Używane auto w leasing? Najlepiej w salonie!

0
2429

W leasing możemy wziąć nie tylko pojazdy nowe, prosto z salonu. Także istnieje możliwość leasingowania pojazdów z drugiej ręki, ale pod pewnymi warunkami. Gdy także interesuje cię taka korzystna cenowo propozycja, najlepiej skorzystać z ofert w salonach dealerskich. Dlaczego?

W przeciwieństwie do leasingu samochodów nowych, w przypadku tych używanych będziemy musieli spełnić dodatkowe warunki. Przede wszystkim ważny jest wiek pojazdu oraz czas umowy leasingowej. Co więcej, możemy narazić się też na dodatkowe koszty związane z leasingiem, które nie są ponoszone przez leasingobiorców wybierających samochody nowe.

Przede wszystkim czas trwania umowy oraz wiek pojazdu nie mogą przekroczyć określonego wieku – zwykle około 7-8 lat. Wobec tego wtedy, gdy będziemy chcieli wziąć w leasing samochód mający 5 lat, wtedy czas trwania umowy to tylko 2-3 lata. Wynika to z faktu, że leasingowanie używanych aut dla firm leasingowych po prostu nie jest opłacalne, ponieważ im są one starsze, tym tracą więcej na swojej wartości.

Druga wspomniana przez nas kwestia to dodatkowe koszty – chodzi tutaj o tak zwany czynsz inicjalny. Dla nowych aut zwykle jest on bardzo niski lub nie jest liczony w ogóle, z kolei dla tych używanych może wynieść od około 10 do nawet 45 procent wartości pojazdu.

Oczywiście, pozostaje też kwestia stanu technicznego pojazdu. Firma leasingowa może odmówić nam wtedy, gdy jego kondycja nie będzie najlepsza. Więc leasing samochodów używanych nie jest tak prosty jak tych nowych.

Nie musimy jednak obawiać się takich komplikacji wtedy, gdy wybierzemy leasing auta używanego w salonie dealerskim. Przede wszystkim pozbywamy się wtedy problemów z wybraniem auta do leasingu. W salonach czekają na nas nie tylko modele nowe, ale też używane i w świetnym stanie – potwierdzonym odpowiednim badaniami technicznymi. Możemy nawet otrzymać gwarancję na zakupiony pojazd!

Na miejscu będziemy mogli załatwić też wszystkie formalności związane z leasingiem, dlatego nie będziemy musieli poświęcać cennego czasu na sprawdzanie wszystkich ofert. To najwygodniejsza propozycja!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ