Ochrona lakieru – powłoka ceramiczna

0
1871
Ochrona lakieru - powłoka ceramiczna

Każdemu posiadaczowi samochodu zależy, aby był on piękny i zadbany jak najdłużej. Nie tylko ze względów estetycznych stramy się utrzymać wygląd auta w nienagannym stanie, ale również dlatego, że zadbane auto jest droższe, przez co podczas sprzedaży będziemy mieli możliwość otrzymania za auto wyższej kwoty.

Samochód, nawet ten z najlepszej jakości lakierem z biegiem czasu ulega zniszczeniu. Woda, wilgoć, a także sól powodują, że na aucie powstaje korozja. Lakier nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Stosunkowo innowacyjnym rozwiązaniem jest zaś zastosowanie powłoki ceramicznej. Jest to z jednej strony kosztowna inwestycja, a z drugiej nie zawsze w stu procentach jest w stanie zabezpieczyć auto przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i zewnętrznych. Cena powłoki ceramicznej zaczyna się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Powłoka ceramiczna stanowi doskonałą bazę ochronną lakieru. Jest przy tym niezwykle cienka. Jej grubości nie da się zmierzyć nawet miernikiem do lakieru.

Z założenia powłoka ceramiczna ma chronić lakier samochodu przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jest ona doskonała jeśli chodzi o ochronę przed deszczem, wwilgocią, ale też solą. Nie stanowi jednak wystarczająco dobrego wsparcia, by ochronić lakier samochodu przed większymi zadrapaniami. Zależnie od rodzaju zastosowanej powłoki ceramicznej może ona utrzymać się na powierzchni samochodu maksymalnie do pięciu lat, choć w rzeczywistości użytkownicy twierdzą, że jej skuteczność znacznie słabnie już po trzech latach użytkowania. Z jednej strony można stwierdzić, że to stosunkowo niedługo, jeśli za powłokę zzapłaciliśmy na przykład półtora tysiąca złotych, jednak znaczące jest to, że bez użycia powłoki ceramicznej lakier samochodu wyglądałby po tych trzech latach znacznie gorzej. Czasem na lakierze występują niewielkie zadrapania, ktorych nawet nie zauważamy, a które są przyczyną większych. Przed nimi właśnie chroni samochód powłoka ceramiczna, którą warto wypróbować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ