ręczna myjnia samochodowa

0
1932
ręczna myjnia samochodowa

Co jakiś czas pojawiają się na Internecie wpisy, porównania, która myjnia jest lepsza: automatyczna myjnia samochodowa czy ręczna myjnia samochodowa. Każda ma swoich zwolenników i przeciwników. Powiedzenie mówi, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta i tak oto coraz częściej, w dogodnych dla nas miejscach powstają samoobsługowe myjnie samochodowe.

 

Automatyczna myjnia samochodowa

 

ręczna myjnia samochodowaZdecydowanym plusem automatycznej myjni samochodowej jest czas, ponieważ automatyczne programy do mycia auta nie trwają dłużej niż kilka minut. Ponadto zazwyczaj nie ma do nich kolejek, bo są stosunkowo gęsto rozstawione.

Cała nasza praca polega na wybraniu właściwego, odpowiedniego dla nas, programu automatycznego i przejazd przez tunel. Podczas przejazdu przez tunel szczotki myją i polerują nasz samochód.

Niemniej musimy pamiętać, by wcześniej przygotować auto i złożyć lusterka, antenę czy zdjąć bagażnik. Kolejnym minusem, znacznie poważniejszym, jest możliwość pozostawienia przez szczotki rys i śladów na karoserii. Ponadto z pewnością nie jest to dokładne umycie samochodu, gdyż szczotki nie docierają do zakamarków i trudno dostępnych miejsc.

 

Ręczna myjnia samochodowa

 

Ogromnym atutem ręcznej myjni samochodowej jest dokładność wymycia auta oraz bezpieczeństwo lakieru tzn., że nie będzie śladów/rys na karoserii. Pojazd w ręcznej myjni samochodowej jest czyszczony przez przeszkolony personel, który w umiejętny sposób potrafi poradzić sobie z mocnymi zabrudzeniami, jak i wszelkimi zgromadzonymi w różnych zakamarkach auta. Często to czynią przy pomocy odpowiednio do tego przeznaczonymi, profesjonalnymi środkami czystości i kosmetyków. Samochód ma czyszczoną nie tylko karoserię, ale również felgi aluminiowe czy felgi z kołpakami czy atrapy chłodnicy.

Dodatkową możliwością w wielu ręcznych myjniach samochodowych jest kompleksowe czyszczenie pojazdu tzn. wraz z odkurzeniem i umyciem wnętrza  oraz nabłyszczeniem plastików.

Niemniejszym walorem, zwłaszcza dla pań, jest nie uczestniczenie w całym przedsięwzięciu. Po prostu przyprowadzamy samochód brudny, odjeżdżamy czystym.

 

Ręczna myjnia samochodowa samoobsługowa

 

Na ręcznej myjni samoobsługowej samochód czyścimy sami przy pomocy solidnej lancy z wodą, która umożliwia nam dokładne dotarcie do zakamarków.  Minusem tej opcji jest to, że trzeba się trochę zmoczyć, a używanie lancy z wodą wymaga trochę siły.

 

Czy samoobsługowe myjnie samochodowe przejmą większość rynku? Sądząc po ilości użytkowników ma ogromne szanse. Choć nigdy nie zastąpi porządnego czyszczenia w ręcznej myjni samochodowej.

 

 

 

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ