Wypadek drogowy – wypożycz samochód z OC sprawcy

0
1962
Wypadek drogowy - wypożycz samochód z OC sprawcy

Niestety może się zdarzyć, że nie z naszej winy dochodzi do kolizji czy też wypadku drogowego. Czasami w wyniku takich zdarzeń mamy na tyle uszkodzony samochód, że nie nadaje się on do jazdy. Wymaga naprawy, co wiąże się z tym, że przez pewien okres jesteśmy pozbawieni środka transportu, czy wręcz narzędzia pracy. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu zastępczego.

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Wypożyczalnia samochodów zastępczych udostępni nam auto zastępcze z OC sprawcy – idealne rozwiązanie kiedy nie jesteśmy sprawcami wypadku. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów nie tracimy mobilności.

Wypożyczalnie samochodów zastępczych z OC sprawcy zwykle działają całą dobę 7 dni w tygodniu. Ponadto można liczyć na fachową pomoc w zgłaszaniu oraz likwidacji szkody (częściowej lub całkowitej). Dodatkowo niektóre wypożyczalnie, jak na przykład wypożyczalnia samochodów OSCAR – http://zastepcze.lublin.pl/wypozyczalnia/ – oferuje darmową pomoc biegłego z zakresu wypadków samochodowych w dochodzeniu roszczenia, jeśli ubezpieczyciel nieprawidłowo wyliczy szkodę na naszym samochodzie.

Zaletą wynajęcia samochodu zastępczego jest również to, że firma zwykle oferuje podstawienie auta pod wskazane miejsce, zajmuje się wszelkimi formalnościami oraz bezgotówkowym rozliczeniem wynajmowanego nam samochodu. Wystarczy jeden telefon a zastępcze auto pojawi się dokładnie tam, gdzie wskażemy.

Wynajem zastępczego auta – ważne zapisy w umowie

Podpisując umowę najmu należy zwrócić uwagę na treść umowy. Najważniejszy jest zapis dotyczący wkładu własnego, który jest wymagany przez część wypożyczalni. Zapis ten zobowiązuje nas, w razie uszkodzenia (z naszej winy lub nie) wynajmowanego przez nas samochodu, do poniesienia części kosztów naprawy.

Przed podpisaniem umowy najmu należy sprawdzić dodatkowo następujące kwestie:

– czy nie jest wymagana kaucja?
– czy wynajmowany samochód ma pełne ubezpieczenie?
– czy otrzymamy pisemną gwarancję zrzeszenia się należności za wynajmowane auto zastępcze?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ