Konfigurator felg

0
2526
felgi

Decyzja o kupie nowych felg to najłatwiejszy sposób na poprawę wyglądu samochodu i zmianę jego wizerunku na bardziej sportowy. Dopasowanie odpowiednich obręczy kół nie zalicza się jednak do najprostszych, dlatego przez wyborem felg aluminiowych lub stalowych, warto zapoznać się z kilkoma kwestiami, zanim wybierzemy konkretny produkt.

Pierwszym dylematem, przed którym stanie właściciel samochodu będzie materiał, z którego felgi powinny być wykonane. Dawniej stosowano felgi stalowe, jednak dzisiaj są one coraz częściej wypierane na rzecz aluminiowych, także w samochodach o mniejszych kołach. Wynika to także z faktu, że niektóre modele aut potrzebują większych rozmiarów felg, co zmusza do wyboru felg z lekkich materiałów.

felgiPojawia się zatem pytanie: „w jaki sposób najszybciej i najprościej dopasować felgi do samochodu?”. Tak samo, jak w przypadku opon, na felgach pojawia się mnóstwo skomplikowanych oznaczeń. Ich zrozumienie z całą pewnością ułatwiłoby wiele, jednakże nie jest to wiedza bezwzględnie wymagana, bez której nie udałoby się dokonać zakupu. W Internecie istnieje mnóstwo narzędzi, które pomagają w efektownym i szybkim dopasowaniu felg do wybranego modelu samochodu. Wielu producentów felg, oferuje także profesjonalne wsparcie konsultantów w tym zakresie.

Do grona przydatnych narzędzi, zaliczają się także konfiguratory felg, proponowane przez większość producentów. Przykładem może być chociażby firma Kronpritz-Magma. Dzięki narzędziom tym, w krótkim czasie uda się dopasować wszelkie atrybuty montażowe dla felg, określonych dla danego modelu samochodu. Ufanie informacjom, znajdowanym na internetowych forach jest wysoce ryzykowne, ponieważ może znacznie odbiegać od rzeczywistości. Porady podawane na niesprawdzonych forach mogą zaliczać się do nieprofesjonalnych, ponieważ stanowić mogą kryptoreklamę produktów, które tak naprawdę nie są godne polecenia. Konfigurator felg daje więcej możliwości, ponieważ gwarantuje sprawdzone źródło, stworzone przez prawdziwych specjalistów, oferujących renomowane rozwiązania.

Osoba, zamierzająca kupić nowe felgi, powinna przygotować swoją wiedzę na temat dwóch parametrów, jak: rozstaw oraz liczba śrub montażowych, znajdujących się w ciągu (np. 5×100). Pierwsza wartość odnosi się do ilości śrub. Drugi z parametrów, odnosi się do średnicy koła, na którym określone zostały otwory montażowe. Wartość 5×100 będzie więc wskazywać, że do naszego samochodu potrzebne będą felgi o pięciu śrubach, rozmieszczone na okręgu o średnicy 100 mm. Informacje takie można odszukać w instrukcji technicznej pojazdu.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ