że należy Ci się samochód zastępczy z OC sprawcy. Jeszcze kilka lat temu bardzo ciężko było otrzymać samochód zastępczy, obecnie na podstawie wyroku Sądu Najwyższego i Rzecznika Finansowego samochód zastępczy Ci się należy i ubezpieczyciel powinien pokryć koszty jego wynajmu.

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Jeżeli Twój samochód uległ uszkodzeniu z powodu winy innego kierowcy, to wiesz, że zostanie on naprawiony z polisy OC sprawcy.

Jednak dla Ciebie brak samochodu może stanowić duży dyskomfort, jak i być problemem, szczególnie wtedy, gdyż dojeżdżasz autem do pracy. Nie zawsze korzystanie z komunikacji miejskiej jest możliwe, gdyż zazwyczaj musiałbyś zdecydowanie szybciej wstawać, jak i twój powrót do domu byłby znacznie późniejszy, nie wspominając już o problemie, kto zawiezie, czy odbierze dzieci ze szkoły. Na szczęście w takiej sytuacji należy Ci się zastępczy samochód z OC sprawcy, nie ma też konieczności, aby udowadniać ubezpieczycielowi potrzebę posiadania samochodu.

Jaki samochód zastępczy Ci przysługuje?

Warto wiedzieć, że aby móc odzyskać koszty najmu samochodu zastępczego, musisz wybrać taki model, który jest z tej samej klasy, może być klasę niższy. W żadnym wypadku wartość samochodu zastępczego nie może przekraczać wartości Twojego pojazdu. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłaty ubezpieczenia. Również w sytuacji, gdy nie będziesz odpowiednio wykorzystywał pojazdu zastępczego. Jeżeli samochód, którym dojeżdżasz do pracy uległ wypadkowi, to samochód zastępczy może być wykorzystywany, tylko i wyłącznie w tym samym celu. Samochód zastępczy przysługuje Ci na cały okres, gdy twój pojazd jest naprawiany. Jeżeli twój samochód uległ całkowitemu zniszczeniu i nadaje się do kasacji, również możesz starać się o samochód zastępczy. Przysługuje one Ci, aż do czasu, gdy otrzymasz odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ