Koło dwumasowe VW Passat

0
2036
Koło dwumasowe VW Passat

Volkswagen to bardzo znana marka, która cieszy się ogromnym uznaniem również w naszym kraju. Największą popularność zdobył zwłaszcza model VW Passat. Samochody te produkowane są z wykorzystaniem różnego rodzaju silników, np. TDI. Słynny dziś model tej marki po raz pierwszy został zaprezentowany w lipcu 1972 roku. Produkcja na szeroką skalę tych samochodów osobowych klasy średniej rozpoczęła się w 1973 roku. Model ten doczekał się już ósmej generacji, która produkowana jest od 2014 roku. Samochody VW Passat dokładnie tak jak inne samochody osobowe składają się z części, które pod wpływem eksploatacji wymagają wymiany. Sprawdź jak wygląda kwestia zużywania się koła dwumasowego i czy konieczna jest wówczas wymiana sprzęgła.

Samodzielne rozpoznanie zużycia się koła dwumasowego w VW Passat

Koło dwumasowe po pewnym czasie użytkowania samochodu staje się całkowicie wyeksploatowane. Wówczas niezbędna jest wymiana tego elementu. Każdy właściciel samochodu Passat, po wystąpieniu charakterystycznych symptomów, może samodzielnie rozpoznać, że część ta wymaga interwencji. 

Charakterystyczne objawy

Zasięgnięcie porady serwisu i przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki jest niezbędne, kiedy kierowca samochodu VW Passat odnotuje pojawianie się szarpania auta przy nagłym zwiększaniu prędkości z niskich obrotów silnika, a także przy wyczuwaniu drgań pedału sprzęgła.  Inne niepokojące objawy to dziwne odgłosy pojawiające się przy uruchamianiu i gaszeniu silnika, a także te dochodzące ze skrzyni biegów. Często niepokojącym symptomem jest też odczuwanie drgań na karoserii samochodu. Objawy te są takie same niezależnie od tego czy jest to diesel, czy też nie.

Koszt wymiany koła dwumasowego

Koła dwumasowe dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Na ostateczny koszt produktów wpływa między innymi typ silnika i jego rodzaj (np. TDI, TSI itp.) oraz generacja pojazdu. W przypadku samochodów VW Passat jest ich aż osiem. Każdy producent części samochodowych posiada swoją własną politykę cenową, dlatego przed zakupem warto rozpatrzyć oferty kilku wiodących firm. Decydując się na konkretny produkt, należy kilkukrotnie sprawdzić treści dotyczące wybranej propozycji, tak aby z całą pewnością zakupić dwumasę adekwatną do wymagań samochodu.

Wiodący producenci

Na rynku dostępnych jest wiele firm, które specjalizują się w produkcji kół dwumasowych. Znane i cenione przez użytkowników, a tym samym najbardziej popularne marki to SACHS, LuK i Valeo. Ich produkty to najwyższej jakości komponenty, które cechują się niezwykłą trwałością oraz intuicyjnym montażem. W swojej ofercie posiadają oni również inne kategorie produktowe, jak chociażby sprzęgła do najróżniejszych typów samochodów i rodzajów silników (TDI, TSI, TD itp.). Wymienieni producenci są chętnie rekomendowani również przez mechaników, przed którymi motoryzacja nie ma żadnych tajemnic. 

Kup sprzęgło do Passata w sklepie sprzegla24.pl

Sprzęgło VW Passat z kołem dwumasowym

W przypadku samochodów VW Passat możliwe jest również wymienienie całościowego zestawu, czyli sprzęgła i dwumasy. Mechanicy zwykle rekomendują jednorazową wymianę tych części właśnie przy okazji jednej usługi. Nie ma w tym nic dziwnego. W większości przypadków bowiem zużyta dwumasa zwiastuje też rychłą potrzebę wymiany sprzęgła. Aby więc zoptymalizować koszty usługi oraz zakupu poszczególnych części, nierzadko warto rozważyć skorzystanie z kompleksowej usługi, podczas której zostanie wymienione sprzęgło VW Passat wraz z kołem dwumasowym. Warto dodać tutaj, iż brak jednoczesnej wymiany sprzęgła może też niestety przyczynić się do skrócenia żywotności wymienionej wcześniej dwumasy. Wysokiej jakości sprzeglo również można zakupić w firmie SACHS, LuK i Valeo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSamochody Toyota
Następny artykułJak sprawdzić szerokość felgi?

Jestem fanem motoryzacji od małego szkraba. Pamiętam jak za młodu spędzałem godziny razem z tatą w garażu reperując multum aut.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ