Ściereczki z mikrofibry, ircha naturalna i inne środki do mycia samochodu

0
5979
Ściereczki z mikrofibry, ircha naturalna i inne środki do mycia samochodu

W kosmetyce samochodowej ważne jest to, by używać tylko takich środków, które będą przede wszystkim bezpieczne dla lakieru. Sprawdź, w jakie środki do mycia samochodu powinieneś się zaopatrzyć.

Problematyczne mycie

Wydawać by się mogło, że umycie samochodu to bardzo łatwa sprawa. Niestety, tak nie jest. Oczywiście, możemy jechać na bezdotykową myjnię i za 10 złotych umyć nasze auto od progów po sam dach. Jednak nie jest to metoda, jaką stosują prawdziwi miłośnicy czterech kółek. Oni dbają o swoje auta w zupełnie inny sposób. Sprawdź, jakie środki do mycia samochodu mają w bagażniku automaniacy.

Środki do mycia samochodu, które musisz mieć

Jeżeli chcesz, by twój samochód był zawsze w dobrej formie, musisz o niego dbać. Regularne przeglądy, wymiana oleju, itp. to podstawy, o których mamy nadzieję nie trzeba przypominać. Jednak nie każdy wie, jakie środki do mycia samochodu są niezbędne, by lakier, ale nie tylko on, błyszczał, jak po wyjechaniu z salonu. Przyda nam się: preparat do czyszczenia kokpitu, płyn do mycia felg, szampon samochodowy, mleczka, woski i wiele innych. Wszystkie tego typu produkty możemy kupić np. w sklepie internetowym z auto chemią. Robiąc w nim zakupy, musimy pamiętać o jednej, a właściwie dwóch, bardzo ważnych rzeczach. Żadne mycie auta nie będzie skuteczne, jeżeli nie jesteśmy wyposażeni w ściereczki z mikrofibry oraz irchę naturalną.

Ściereczki z mikrofibry – idealne do czyszczenia

Do ręcznego mycia samochodu można używać chusteczek, ręczników czy szmatek. Jednak nic tak dobrze się nie sprawdzi, jak ściereczki z mikrofibry. To zdecydowanie najlepszy przyjaciel każdego, kto kocha swoje auto i dba o nie z należytą starannością. Ściereczki z mikrofibry sprawdź tutaj. Służą one zarówno do czyszczenia wnętrza pojazdu, jak i lakieru. Bez obaw możemy korzystać z nich przy nakładaniu pasty polerskiej, myciu szyb czy czyszczeniu plastikowego kokpitu.

Ircha naturalna – do osuszania

Jednak ściereczki z mikrofibry to nie jedyny produkt, który musisz mieć. Równie ważna jest dostępna pod tym linkiem ircha naturalna. W autodetailingu ważny jest czas, dlatego nie możesz pozwolić sobie, by to słońce wysuszyło maskę twojego pojazdu. To prosta droga do powstania zacieków. Dobrej jakości ircha naturalna to najlepszy sposób na pozbycie się wody. Ircha jest bardziej chłonna niż ściereczki z mikrofibry, dzięki czemu w kilka chwil zbierze wodę z szyb, jak i lakieru. Musisz jednak zwrócić uwagę na opis irchy naturalnej, którą masz zamiar kupić. Niektóre z nich mają za krótkie włókna, przez co nie nadają się do używania na lakierze, ponieważ mogą go uszkodzić.

[Głosów:36    Średnia:2.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ