Opony zimowe – jakie czynniki brać pod uwagę przy ich wyborze?

0
1021
Opony zimowe

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto zastanowić się, czy konieczne będzie wymienienie opon starych na nowe. Niestety ten wydatek jest nieunikniony, ponieważ każde ogumienie z czasem się zużywa, a przez to traci swoje właściwości. Opony mają wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego nie można jeździć na modelach, które są zniszczone i niedostosowane do warunków na drogach, jakie panują o tej porze  roku. O tym jak wybrać najlepsze ogumienie na sezon zimowy możesz dowiedzieć się z naszego poradnika.

Opony zimowe – nowe czy używane?

Pytanie, które zadaje sobie wiele osób, to czy lepiej zdecydować się na kupienie nowych opon takich jak https://noweopony.pl/, czy może zainwestować w te używane. To drugie rozwiązanie wielu osobom wydaje się atrakcyjniejsze cenowo. Jednak trzeba podkreślić, że ogumienie używane nie bez powodu jest tańsze od tego nowego. W tym przypadku bieżnik może być zużyty, opona może być naprawiana, o czym nowy kupiec na pewno przekona się z czasem, albo wcześniejszy właściciel nieprawidłowo je użytkował. Przez to okazać się może, że po kilku godzinach jazdy konieczne będzie kupienie nowego kompletu opon. To więc oznacza, że można w ten sposób narazić się na dodatkowe wydatki, a co więcej obniżyć bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Jakie powinny być najlepsze opony zimowe?

Wybierając opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe/195/65/r15 trzeba pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Po pierwsze liczy się to, by ogumienie było dobrze dopasowane do samochodu. To więc oznacza, że wybierając się na zakupy warto sprawdzić jakie zalecenia ma producent pojazdu. Po drugie nie można zapomnieć o takich parametrach, jak rozmiar, indeks nośności oraz prędkości. To parametry, które należy dopasować do samochodu, by jazda na oponach była bezpieczna i zapewniała wysoki komfort. Kolejnym szczegółem, o którym nie można zapomnieć jest rodzaj bieżnika. Zimą doskonale sprawdzać się będzie bieżnik asymetryczny i kierunkowy, który lepiej radzi sobie w trudnych warunkach. Warto również zwrócić uwagę na miejsce, gdzie kupowane są opony. Sklep internetowy z oponami to najlepsze miejsce, ponieważ jest tam szeroki i różnorodny wybór.

Kiedy i jak najlepiej wymienić opony zimowe?

Wymiana opon letnich na zimowe powinna odbyć się w odpowiednim momencie. Nie można czekać na dzień, w którym spadnie śnieg, ponieważ jazda w takich warunkach na oponach letnich naraża na duże niebezpieczeństwo. Lepiej uważnie śledzić prognozy pogody, by możliwe było dokonanie wymiany ogumienia kiedy temperatura spadać zacznie poniżej czterech stopni Celsjusza.

Pamiętając o tych szczegółach można wybrać najlepsze ogumienie na sezon zimowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ