2.0 HDi opinie

0
2690
2.0 HDi opinie

Jednostka napędowa 2.0 HDi to silnik oferowany przez francuski koncern PSA. Jest to konstrukcja z bezpośrednim wtryskiem paliwa common rail, która jest oferowana najdłużej przez wspomniany koncern samochodowy. Jest to chyba najbardziej popularny silnik w gamie HDi, a także charakteryzuje się niską awaryjnością, dzięki której zbiera pozytywne recenzje wśród wielu użytkowników i ekspertów.

Podstawowe informacje

2.0 HDi opiniePo upływie wielu lat, można dojść do wniosku, że silnik 2.0 HDi jest udaną konstrukcją pod względem wydajności, kultury pracy, generowanych osiągów oraz trwałości i niezawodności. W związku z tym opinie o 2.0 HDi są bardzo pozytywne wśród wielu użytkowników pojazdów, w których są zamontowane (są to auta nie tylko oferowane przez koncern PSA). Pierwsza wersja tego silnika zadebiutowała w 1998 roku i generowała moc 109 koni mechanicznych, a rok później wprowadzono słabszą wersję o mocy 99 koni mechanicznych. W 2008 i 2009 roku światło dzienne ujrzały wersje o mocy 140, 150 oraz 163 koni mechanicznych.

Standardowe problemy związane z tym silnikiem

Generalnie mechanicy i eksperci wyrażają pozytywne opinie o 2.0 HDi i uważają tą jednostkę napędową za udaną konstrukcję. Przy prawidłowej eksploatacji silnik ten będzie działać bezawaryjnie nawet przez 150-180 tysięcy kilometrów. Zazwyczaj są one związane z turbosprężarką, kołem 2-masowym, sprzęgłem, zaworem EGR czy też wtryskiwaczami. W przypadku większego przebiegu zalecane jest sprawdzanie stanu łańcucha rozrządu oraz filtra cząstek stałych. W razie konieczności należy dokonać regeneracji lub wymiany filtra oraz uzupełnienia dodatku obniżającego temperaturę spalania cząstek sadzy. Jeśli pojawiają się jakieś większe awarie to zwykle są one związane z zaniedbaniami ze strony użytkownika. W takich sytuacjach naprawy koła dwumasowego czy też sprężarki mogą być bardzo skomplikowane oraz kosztowne.

Generalnie konstrukcja silnika 2.0 HDi jest udana. Jednostka napędowa tego typu charakteryzuje się bardzo dobrą dynamiką, wysoką kulturą pracy oraz niskim poziomem spalania paliwa. Jest to mało awaryjny silnik, do którego części są łatwo dostępne, a ich cena nie jest wygórowana. Znalezienie części do tej jednostki napędowej jest bardzo łatwe, ponieważ znajdują się one w ofertach wielu sklepów motoryzacyjnych. Wiele tych części jest sprzedawanych za pośrednictwem serwisów aukcyjnych oraz w sklepach internetowych, więc ich zakup jest bardzo wygodny (nie wymaga wychodzenia z domu lub firmy) i są one dostępne dla klientów z całego obszaru naszego kraju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi a3 jaki silnik
Następny artykułNr VIN Audi

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ