opony Gdynia

0
2104
opony Gdynia

Jakie i gdzie najlepiej kupić opony? Na co się zdecydować? Wybrać zakupy stacjonarne opon w Gdyni czy raczej posłużyć większym i szerszym dostępem internetowym? Z pewnością dobór i pomoc w sklepie opon ułatwi odpowiednio wykwalifikowany personel, który znakomicie pomoże wybrać właściwe opony dla naszego samochodu. Może opony w Gdyni?

 

 

Opony letnie

 

Opony letnie przeznaczone są do jazdy powyżej 7 stopni Celsjusza czyli w okresie od wiosny do jesieni. Przyczyną są składniki z jakiego zbudowane są opony, to mieszanka gumowo  – krzemionkowa. Jesienią i zima poniżej 7 stopni Celsjusza traci swoje właściwości: guma może kruszyć się, pękać, traci swoja elastyczność i samochód nie trzyma się dobrze nawierzchni. Ponadto ważny jest bieżnik, który latem powinien posiadać przede wszystkim dobrą przyczepność oraz krótką drogę hamowania. Kolejnym atutem opon letnich jest odprowadzanie wody spod kół przez właściwe wyprofilowanie lameli oraz redukcja hałasu otoczenia czy amortyzacja.

 

Opony zimowe

 

oponyW oponach zimowych szczególnie ważna jest głębokość, krój i ilość lameli w bieżniku, które w tych oponach są po prostu głębsze i szersze. Dzięki temu opony dostosowują się do powierzchni nawierzchni. Zimą jest niezwykle istotne, by śnieg i błoto pośniegowe odpowiednio zostało odprowadzane spod kół.

Zimowe opony zbudowane są z syntetycznego kauczuku z dodatkiem krzemu, co daje lepszą elastyczność opony. To gwarantuje lepszą przyczepność do nawierzchni w niskich temperaturach i bezpieczeństwo jazdy samochodem.

 

Opony całoroczne

 

Opony całoroczne czyli inaczej wielosezonowe to generalnie opony zimowe, które nadają się do jazdy samochodem zimą a także latem. Od typowo zimowych opon producenci rozróżniają składem mieszanki, która jest twardsza niż zimowa mieszanka gumowa. Ponadto wprowadzając nowe rzeźby bieżnika, by zimowa opona nie zużyła się szybko latem.

Plusem opon wielosezonowych jest ich koszt, ponieważ nie potrzebujemy ich posezonowych wymian i w związku odchodzą nam koszty zakupu dwóch kompletów. Co odciąża też nam budżet, bo nie musimy przechowywać opon aktualnie nieużywanych.

Niezależne testy nie wykazały zdecydowanym wad opon całorocznych ani wyższości opon sezonowych – zimowych i letnich. Wszystko zależy od tego w jakim regionie się mieszka, na ile często jest prawdziwa zimowa pogoda.

 

Trudno rozstrzygnąć, która opcja jest najlepsza, bo każda ma swoich zwolenników i przeciwników. Dobry, sprawdzony i kompetentny sprzedawca wydaje się być niezbędny by móc dokonać właściwego i racjonalnego wyboru. Opony w Gdyni z pewnością można nabyć w odpowiednim salonie czy sklepie, gdzie takie dobre doradztwo.

 

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ