Renowacja lakieru

0
2340
Renowacja lakieru

Powiadają, że to nie szata zdobi człowieka, zaś książki nigdy nie ocenia się po okładce… Cóż ktokolwiek wymyślił te niezaprzeczalnie piękne i wartościowe sentencje, na pewno nie przewidywał nigdy istnienia kultury obrazkowej w XXI wieku… A już zdecydowanie nie przyszła mu nigdy do głowy idea samochodów… W ich przypadku bowiem zdecydowanie bardziej na miejscu jest inne powiedzenie, a mianowicie : Jak Cię widzą, tak Cię piszą… To właśnie „szata” – którą to nazwą (nieco może przestarzałą, ale za to jak dostojnie brzmiącą) pozwolę sobie w przenośni określić lakier samochodowy – jest największą ozdobą i niejednokrotnie decyduje o ich wartości… Ta „szata” – jak każda rzecz, na skutek eksploatacji, warunków pogodowych i czasu się zużywa i traci swój blask… Ale od czego mamy renowację lakieru

Zrób to sam…?

Renowacja lakieru
Renowacja lakieru – jednym słowem polega na wypolerowaniu samochodu. Czyli myjemy auto, nakładamy pastę polerską, bierzemy polerkę… i po sprawie. Proste prawda? No, nie do końca…Jak ze wszystkim: odnowić lakier może każdy, ale nie każdy może to zrobić dobrze… Chodzi o to, żeby zrobić to tak, żeby nie było widać, że się to zrobiło… To jak… z niewidocznym makijażem – tzw. „make up – no make up”, który jest jednym z najtrudniejszych do wykonania, o czym zapewne doskonale wiedzą wszystkie Panie…Wracając jednak do sedna sprawy, czyli do samodzielnej renowacji lakieru – jest to (podobno) wykonalne. Poniżej kilka rad, jak zrobić to dobrze:
1. Dokładnie umyj i osusz auto.
2. Zadbaj o dobrej jakości narzędzia (maszynę do polerowania, pastę polerską, gąbkę polerską itp.).
3. Dobrze zabezpiecz elementy, których nie chcesz polerować.
4. Nakładaj pastę na niewielką powierzchnię jednocześnie i bardzo dokładnie rozprowadzaj.
5. Poleruj auto w zacienionym miejscu.
6. A jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności to…

Może jednak postaw na profesjonalistę

ceny zabiegu renowacji lakieru samochodowego wykonanego w profesjonalnym warsztacie zależą od tego jak bardzo „premium” czy też może „gold”, a niekiedy nawet „platinuum” jest ta usługa. Mówiąc jaśniej i bardziej po polsku: cena zależy od tego czy lakier naszego samochodu wymaga tylko lekkiego odświeżenia, porządnego polerowania czy też dogłębnej korekty. W zależności od stopnia uszkodzenia lakieru waha się w granicach od 500 do nawet 2000 złotych, zaś czas jej trwania wynosi od 3-7 dni. A więc widzimy, że jest renowacja lakieru i jego RENOWACJA – ta różnica w wielkości liter w tym artykule, przekłada się na dochodzącą nawet do 1000 złotych różnicę w kwocie, jaką musimy ponieść w profesjonalnym warsztacie, by przywrócić naszemu ukochanemu autku dawny blask. Decyzję, czy warto?, każdy z nas musi już podjąć sam.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ