Chcesz zająć się profesjonalnym auto detailingiem? To urządzenie będzie Ci potrzebne!

0
1245
Chcesz zająć się profesjonalnym auto detailingiem

Maszyna polerska jest bez wątpienia najważniejszym sprzętem w każdym studiu detailingowym. To podstawowe narzędzie, które musi być wydajne, uniwersalne i komfortowe w użyciu, a także sprawdzać się nawet w wielogodzinnej pracy. Wybór dostępnych urządzeń na rynku jest ogromny. 

Jeśli chcemy zająć się profesjonalnym auto detailingiem, powinniśmy zdecydować się na wysokiej jakości sprzęt, który oczywiście będzie wiązał się z niemałym wydatkiem. Dobre maszyny polerskie są drogie, aczkolwiek zapewniają bezawaryjną pracę przez długi czas. Urządzenie to służy do korekcji rys, a także pozostałych uszkodzeń widocznych na lakierze pojazdu. Studio detailingowe wykonuje korektę lakieru, aby w efekcie wydobyć z niego kolor i blask. Dzięki połączeniu dobrej maszyny polerskiej ze skutecznymi kosmetykami nawet stary model pojazdu może prezentować się jak samochód wprost z salonu. Maszyna polerska zawsze przyda się w garażu.

Jak działa maszyna polerska?

Mechanizm działania maszyny polerskiej polega na tym, iż wykonuje ruch oscylacyjny, a ruch rotacyjny jest wymuszony siłą odśrodkową. Dzięki temu sprzęt ten charakteryzuje się efektywnym działaniem, podczas którego uzyskujemy perfekcyjnie wykończoną powierzchnię, nawet w przypadku trudnych i miękkich lakierów. W sprzedaży znajdują się maszyny polerskie obrotowe (rotacyjne) oraz Dual Action (mimośrodowe), ale także maszyny planetarne (łączą w sobie zalety maszyny rotacyjnej i Dual Action). Sprzęty rotacyjne działają na prostej zasadzie. Talerz polerski, do którego montuje się gąbki albo futra, obraca się z zaprogramowaną prędkością. Prędkość można dowolnie zmieniać, aby dopasować ją do swoich własnych preferencji. Na efekty procesu polerowania wpływ ma też wybór gąbki polerskiej o różnej twardości i odpowiedniej pasty polerskiej do danej fazy zabiegu.

Maszyny polerskie Dual Action poruszają się ze skokiem od kilku do kilkunastu milimetrów, przeprowadzając w tym samym czasie niewymuszony ruch obrotowy. Odpowiednio rozprowadzane ciepło i właściwe tempo polerowania przyczyniają się do świetnych efektów pracy, również na trudnych powierzchniach. Dobra maszyna polerska powinna charakteryzować się wysoką prędkością oraz odpowiednim przełożeniem, dzięki czemu trudno jest zastopować rotacyjne ruchy. Niektóre tanie maszyny pracują za wolno, przez co efekty pracy nie są satysfakcjonujące. Wytrzymałe urządzenia posiadają mikroprocesorową elektronikę razem ze stabilnością prędkości obrotowej, dzięki prądnicy tachometrycznej. Nawet długie korzystanie z takich sprzętów zapewnia komfortową pracę. Oprócz tego znane marki stawiają na powolny rozruch i dokładność. W zestawie często znajdziemy przydatne dodatkowe elementy (regulator prędkości, blokada przed ponownym rozruchem).

Ile kosztuje i gdzie kupić urządzenie?

Maszyny polerskie można zakupić zarówno w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych i z narzędziami, jak i tych internetowych. Szczególnie polecane są sklepy internetowe, gdyż często mają one bogaty asortyment i to w atrakcyjnej cenie. Ceny maszyn są ogromne zróżnicowane. Wybór danego modelu zależy przede wszystkim od indywidualnych wymagań użytkownika. Proste maszyny są dostępne już od około 300 złotych, aczkolwiek bardziej profesjonalne sprzęty to koszt nawet w granicy ok. 2 tysięcy złotych. Na cenę maszyny wpływa parę czynników. Ważna jest przede wszystkim specyfikacja techniczna danego modelu, jak i jakość jego wykonania. Cena najtańszych dostępnych na rynku produktów zaczyna się już od około 140 zł, jednakże takie sprzęty nie nadają się do profesjonalnego auto detailingu. Decydując się na taką działalność, najlepiej postawić na wysokiej jakości, profesjonalny i wydajny sprzęt. Parametry maszyny powinny wystarczyć do przeprowadzenia wszelkich niezbędnych prac w salonie. Tanie maszyny nie są czasem w stanie dociąć lakieru, z uwagi na słabe przełożenia mocy. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup zaawansowanych technologicznie i wydajnych sprzętów, które będą z pewnością warte swojej ceny. Droższe maszyny są bardziej wytrzymałe, oszczędzają energię i zapewniają lepszą kulturę pracy, aniżeli ich tańsze wersje.

Profesjonalna maszyna polerska poradzi sobie nawet z większymi korektami i problematycznymi miejscami. Dzięki niej możemy uzyskać efekt wyrazistego i przepełnionego blaskiem koloru lakieru. W profesjonalnych rękach taki sprzęt jest w stanie sprawić, że nawet stare auto będzie prezentowało się doskonale. Polerki dostępne w sprzedaży różnią się zakresem prędkości, wagą, umiejscowieniem włączników, ergonomią, jak i innymi parametrami. Bez trudu można więc dobrać model, który spełni nasze wymagania i sprawdzi się w salonie auto detailingowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ