Profesjonalne zarządzanie flotą samochodową w praktyce

0
1853
Profesjonalne zarządzanie flotą samochodową w praktyce

Firmy transportowe i przewozowe mają niezwykle skomplikowane zadanie logistyczne, w trakcie planowania usług i realizacji. Nieistotne, czy chodzi o przewóz żywności, ludzi, czy przesyłek ponadgabarytowych, proces planowania i weryfikacji zawsze musi być maksymalnie precyzyjny, by przede wszystkim obliczyć czas realizacji, ewentualne koszty i przygotować się na niespodziewane wydarzenia, które niemal zawsze mają miejsce. Pamiętaj, że zarządzanie flotą samochodową nie jest proste, lecz wykorzystując odpowiednie narzędzia, możesz wspierać swoich kierowców.

Doskonałym przykładem jest moduł GPS, który służy do raportowania tras i sprawdzenia na bieżąco, jak wygląda sytuacja. Wielu osobom wydaje się, że zarządzanie flotą samochodową jest bardzo bliskie inwigilacji, lecz w praktyce pozwala minimalizować koszty i czas przejazdów.

Wspieraj kierowców w trudnych sytuacjach

Jeśli kierowca wiezie duży transport, ma on pewne ograniczenia ruchowe, ponieważ nie może w wyjątkowych sytuacjach po prostu zawrócić. Często zatem mogą pojawiać się momenty, w których będzie potrzebować wsparcia osoby trzeciej, by nie wpakować się w jeszcze większe tarapaty. Dokładnie na takie chwile, system pozwalający na zarządzanie flotą samochodową nadaje się idealnie, ponieważ możesz pokierować swojego specjalistę i powiedzieć mu, co należy zrobić. Masz jego dokładne położenie, a za sprawą dostępu do sieci w ciągu chwili jesteś w stanie znaleźć alternatywą i bezpieczną trasę.

Zabezpiecz pojazdy przed ewentualną kradzieżą

Złodzieje od dawna wiedzą, że kradzież samochodu jest ryzykowna i nieopłacalna. Częściej zatem szukają sposobu na to, by okraść osoby trzecie z paliwa lub wyposażenia. Mimo iż niemal każdy samochód posiada obecnie system zabezpieczeń baku itp. często może być on zawodny, co przekłada się na dodatkowe niebezpieczeństwo. Zarządzanie flotą samochodową to inteligentne moduły, które również mierzą ilość paliwa wlanego i zmiany przy każdym odpaleniu silnika. Wszystkie ewentualne zagrożenia będą więc widoczne na raporcie, o czym dowiesz się w dalszej części tekstu.

Analizuj raporty w błyskawicznym tempie

Wygenerowanie raportu trwa zaledwie chwilę. Otrzymujesz na nim wyszczególnione dane, które możesz porównać z dokumentacją z poprzedniego miesiąca. Oczywiście na tej podstawie, jesteś w stanie ocenić ilość wykonanych realizacji i jakość pracy swoich specjalistów – dostrzegając również czynniki losowe, na które nie mieli oni wpływu. Analiza jest zatem o wiele szybsza, niż analogowe szukanie wartości, które mogą się nie zgadzać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ