Żeby podróżowanie samochodem było bezpieczne. O czym warto pamiętać latem?

0
2547

W ciągu lata wielu z nas wyrusza w podróże samochodem. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjazd, powinniśmy pamiętać o kilku głównych kwestiach, by do celu dojechać bezpiecznie.

Każdy samochodów na polskich drogach powinien wziąć udział w obowiązkowym, corocznym przeglądzie technicznym w stacji kontroli pojazdów Jednak musimy pamiętać o tym, że to za mało wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że podróż będzie całkowicie bezpieczna. Sprawdzenie auta raz na rok będzie niewystarczające, więc warto zrobić to również przed planowanym wyjazdem, zwłaszcza wtedy, gdy od kontroli minęło dość dużo czasu.

Podczas wakacji wiele warsztatów samochodowych oraz stacji kontroli pojazdów oferuje usługi kontroli elementów auta w promocyjnych cenach – niektóre nawet całkowicie za darmo. Możemy wówczas dowiedzieć się, czy takie elementy jak układ kierowniczy, hamulce czy zawieszenie działają prawidłowo – to właśnie one wpływają na bezpieczeństwo jazdy w największym stopniu.

Nie możemy zapominać też o innych komponentach pojazdu, między innymi powinniśmy sprawdzić ciśnienie w kołach, działanie wycieraczek, działanie systemu klimatyzacji, a w razie potrzeby wyczyścić ją, aby nie powodowała zwiększonego ryzyka chorób. Oczywiście, należy sprawdzić też poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych oraz oleju, a w razie potrzeby uzupełnić poziomy.

Oczywiście, wszystkie te elementy możemy sprawdzić samodzielnie, ale najbardziej szczegółowy przegląd wykona dla nas stacja kontroli pojazdów Warszawa ma wiele takich punktów, gdzie będziemy mogli skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Nie zapominajmy także o innych ważnych sprawach związanych z podróżowaniem w ciągu lata – zabierzmy ze sobą odpowiednią ilość płynów, aby mieć pod ręką zawsze coś do picia. Także zapakujmy ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty. Przy planowaniu trasy jazdy nie zapominajmy o określeniu punktów postojowych – najlepiej zatrzymywać się co około 3 godziny, aby rozprostować kości.

Życzymy udanych wakacyjnych wojaży samochodem – tutaj bezpieczeństwo jest najważniejsze!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ