Dacia: auto dla polskiej rodziny

0
3777
Dacia: auto dla polskiej rodziny

Dacia to marka dostosowana do potrzeb współczesnej rodziny. Z założenia solidna, bezpieczna i niezawodna, a od czasów Logana bazująca na sprawdzonych w Renault patentach. Testowane na karpackich serpentynach modele Dacii świetnie radzą sobie na polskich drogach.

Rumuńska marka, od 1999 roku związana z koncernem Renault, jest znanym producentem aut o sprawdzonej renomie: wytrzymałych, funkcjonalnych oraz zapewniających dużo przestrzeni wszystkim pasażerom. Wszystkie modele mają 3-letnią gwarancję – niezawodność Dacii jest skutkiem wytężonego wysiłku konstruktorów, którzy musieli wziąć pod uwagę zły stan dróg i trudny klimat Rumunii. Tym samochodom nie są groźne wyboje ani nieutwardzone wiejskie drogi, dlatego też są  wymarzonym transportem na rodzinne wakacje w Polsce. Pełna gama obejmuje siedem modeli, dostępnych w salonach Jaszpol: http://dacia.jaszpol.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/.

Wśród nich warto zwrócić szczególną uwagę na dostosowane do potrzeb rodziny 3 modele:

duster

1. Duster jest statystycznie najczęściej kupowanym SUV-em w Polsce. Testowany na piaskach Sahary, radzi sobie tak samo dobrze na mazurskich bezdrożach, jak i w centrum miasta. Jego mocna strona to wytrzymałe zawieszenie i sprężyny o długim skoku, które przekładają się na zdolności terenowe, jednak Duster sprawdza się również jako samochód rodzinny. Po pierwsze jest bezpieczny (ma układ wspomagania nagłego hamowania, system kontroli toru jazdy, boczne poduszki powietrzne, sygnalizację niezapięcia pasów oraz o wiele więcej), a po drugie – komfortowy i przestrzenny  (nikomu nie zabraknie miejsca, a bagażnik na pewno pomieści wszystkie walizki). Po trzecie, nie obciąży rodzinnego budżetu swoją korzystną ceną.

lodgy

2, Lodgy to przestrzenny i ładowny van. Może pomieścić nawet 7-osobową rodzinę, a w wersji 5-miejscowej – bagaże na trzytygodniowy wyjazd nad morze. Dużym plusem jest niski próg załadunku i opcja składania tylnych siedzeń, gdzie uzyskujemy 2617 dm3 przestrzeni, nie mówiąc o dodatkowych schowkach o pojemności 30 litrów. To auto docenią szczególnie rodzice małych dzieci, ponieważ w jednym rzędzie siedzeń zmieszczą się nawet trzy foteliki na mocowaniu ISOFIX. Nie bez powodu w 2012 roku Dacię Lodgy okrzyknięto Rodzinnym Samochodem Roku. Bezpieczna (co potwierdziły niezależne testy Euro NCAP) i oszczędna (dzięki ekonomicznemu wysokoprężnemu silnikowi) Lodgy wydaje się autem spełniającym wszystkie wymogi nowoczesnej rodziny.

logan

3. Logan to znany i doceniony bestseller rumuńskiej marki w drugiej generacji modelu zwraca uwagę bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości, przestronnością (to jedno z najobszerniejszych aut w swojej klasie), a także pojemnym bagażnikiem o objętości 510 litrów. Poza typowymi dla innych modeli Dacii wysokimi standardami bezpieczeństwa i oszczędnością w eksploatacji, Logan II kusi starannym doborem materiałów, eleganckim układem zegarów i chromowanymi elementami we wnętrzu. Do tego warto dodać sprawnie działające multimedia z opcją audiostreamingu, Bluetoothem czy choćby USB. Ten bardzo komfortowy sedan docenią rodzice ze starszymi dziećmi. Tym bardziej, że dzięki niewielkiemu zużyciu paliwa (5 l na 100 km), a w opcji fabrycznie zainstalowanej instalacji gazowej pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej.

Cenione ze względów praktycznych, modele Dacii są teraz również komfortowe i zaprojektowane z troską o walor estetyczny. Co istotne, modny design nie spowodował, że podrożały, a zatem są to nadal niezawodne auta za przystępną cenę.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ