Opony Kraków

0
2779
Opony Kraków

Powiedzmy sobie jasno – opony samochodowe to element wyposażenia auta, na którym zdecydowanie nie należy oszczędzać. Warto w tym momencie podkreślić raz jeszcze coś , co dla większości z nas jest już na szczęście oczywiste (ale obserwacje na polskich drogach pozwalają stwierdzić, że wielu kierowców o tym „zapomina” – taka mała dygresja zdarzyło mi się ostatnio przejeżdżać podczas mojej feriowej podróży przez Kraków przy bardzo niesprzyjającej aurze. Zee zgrozą zauważyłam, że samochody wielu mieszkańców miasta Kraków opony mają wciąż letnie, choć zima oficjalnie trwała już wtedy od jakichś trzech tygodni) – jak ważna jest wymiana opon na zimowe. Nie zmieniając opon na zimowe przy pierwszych niskich temperaturach ryzykujemy nie tylko uszkodzeniem swojego pojazdu, ale przede wszystkim zdrowiem i życiem swoim, swoich bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście coraz więcej kierowców zaczyna zauważać konieczność posiadania zimowych opon, zwłaszcza jeśli nadejście zimy zostanie poparte kilkoma twardymi dowodami, w postaci poślizgu czy ześlizgnięcia się autem z górki jak na saneczkach. Jednak dużo mniej kierowców wraca wiosną z powrotem do opon letnich – jeżdżąc na zimowych przez cały rok, nie zdając sobie sprawy, że to je niszczy. Jedno jest pewne, każde auto powinno być wyposażone w komplet opon zarówno letnich, jak i zimowych, a jeżeli któregoś z nich nie mamy to należy niezwłocznie go zakupić.

Opony Kraków
Jak kupić opony w Krakowie

Samo kupno nowych opon w Krakowie to nie problem – w końcu to duże polskie miasto, na pewno nie brakuje w nim specjalistycznych sklepów oferujących ogumienie do naszych czterech kółek, czy też wulkanizatorów, którzy nie tylko sprzedadzą nam nowe „buty” dla naszego auta, ale również je profesjonalnie zainstalują. Problemem za to jest jak i gdzie kupić opony, które będą dobrej jakości, a za które nie zapłacimy „jak za zboże”.

Run-flaty czy zwykłe

Zapewne kupno obu rodzajów opon Kraków (a może raczej powinnam napisać bycie mieszkańcem tego jednego z największych miast w Polsce) umożliwia. Nie musimy zatem ryzykować kupowania „kota w worku” w postaci opon z Internetu. Na czym polega różnica między nimi? Run-flaty to nowoczesne rodzaje opon, które w razie uszkodzenia ciągłości swojej powierzchni (czyli złapania gumy) umożliwiają dojechanie do najbliższego warsztatu bez konieczności zmieniania opony na zastępczą. Opony zwykłe wymagają od nas w przypadku „gumy” użycia lewarka i założenia opony zastępczej. Oba typy mają swoje wady i zalety – najlepiej zapytać się o nie sprzedawcy, bu móc podjąć świadomą konsumencką decyzję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ