Samochody Ford w Polsce

0
2432
Samochody Ford w Polsce

Samochody marki Ford znane są niemal wszystkim. Istniejący od 1903 roku amerykański koncern motoryzacyjny jest jednym z największych producentów aut na świecie. Pojazdy tej marki cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród polskich klientów. Każdego roku w fabrykach Forda, z taśm montażowych zjeżdża ponad 6 milionów aut. Pod względem ilości sprzedanych samochodów w naszym kraju, w ubiegłym roku Ford zajął drugą pozycję tuż za Volkswagenem. W 2018 roku sprzedaż Forda w Polsce wyniosła blisko 390 tysięcy nowych samochodów.

Ford przyciąga klientów ponadczasową stylistyką produkowanych przez siebie aut, charakteryzujących się wyjątkową niezawodnością i trwałością. Auta amerykańskiego koncernu uznawane są także za bardzo komfortowe i bezpieczne. Klienci w Polsce nie narzekają także na poziom wyposażenia samochodów tej marki oraz ich cenę, która znajduje się na umiarkowanym poziomie. Do najczęściej wybieranych przez nich modeli należą Fiesta, Focus i Mondeo. W segmencie samochodów dostawczych rekordy sprzedaży od lat bije Ford Transit. Pojazdy marki Ford idealnie sprawdzają się w roli auta miejskiego, samochodu rodzinnego oraz jako solidny i pewny środek transportu w firmach.

Większą część samochodów wspomnianej marki, poruszających się po polskich drogach, stanowią mające kilka bądź kilkanaście lat pojazdy używane. Wśród nich znajduje się spora grupa samochodów sprowadzonych do Polski z zagranicy. Używane Fordy cieszą się dużym zainteresowaniem, a dobrze utrzymane egzemplarze szybko znajdują nowego właściciela. Pomimo tego, iż samochody Forda uznaje się za solidne i trwałe konstrukcje, w przypadku auta z rynku wtórnego należy zapoznać się z jego historią oraz dokładnie zweryfikować jego stan techniczny.

O niezawodności Forda, szczególnie w przypadku samochodów używanych, zadecydują nie tylko styl jazdy, czy też warunki, w jakich auto jest wykorzystywane. Duży wpływ na odpowiednią kondycję samochodów tej marki będzie miało ich regularne serwisowanie z wykorzystaniem wyłącznie wysokiej jakości części zamiennych. W przypadku Forda, poza oryginalnymi częściami oferowanymi w autoryzowanych punktach obsługi, wiele elementów potrzebnych do bieżących napraw auta, zakupimy w stosunkowo przystępnej cenie. Mówimy oczywiście o dobrej jakości zamiennikach oryginalnych części do pojazdów tej marki. Dotyczy to zarówno elementów karoserii, jak również poszczególnych części układu zawieszenia, systemu hamulcowego oraz części niezbędnych do naprawy jednostki napędowej. Większość z nich wytwarzana jest w naszym kraju przez wyspecjalizowane firmy, zajmujące się produkcją części i akcesoriów samochodowych.

Jedną z takich firm jest producent zamienników oryginalnych wycieraczek samochodowych, polska firma DIPP. Posiadacze samochodów marki Ford znajdą w jej ofercie wysokiej jakości pióra wycieraczek do wszystkich modeli tej marki. Firma DIPP proponuję właścicielem samochodów Ford wycieraczki płaskie i hybrydowe, przy produkcji których zastosowano wysokiej jakości kauczuk. Pióra wycieraczek polskiego producenta posiadają dedykowane uchwyty montażowe do poszczególnych modeli Forda.

wycieraczki dedykowane dipp

Cenione za solidne wykonanie, cichą pracę oraz wyjątkową trwałość płaskie wycieraczki marki DIPP można zakupić już w cenie 25 złotych za komplet. Pozytywne opinie o wycieraczkach z logo DIPP w połączeniu z ich atrakcyjną ceną sprawiają, że wycieraczki tej firmy chętnie kupowane są przez właścicieli samochodów marki Ford. 

Posiadacze Fordów w Polsce, w większości przypadków, nie mają także większych problemów z zakupem innych części i elementów wyposażenia swojego auta w rozsądnej cenie. Pozwala to regularne serwisowanie auta i wymianę wyeksploatowanych elementów na czas, bez zbytniego uszczuplenia budżetu domowego. Dzięki temu właściciele Fordów są w stanie docenić wszystkich zalety wynikające z niezawodności aut tej marki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ