10 zalet płynących z wypożyczenia auta

0
2754

Wypożyczanie samochodów z wypożyczalni z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularną praktyką wśród Polaków. Do tej pory, wynajem samochodu na wakacje kojarzył się głównie z korzystaniem z oferty zagranicznych wypożyczalni, gdy już znaleźliśmy się na atrakcyjnej turystycznie Krecie bądź Malcie. Teraz jednak, coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie Polacy wynajmują auto po to, aby móc przemieszczać się wewnątrz kraju lub wyjeżdżać na rodzinne wypady zagraniczne. Gdzie zatem upatrywać zalet tego, aby porzucić podróż własnym autem i skorzystać z oferty wypożyczalni?

1. Szeroki wachlarz wyboru

Nie każda osoba musi być koniecznie przywiązana do jednej marki, jednego modelu czy konkretnego koloru auta. Są też tacy, którzy cenią w swoim życiu różnorodność i zmiany. Jednym z takich przykładów, może okazać się właśnie wynajem samochodu. Po miesiącu, gdy Audi znudzi się użytkownikowi auta, może wówczas dokonać szybkiej zmiany i wybrać przykładowo BMW. Oczywiście, zainteresowany ofertą klient, sam według własnego uznania może swobodnie przebierać w ofertach marek i modeli samochodów oraz na jaki konkretnie czas będzie pojazdu potrzebował. Firmy wypożyczające samochody swoim klientom, najczęściej posiadają w swojej flocie samochody osobowe, vany, a także pojazdy dostawcze.

2. MInimum formalności

Wydawać by się mogło, iż wynajem samochodu to cała masa zbędnych formalności, kilka dni załatwiania/chodzenia/dzwonienia/umawiania się. Otóż nic bardziej mylnego. Zazwyczaj wszystko przebiega bardzo sprawnie, bez zbędnych dodatkowych formalności. Wszystko może zamknąć się nawet w kilkunastu minutach i klient już będzie formalnie upoważniony do korzystania z zamówionego pojazdu. Coraz więcej wypożyczalni daje możliwość zrobienia rezerwacji przez internet, co dodatkowo skraca czas całej operacji.

3. Dobre rozwiązanie dla firm

Wypożyczenie auta może okazać się optymalnym rozwiązaniem dla firm transportowych, które nie mają zbyt dużych środków finansowych na początku swojej drogi biznesowej oraz dla przedsiębiorstw, które zatrudniają przedstawicieli handlowych, których praca polega na dotarciu do klienta. Także dla usługodawców z branży gastronomicznej (pizzerie, kebaby itp.) może być to lepsze finansowo rozwiązanie, kiedy wypożyczonymi samochodami kierowcy będą dowozić jedzenie do klientów, zwiększając przy tym dochody.

4. Komfort podróży

Podróżowanie w wygodnym, przystosowanym do potrzeb klienta samochodem, jest o wiele bardziej komfortową opcją, aniżela przemieszczanie się czesto zatłoczoną i nierzadko spóźnioną komunikacją miejską. W przypadku tramwajów, nawet jedna awaria, może sparaliżować ruch dla pozostałych, powodując przy tym setki opóźnień. Dodatkowo, dostaniesz możliwość dotarcia w każdy z zakątków miasta, co przy komunikacji miejskiej nie jest wcale takie oczywiste, gdyż kursuje ona tylko na określonych trasach.

5. Alternatywa dla taksówek

Opcja z wypożyczeniem auta wydaje się o wiele tańszym sposobem przemieszczania się, aniżeli wynajęcie taksówki. Korporacje taksówkarskie często liczą sobie spore sumy za przejechany kilometr, co w ostatecznym rozrachunku, kompletnie się nie opłaca. Dodatkowo, taksówki w dalszym ciągu pozostają nieidealnym środkiem transportu, albowiem zdarzają się sytuacje, że czas oczekiwania na pojazd w godzinach szczytu trwa nawet kilkanaście minut.

6. Elastyczność

Wypożyczalnie często idą swoim klientom na rękę, dając możliwość wydłużenia bądź też skrócenia czasu obowiązywania umowy. Klient wówczas, nie musi się zamartwiać o to, że kolejnego dnia będzie musiał zwrócić samochód do wypożyczalni, mimo, iż jego własne auto nie jest jeszcze w pełni gotowe do jazdy. Działa to także w drugą stronę – gdy uważamy, że wypożyczony samochód nie będzie już potrzebny, wtedy bez większych przeszkód będzie można zwrócić go w ustalone z wypożyczalnią miejsce.

7. Możliwość przetestowania dowolnego modelu samochodu

W sytuacji, gdy do końca nie wiemy, który model samochodu będziemy chcieli zakupić, warto przetestować kilka wybranych i wyselekcjonowanych wcześniej pojazdów. W takim wypadku, dobrym rozwiązaniem wydaje się być przejażdżka określonymi modelami auta, które oferuje wypożyczalnia. Zminimalizuje to wówczas ryzyko niezadowolenia z ewentualnego zakupu samochodu z salonu.

8. Wynajem długoterminowy lepszy niż leasing

Różnica pomiędzy wynajęciem samochodu, a skorzystaniem z opcji leasingu, wcale nie jest tak duża, jakby się mogło wydawać. Jednakże istnieje pewna rozbieżność, szczególnie w opcji wynajmu długoterminowego. Otóż, wypożyczenie samochodu na okres dłuższy niż 24h z wypożyczalni, nie obciąży firmy i nie zmniejszy jej zdolności kredytowej jak w przypadku leasingu aut. Ponadto, przy wypożyczeniu auta nie ma mowy o czynszu inicjalnym, czyli klient nie jest zmuszony angażować w całe przedsięwzięcie swojego kapitału.

9. Możliwość zwrotu samochodu w innym miejscu

Jedna z bardziej pożądanych opcji przez klientów przy wynajmie samochodu. Nie zawsze jest nam po drodze z tym, aby wypożyczony samochód oddać dokładnie w tym samym miejscu, z którego się go pobierało. Wypożyczalnie idą wówczas na rękę swoim klientom, którzy mogą bezproblemowo odstawić samochód w inne miejsce, niż nastąpiło jego wypożyczenie. Jest to jednocześnie spora oszczędność finansowa, albowiem klient nie jest zobowiązany do przejechania kolejnych kilkudziesięciu/kilkuset kilometrów, które wiązałyby się z dodatkowymi opłatami za paliwo.

10. Wypożyczalnie frontem do klienta

Na rynku pojawia się coraz więcej wypożyczalni samochodowych, które automatycznie muszą walczyć o klienta, aby ten skorzystał z usług oferowanych przez ich firmę, a nie przez konkurencję. Stąd też bardzo duża różnorodność ofert, promocje itp., które mają skłonić do tego, aby zdobyć lub utrzymać klienta przy sobie. Ostatnio bardzo ciekawym zabiegiem wydaje się być możliwość wypożyczenia samochodu, na ściśle określony czas, np. na godziny.

Jak zatem widać, zalet płynących z wynajęcia auta jest sporo, a w tekście zostały pokazane tylko niektóre z nich. Warto przy podjęciu ostatecznej decyzji kierować się tym, która z wypożyczalni oferuje akurat najlepszą ofertę pod kątem naszych preferencji i zapotrzebowania.

Wszystkie te 10 punktów możecie przetestować sami dzięki wypożyczalni aut CarFree która działa już od kilku lat w największych miastach Polski. Szeroki wachlarz aut do wyboru, błyskawiczna i profesjonalna obsługa przez całą dobę to tylko niektóre z zysków płynących z wypożyczenia auta właśnie tam.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ