Auto od zaraz, czyli kredyt 50/50

0
2948

Co zrobić, gdy nowe auto to niezbędny zakup, aczkolwiek oszczędności nie pozwalają na ten luksus? Wtedy ratunkiem może okazać się kredyt 50/50. Przyjrzyjmy się zatem, jakie korzyści kryją się pod tym enigmatycznym terminem.

Kredyt 50/50 bierze swoją nazwę od sposobu spłaty rat. Pierwszą z nich realizujemy wraz z rozpoczęciem okresu kredytowania, natomiast drugą na jego końcu. Rata początkowa jest naszym wkładem własnym i wynosi połowę wartości auta, które zamierzamy kupić. Druga rata powiększona jest o tzw. opłatę przygotowawczą. Zasady są zatem przejrzyste.

Kredyt 50/50 charakteryzuje się uproszczoną procedurą dokumentowania dochodów. W większości przypadków wymagany jest jedynie dokument tożsamości (paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty) oraz oświadczenie dochodowe. Może być ono w formie umowy o pracę, NIPu, Regonu lub wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Zdarza się, że dealerzy samochodowi posiadają specjalnie oferty dla swoich klientów. Przykładem jest kredyt 50/50 Dacii stworzony wspólnie z RCI Banque – https://www.daciafinansowanie.pl/kredyt-50/50.

Decydując się na kredyt 50/50 musimy pamiętać o spełnieniu jeszcze jednego warunku, jakim jest skorzystanie z ubezpieczenia „RCI Bezpieczny Kredyt”. W zależności od wieku kredytobiorcy oraz wybranego pakietu zakres ochrony obejmować może: śmierć osoby ubezpieczonej wskutek nieszczęśliwego wypadku, trwała niezdolność do pracy, hospitalizację w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub tymczasową niezdolność do pracy.

Co więcej w przypadku kredytu 50/50 istnieje możliwość skorzystania z:

– Ubezpieczenia GAP (finansowe bądź fakturowe)

– Ubezpieczenia komunikacyjnego

– Kontraktów serwisowych

– FNS (Formuła Non Stop) przedłużonej gwarancji

Kredyt 50/50 to bardzo atrakcyjna oferta dla klientów, którzy pragną auta od zaraz, ale nie mogą pozwolić sobie na wydanie pełnej kwoty. Opłata całkowita jest stosunkowo niewiele wyższa, a procedury są bardzo klarowne. Trzeba pamiętać jednak o tym, że tego typu forma finansowania dotyczy zazwyczaj konkretnych modeli – aut z minionego rocznika i nowości w gamie oferowanej przez dealera samochodowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ