Audi a3 jaki silnik

0
2065
Audi a3 jaki silnik

Marka Audi posługuje się niezwykle chwytliwym hasłem reklamowym: „Przewaga, dzięki technice”, wskazującym, że producent ten kładzie duży  nacisk na jakość swoich produktów. Być może właśnie z tej przyczyny, samochody tej marki zaliczają się do najchętniej sprowadzanych zza granicy. Czym jeszcze mogą kierować się nasi rodacy, gdy decydują się na ich sprowadzenie do Polski? Auta marki Audi cechują się świetnym designem i wyposażeniem, dobrymi parametrami technicznymi oraz znakomitą trwałością wielu modeli. Warto jednak pamiętać, iż kupowanie samochodu o aż czterech pierścieniach na grillu może być ryzykowne.

Podejrzanie niska cena zawsze pociąga za sobą dodatkowe koszty, ponieważ używane samochody mają zaniżane przebiegi oraz mnóstwo sprytnie ukrytych usterek. Nowy właściciel musi nastawić się więc na naprawy oraz wysokie koszty eksploatacji. Gdyby nawet okazało się, że nasz „nowy” nabytek nie będzie się psuł, trzeba nastawić się na wydatki w postaci przeglądów. Im nowszej, lepszej klasy samochód, tym więcej generowanych wydatków.

autoWiele osób zada sobie pytanie: „audi a3 jaki silnik wybrać, by uniknąć generowania dodatkowych kosztów?” Jednym z najpopularniejszych silników do A3 jest 1.6 8V. Silnik ten, nie zalicza się do najbardziej dynamicznych. Nie wyróżnia się także najbardziej ekonomicznym spalaniem, jednakże model Audi A3 1.6 8V to jeden z najtańszych w utrzymaniu tej marki. Kto więc przepada za niespokojną i dynamiczną jazdą, powinien z tego silnika zrezygnować.

Silnik ten był powszechnie stosowany w A3 pierwszej i drugiej generacji oraz w A4 (B5 oraz B6). Nie był jednak wybierany wyłącznie przez Audi. Znajdziemy go także pod maską samochodów takich marek, jak VW. Silnik 1.6 8V najlepiej sprawdzi się w pierwszych A3, ponieważ ich waga wynosi zaledwie ponad tonę. Pozostałe auta, jak A4 B5 czy A4 B6, mogą już być dość ciężkie. Do wad auta zalicza się także spalanie, wynoszące średni 9 l/100 km dla Audi A3. Przy proponowanych osiągach, wartość ta nie wydaje się być porywająca.

Nie oznacza to jednak, że odpowiedź na pytanie, audi a3 jaki silnik wybrać będzie brzmieć przecząco dla modelu 1.6 8V, ponieważ posiada on także wiele zalet. W związku z wprowadzaniem coraz bardziej skomplikowanych konstrukcji pod maskami Audi, wybór 1.6 8V zagwarantuje niskie koszty napraw – najczęściej pojawia się potrzeba wymiany cewek zapłonowych czy czyszczenie przepustnic, jednak nie wiąże się to z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Naprawy nie będą także czasochłonne, więc oszczędzimy także swój czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKonfigurator felg
Następny artykuł2.0 HDi opinie

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ