Profesjonalne wpadanie w poślizg

0
2210

Mało kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że aquaplaning jest bardzo realnym zagrożeniem. Aquaplaning lub inaczej hydroplaning to zjawisko, które występuje, gdy woda pokrywająca nawierzchnię nie jest odprowadzana spod opon. Nawet bardzo doświadczeni kierowcy nie zawsze wiedzą, jak radzić sobie podczas takiej sytuacji.

Jak podnieść bezpieczeństwo jazdy?

W Polsce jak i zresztą na całym świecie coraz większym zainteresowaniem cieszą się profesjonalne szkoły bezpiecznej jazdy. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych kierowców, którzy chcą wypracować u siebie prawidłowe reakcje w trakcie poślizgu. Pod okiem doświadczonych instruktorów można w bardzo krótkim czasie nauczyć się wychodzenia z poślizgu na mokrej nawierzchni. Szkoły bezpiecznej jazdy to najlepsza okazja, aby sprawdzić swoje opanowanie oraz umiejętności prowadzenia samochodu w trudnych warunkach. Dodatkowe kursy są również wspaniałą okazją, aby poprawić złe nawyki i znacząco zwiększyć czas reakcji na drodze. Na kursach można podszkolić podstawowe elementy, które każdy dobry kierowca powinien znać.

Szkoły bezpiecznej jazdy to dobra propozycja nie tylko dla początkujących, ale również dla doświadczonych kierowców. Tego rodzaju zajęcia dają nam możliwość bezpiecznego przećwiczenia jazdy w ekstremalnych warunkach na bezpiecznych torach, które specjalnie przygotowane zostały do tego celu. Nauka kontroli poślizgu to zazwyczaj jednodniowe kursy, które skupiają się w dużej mierze na praktyce. Ceny szkoleń oscylują w granicy 500-800zł.

Jak wygląda kurs doskonalenia jazdy?

Podstawowy kurs doskonalenia jazdy obejmuje: optymalizację pozycji za kierownicą, profesjonalne ćwiczenia efektywności pracy za kierownicą, szkolenia z dynamicznego skręcania, jazdę po łuku w niesprzyjających warunkach, jazdę i hamowanie na śliskiej nawierzchni oraz zajęcia teoretyczne. Warto wspomnieć również i o tym, że niektóre szkoły bezpiecznej jazdy organizują indywidualne szkolenia dla swoich klientów. Na takich kursach instruktorzy pomogą nam podszkolić się w zagadnieniach, które sprawiają nam najwięcej problemów. Bardzo wiele szkół organizuje także kursy w zakresie ekojazdy oraz kursy udzielania pierwszej pomocy, które także są warte uwagi. Kursy odbywają się zawsze na zamkniętych obiektach, które wyposażone są w specjalny tor, na którym można doskonalić swoje umiejętności jazdy. Kursanci mogą sprawdzić się na przykład na specjalnej płycie poślizgowej. Lepsze tory mogą być wyposażone dodatkowo w wytrząsarkę, która wyrzuca auta w taki sposób, że wpada ono w poślizg. Kierowca musi oczywiście umiejętnie wyprowadzić auto z poślizgu.

Szkoły bezpiecznej jazdy – czy warto?

Profesjonalny kurs w szkole bezpiecznej jazdy powinien przejść każdy kierowca i to bez względu na to, jak długo jeździ autem. W trakcie zwykłych kursów na prawo jazdy niestety szkolenie z zakresu techniki jazdy jest niewystarczające, dlatego też warto podszkolić swoje umiejętności. Szkolenia mogą okazać się także doskonałą lekcją pokory. Bardzo dużo kierowców przecenia swoje umiejętności jazdy, a podczas przejażdżki z doświadczonym instruktorem po specjalnym torze treningowym bardzo często okazuje się, że nawet przy niewielkich prędkościach ciężko jest zapanować nad swoim autem.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMyjnie bezdotykowe cena zakupu
Następny artykułMyjnia Gliwice

Jestem fanem motoryzacji od małego szkraba. Pamiętam jak za młodu spędzałem godziny razem z tatą w garażu reperując multum aut.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ