Podrobione części samochodowe – jak je rozpoznać?

0
3682

Dobre części samochodowe nie są tanie. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy płacić za nie bardzo dużo. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto wiedzieć, jak rozpoznać części dobrej jakości – które nie będą podróbkami. Na co powinniśmy zwrócić wtedy uwagę?

Zakupienie części zamiennych do samochodu często jest dla właścicieli aut poważnym problemem. Czy lepiej zdecydować się na części oryginalne, czy też na te nieoryginalne? Czy kupować te nowe, a może używane? Skupmy się tutaj na jednej kwestii, a mianowicie na zjawisku podrabiania części samochodowych.

Dlaczego warto uważać na podróbki?

Podróbki najczęściej kojarzą nam się z perfumami czy z obuwiem, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że podróbki również zdarzają się na rynku motoryzacyjnym. Podrobione części są gorszej jakości, zdarzają się problemy z ich spasowaniem. Szybciej zużywają się, a nawet mogą przekładać się na bezpieczeństwo jazdy.

Przykładowo, jeśli poszukiwane są oryginalne części Honda Civic, właściciel auta może natknąć się na sprzedających oferujących części opisane jako oryginalne, ale tak naprawdę nie mają one z nimi nic wspólnego. Jak je rozpoznać?

Kupuj od sprawdzonych sprzedawców

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby części oryginalne kupować w sprawdzonych sklepach – od autoryzowanych dealerów stacjonarnie albo w prowadzonych w nich sklepach internetowych lub w innych sprawdzonych sklepach posiadających wieloletnie doświadczenie w branży i pozytywne opinie klientów.

Unikajmy ofert na portalach ogłoszeniowych oraz na aukcjach internetowych od prywatnych sprzedających mających mało opinii.

Niska cena powinna wzbudzić twoje podejrzenia

Jeśli jakaś część opisywana jako oryginalna jest znacznie tańsza, także istnieje prawdopodobieństwo, że jest ona podrobiona.

Sprawdź numery i jakość

Wiele części samochodowych, głównie blacharskich, ma oznaczenia pomagające w określeniu ich oryginalności. Gdy przed zakupem możemy zobaczyć konkretny komponent, zwróćmy uwagę na jakość jego wykonania – jeśli wzbudza nasze podejrzenia, istnieje ryzyko, że to podróbka.

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ