Jakie wybrać dodatki do diesla?

0
3621
Jakie wybrać dodatki do diesla?

Oferta dodatków do diesla jest naprawdę szeroka. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, sprawdźmy czy posiada on odpowiedni certyfikat jakości. Jeśli posiadamy silnik wysokoprężny, powinniśmy przede wszystkim zadbać o jakość paliwa, aby móc jeździć bez problemów.

Depresator przyda się każdemu użytkownikowi

Dzięki zastosowaniu dodatku do paliwa, jakim jest depresator, zwiększa się temperatura wytwarzania parafiny. Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, a my nie dodajemy do paliwa dodatków mających za zadanie zwiększenie temperatury wytwarza parafiny, możemy mieć problem z zapaleniem silnika. Depresator warto dodawać przy każdym tankowaniu paliwa w okresie jesienno-zimowym. Jeśli o tym zapomnimy i będziemy chcieli zastosować derpesator bezpośrednio w kryzysowej sytuacji, będzie już za późno.

Uważajmy na dodatki gdy posiadamy bezpośrednie wtryski paliwa

Jeśli posiadamy bezpośrednie wtryski paliwa, jedynym dodatkiem, który powinniśmy stosować jest właśnie depresator. W takiej sytuacji nie powinniśmy już używać dodatków mających za zadanie czyszczenie naszego układu. Takie dodatki przydadzą nam się natomiast w sytuacji, gdy posiadamy silnik starszego typu. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie czyszczenie go od czasu do czasu. Dzięki temu zanieczyszczenia zostaną usunięte zarówno z układu paliwowego jak i wtryskowego.

Silniki starszego typu

Silniki starszego typu potrzebują szczególnej ochrony. Typowe paliwa oferowane przez stacje benzynowe nie służą im najlepiej. Takie silniki lepiej pracują, gdy w stosowanych w nich paliwach znajduje się duża ilość siarki. Jej brak może powodować awarie, których naprawa bywa kosztowna. Lepiej im zapobiegać i stosować specjalne dodatki zawierające duże ilości siarki.

Zwiększamy moc silnika

Do silnika możemy zakupić również dodatki, które zwiększają liczbę cetanową paliwa. Gdy jest ona niska, silnik będzie pracował w sposób toporny. Należy jednak mieć świadomość, że zbyt duża liczba cetanowa może jednocześnie utrudnić rozruch silnika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ