Poziomowanie przyczepy – szybkie i wygodne?

0
4034

Pomimo tego, że karawaning i spędzanie urlopu w przyczepie kempingowej lub w kamperze zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju, to wciąż nie ma odpowiednich poradników pomagających zacząć przygodę z tego typu formą spędzania wolnego czasu. W jaki sposób szybko i wygodnie rozkładać podpory?

Podpory do przyczep

Jedną z czynności najczęściej sprawiających problemy początkującym karawaningowcom jest rozstawianie przyczepy kempingowej na polu kempingowym. Zaliczyć do tej czynności należy nie tylko wybór odpowiedniego miejsca na polu kempingowym, ale również ustawienie przyczepy i jej wypoziomowanie. Co jest do tego potrzebne i w jaki sposób dobrze wypoziomować przyczepę?

Ustawienie i wypoziomowanie przyczepy

Podstawą w przypadku ustawienia przyczepy kempingowej na polu kempingowym powinno być wybranie odpowiedniego miejsca. Musi ono zapewniać nie tylko ilość miejsca pozwalającą na ustawienie przyczepy z ewentualnym zadaszeniem oraz przedsionkiem, ale również być miejscem o twardym i równym podłożu zapewniającym stabilność rozstawionej przyczepy. W dalszej kolejności należy przystąpić do rozkładania podpór. W większości przyczep dostępnych na polskim rynku spotyka się podpory rozkładane ręcznie – przy pomocy dedykowanego klucza do podpór lub przy pomocy klucza nasadowego o rozmiarze dobranym do konkretnej podpory. Podpora rozkłada się i składa za pośrednictwem śruby ślimakowej wprowadzanej w obrót i działa na zasadzie podnośnika trapezowego spotykanego w przypadku samochodów osobowych. Aby ułatwić sobie rozkładanie, można zakupić również specjalny klucz do podłączenia elektrycznej wkrętarki.

Elektryczne rozkładanie podpór

Drugim sposobem po zastosowaniu elektrycznej wkrętaki jest wyposażenie własnej przyczepy w elektryczny system rozkładania podpór. Jeżeli jednak nasza przyczepa nie została w taki system wyposażona przez producenta lub przynajmniej nie są przewidziane miejsca montażowe na taki system, to może być to spory wydatek oscylujący w kwocie nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie tańszą możliwością jest znalezienie używanego zestawu elektrycznych podpór do przyczep – np. z przyczepy po wypadku. Należy w takiej sytuacji jednak dokładnie sprawić stan podpór przed zakupem.

Podpory do przyczep – rozkładanie

Podsumowując, rozkładanie przyczepy kempingowej na polu kempingowej jest jedną z najważniejszych czynności, które początkujący karawaningowiec powinien opanować.

Podpory do przyczep kupisz na Unitrailer.pl

[Głosów:14    Średnia:2.9/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ