Części do aut amerykańskich

0
1998
Części do aut amerykańskich

Statystyki pokazują, że doskonale znane nam z wielu filmów kinowych i seriali telewizyjnych amerykańskie samochody osobowe zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością na wielu europejskich rynkach motoryzacyjnych. Również w Polsce, w której do tej pory jedynym szerzej znanym amerykańskim autem był chyba Ford, coraz częściej na drogach pojawiać zaczynają się te jedyne w swoim rodzaju (i tak różne w swojej linii od europejskich samochodów) wehikuły o mocnych silnikach i równie „mocnej” stylistyce. Tak duża popularność klasycznych marek z zza oceanu zrodziła w naszym kraju zapotrzebowanie na części do aut amerykańskich – znaleźć je można np. w ofercie serwisu iParts.pl.

Nie tylko Ford

Stany Zjednoczone, głównie za sprawą Forda, są praktycznie od samego początku jednym z wiodących i najbardziej atrakcyjnych krajów jeśli chodzi o producentów samochodowych. To tu swoje siedziby mają takie tuzy motoryzacji jak wspomniany już wcześniej Ford Motor, a także General Motor czy Chrysler Group. Przemysł samochodowy zajmuje szczególną pozycję w gospodarce Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, które są obecnie trzecim, po Japonii i Niemczech producentem samochodów osobowych na świecie. Samochody amerykańskie takie jak Chrysler, Dodge, Buic, Pontiac czy Chevrolet, kojarzą się nam zazwyczaj z przestronnym, wygodnym i bardzo dobrze wyposażonym wnętrzem, a przede wszystkim z solidnością. Podobno silniki amerykanów znane są z bezawaryjności. W to ostatnie trochę trudno uwierzyć, ale nawet zakładając, że to stwierdzenie nie jest na wyrost, oprócz silnika samochód potrzebuje przecież innych części, nawet ten zza oceanu:)

Części do aut amerykańskich
Oryginalne części do aut amerykańskich

Kupując i używając swego wymarzonego „amerykana” w Polsce, liczyć się musisz z tym, że sklepy stacjonarne oferujące części do samochodów, raczej nie posiadają w swojej ofercie stacjonarnej części do klasycznych Mustangów czy Chryslerów. Do niedawna właściciele takich samochodów zadowalać się musieli kiepsko wykonanymi zamiennikami o dużej awaryjności. W obecnych czasach jednak, na całe szczęście, z pomocą przychodzi nam niezastąpiony w takich wypadkach Internet, gdzie pasjonaci aut zza oceanu, którzy wiedzą o nich prawie wszystko, zakładają serwisy, na których za dogodną cenę kupić można oryginalne części do aut amerykańskich bez konieczności odbywania podróży przez Atlantyk. Ciekawe jest też, że na Polskim rynku pojawiają się też stacjonarne warsztaty specjalizujące naprawie „amerykanów” i również oferujące oryginalne części do samochodów amerykańskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ