Jakie programy motoryzacyjne warto oglądać?

0
1431
programy motoryzacyjne

Każdy pasjonat motoryzacji wie, że samo „dłubanie” przy aucie w garażu to za mało. Warto oglądać programy poświęcone samochodom. Aby mieć temat do rozmowy z innymi automaniakami, trzeba być na bieżąco z nowinkami z branży motoryzacyjnej. Jak tego dokonać? Najmilej i najszybciej – dzięki programom motoryzacyjnym. Które z nich warto oglądać?

Programy motoryzacyjne online

Dawniej większość z nas oglądała programy motoryzacyjne TV. Dzisiaj nie trzeba ograniczać się do tego, co daje telewizyjna ramówka. Nie jesteśmy uwiązani w domu, gdy akurat leci ulubiona produkcja. Z powodzeniem możemy oglądać programy motoryzacyjne online. Wystarczy sam internet. Dużą popularnością cieszą się programy motoryzacyjne na Player.pl, to produkcje znane i lubiane przez pasjonatów samochodów. Dzięki dostępowi do biblioteki programów 24h/dobę nie trzeba martwić się o to, że ominie się jakiś odcinek. Co więcej, można do niego w każdej chwili wrócić.

Polskie programy motoryzacyjne

Największym sentymentem darzymy polskie programy moto, bo są o naszym rynku samochodowym. Można poznać zalety i wady, absurdy i innowacje związane z autami. Jednym z najpopularniejszych polskich programów motoryzacyjnych jest „Automaniak”. To najstarsza produkcja tego typu, bo emitowana od 2009 roku. Wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Prowadzący, czyli Adam Kornacki, Patryk Mikiciuk i Łukasz Bąk, zarażają pasją.

Drugim popularnym polskim programem moto, który można oglądać nie tylko w TV, ale i online, jest „Jazda Polska”, w której Jakub Bielak pokazuje w dość żartobliwy sposób zachowania polskich kierowców. Jednak wszystko okraszone wiedzą na temat zasad bezpiecznej jazdy.

Równie chętnie oglądany jest program moto „101 napraw”. Jest dedykowany wszystkim tym osobom, które wolą samodzielnie dokonywać napraw we własnych autach. Prowadzący Grzegorz Duda pokazuje krok po kroku, jak zrobić to bez używania specjalistycznych narzędzi i jak nauczyć się rozpoznawać usterki.

Nieco inny charakter ma program „Absurdy drogowe”. W nim Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała jeżdżą po Polsce i pokazują absurdy drogowe, z jakimi musimy mierzyć się w naszym kraju. Pokazywane są różnego typu dziwne inwestycje drogowe i rozwiązania, które doprawdy trudno zrozumieć.

Fani historii motoryzacji mogą nacieszyć swoje oczy i zdobyć dawkę wiedzy, dzięki programom „Legendy PRL” i „Legendy motoryzacji”. Patryk Mikiciuk prezentuje w nich pojazdy, które na stałe wpisały się do historii.

Zagraniczny program motoryzacyjny – który najpopularniejszy?

Oczywiście polskie programy o motoryzacji to nie wszystko. Warto oglądać również zagraniczne produkcje. Jedną z najpopularniejszych jest brytyjski program „Fani czterech kółek”. Prowadzący pokazują, jak kupić, wyremontować i sprzedać z zyskiem używany samochód.

Każdy, nie tylko pasjonat motoryzacji i samochodów, zna produkcję „Top Gear”. Ten brytyjski program rozpoczął się w 1997 roku. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May mieli własny, nietuzinkowy, zabawny sposób na show. Po ich rezygnacji nieco zmieniono formułę, ale wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Braci Collins też zapewne nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi motoryzacji. Również ich program „Odjazdowe bryki” warto wpisać w swój harmonogram programów moto TV.

Jak widać, jest wiele programów o motoryzacji, które warto oglądać, gdy jest się fanem czterech kółek. Do wyboru są takie o nowinkach moto, naprawach, testy porównawcze i wiele, wiele innych. Jest w czym wybierać.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ