Jakie wybrać dodatki do benzyny?

0
2459
Jakie wybrać dodatki do benzyny?

Oferta dodatków do benzyny jest naprawdę duża. Często producenci obiecują nam naprawdę wiele, także trudno zorientować się, w co naprawdę warto zainwestować, a co jest zupełnie zbędnym wydatkiem. Pamiętajmy, że musimy wybrać odpowiednie dodatki do typu naszego silnika i zainwestować przy tym w jakość. Kupujmy jedynie produkty od zaufanych producentów, z certyfikatem jakości. Podróbki mogą zniszczyć nam silnik.

Przede wszystkim dobre wiązanie wody

Kupując dodatek do paliwa, zawsze dobrym pomysłem będzie wybór takiego, który wiąże wodę i usuwa ją z paliwa. Nadmiar wody w baku może sprawić nam nie lada problemy przy ujemnych temperaturach. Spowoduje to dłuższy rozruch silnika zimą i może przyczynić się do korozji. Warto kupować dodatki wiążące wodę, gdyż pozwala to później zaoszczędzić na naprawach awarii.

Dodatki w nowoczesnych silnikach

Nie wszystkie dodatki nadają się do stosowania w nowoczesnych silnikach, gdzie producenci zainstalowali bezpośrednie wtryski. W przypadku takich silników sprawdzą się przede wszystkim te dodatki, które pełnią funkcję czyszczącą. Warto je zakupić szczególnie gdy korzystamy z auta na krótkich dystansach.

Starsze silniki

Starsze silniki projektowane były tak, by funkcjonować na benzynie zawierającej ołów. Dzisiaj już takie paliwo nie jest sprzedawane. Możemy jednak zakupić bez problemu dodatek, który przekształci benzynę bezołowiową w ołowiową. Tego dodatku nie możemy stosować, gdy posiadamy katalizator, gdyż możemy w ten sposób go uszkodzić. Starsze silniki lubią także dodatki zawierające siarkę.

Silniki o wysokiej mocy

Jeśli posiadamy silnik o wysokiej mocy, możemy rozważyć zakup dodatku zwiększającego liczbę oktanową paliwa. Pamiętajmy jednak o tym, że nie zwiększy on mocy naszego silnika, jedynie przyczyni się do niewielkiego zmniejszenia zużycia paliwa. Z tego też powodu o wiele lepszym rozwiązaniem może być po prostu tankowanie wyższej oktanowo benzyny. Możemy zakupić na stacji benzynę o wartości 98 czy na przykład na stacji Shell paliwa V-Power Racing (ponad 100 oktanów).

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ