Lokalizatory GPS w branży farmaceutycznej – sprawdź korzyści!

0
Lokalizatory GPS w branży farmaceutycznej

Większość leków opatrzona jest informacją o tym w jaki sposób należy je przechowywać oraz przewozić. Warunki te nie wzięły się znikąd – substancje zawarte w lekach są często wrażliwe na zmianę temperatur czy nasłonecznienie. Dodatkowo niektóre z nich mają krótki termin ważności, więc wszelkie dostawy nie mogą być opóźnione.

Aby utrzymać niezbędne warunki oraz terminowość dostaw, warto rozważyć instalację lokalizatora GPS, który kontroluje wszystkie niezbędne parametry. Jednym z takich urządzeń może być moduł IKOL QUICK, który nie tylko podaje lokalizację, ale też może zostać poszerzony o dodatkowe funkcje. Jakie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu – zachęcamy do lektury!

Instalacja lokalizatora GPS w chłodni farmaceutycznej

IKOL QUICK to wyjątkowy moduł. Jego nazwa doskonale oddaje sposób instalacji (quick w tłum. szybki). Aby podłączyć lokalizator wystarczy podpiąć jedynie dwa kable do akumulatora i gotowe. Instalacja jest tak prosta, że bez problemu można wykonać ją samodzielnie lub z niewielką pomocą instrukcji wideo, którą udostępnia firma IKOL.

Drugim krokiem jest zainstalowanie dedykowanej aplikacji do obsługi modułu GPS – IKOL Tracker. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z lokalizatorem, a wszystkie dane są dostępne za jej pośrednictwem. W praktyce oznacza to, że nieważne gdzie będziesz, możesz mieć kontrolę nad parametrami panującymi w chłodni farmaceutycznej. Wystarczy telefon lub tablet z dostępem do Internetu.

Jak kontrolować warunki w chłodni farmaceutycznej z lokalizatorem GPS?

Instalacja lokalizatora GPS IKOL QUICK daje przede wszystkim dostęp do bieżącej oraz przeszłej lokalizacji. Dzięki temu zarządzając dostawami leków, wiesz na jakim są etapie, a w razie opóźnień możesz szybko zlokalizować kierowcę i zmienić mu trasę lub dowiedzieć się z czego wynikają spóźnienia.

Natomiast sam lokalizator GPS można poszerzyć o dodatkową funkcję – czujnik temperatury i wilgoci. Instalując na pace chłodni masz pełną kontrolę nad warunkami, w jakich są przewożone leki. Jest to forma zabezpieczenia na wypadek jakiejkolwiek awarii systemu wbudowanego w aucie. Długotrwałe trzymanie leków w zbyt wysokiej temperaturze lub wilgoci może je uszkodzić, a tym samym spowodować straty nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Lokalizator GPS oraz czujnik pozwolą się przed tym uchronić – na urządzeniu z zainstalowaną aplikacją osoba zarządzająca będzie miała całodobowy dostęp do informacji na temat bieżącego stanu chłodni, a tym samym leków. Przy niepokojących parametrach może natychmiast skontaktować się z kierowcą i wspólnie uratować firmę przed dużą stratą.

Dodatkowe korzyści z lokalizatora GPS w branży farmaceutycznej

Lokalizator GPS IKOL Quick daje dostęp do dodatkowych funkcji takich jak raporty i alerty. Raporty to idealne rozwiązanie dla osób zarządzających dostawami – mogą sprawdzić czasy i lokalizacje przejazdów, zobaczyć z czego wynikały opóźnienia, a po wyciagnięciu wniosków, wytyczyć nowe trasy.

Natomiast alerty dają informację na bieżąco o stanie auta. Wśród nich znajdzie się kilka szczególnie interesujących dla branży farmaceutycznej jak alert długiego postoju lub podróży, spadku lub odłączenia zasilania czy odholowania. Szybka reakcja w przypadku takiego powiadomienia może uchronić całą partię leków przed zepsuciem.

Sprawdź dodatkowe korzyści lokalizatora GPS IKOL QUICK!

Jeśli planujesz wdrożyć lokalizację GPS w swojej firmie farmaceutycznej, koniecznie sprawdź jakie dodatkowe korzyści możesz zyskać. Więcej informacji na temat modułów GPS w branży farmaceutycznej znajdziesz na stronie ikol.pl

Ubezpieczenie hybrydy? Sprawdź, gdzie kupisz je najtaniej!

0
Ubezpieczenie hybrydy

Samochody hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z faktu, że są one ciche, przyjazne dla środowiska oraz ekonomiczne. Jeśli rozważasz zakup takiego samochodu, to dowiedz się nieco więcej na jego temat oraz sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie swojej hybrydy.

Samochody hybrydowe – co musisz o nich wiedzieć?

Zanim podejmiesz konkretną decyzję, dowiedz się, co to są samochody hybrydowe oraz czym się wyróżniają. Tego rodzaju auta wyposażone są w dwa rodzaje napędu. Pierwszym z nich jest silnik spalinowy benzynowy lub wysokoprężny, a drugim silnik elektryczny. Wyróżnia się trzy rodzaje samochodów hybrydowych:

 •       mHEV,
 •       HEV,
 •       PHEV.

Pierwsze z nich wyposażone są w łagodny układ hybrydowy. Oznacza to, że silnik elektryczny pełni w nim wyłącznie funkcję pomocniczą. Jest on wsparciem dla jednostki spalinowej przede wszystkim podczas przyspieszania, co zmniejsza zużycie paliwa. Hybrydy typu mHEV to świetne samochody miejskie. 

HEV to natomiast samochód z pełnym układem hybrydowym. Jego cecha charakterystyczna to zdecydowanie większa moc. Silnik elektryczny nie tylko wspiera jednostkę spalinową, ale także napędza auto. Pozyskuje on energię m.in. podczas hamowania samochodu, tak samo, jak w przypadku układów mHEV. Nie ma także możliwości doładowania go z zewnątrz.

Samochody hybrydowe typu PHEV, nazywane także plug-in, są wyposażone w pojemne akumulatory, które można naładować poprzez podłączenie ich do gniazdka. Są więc one najbardziej zbliżone do aut w pełni elektrycznych. Możliwość zewnętrznego naładowania akumulatorów sprawia, że hybrydy plug-in mogą przejechać maksymalnie kilkadziesiąt kilometrów napędzane wyłącznie zgromadzoną w nich energią.

OC hybrydy – ile trzeba za nie zapłacić?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego, w tym także samochodu hybrydowego. Podczas obliczania wysokości składki towarzystwa biorą pod uwagę takie same czynniki jak w przypadku standardowych aut. To, ile zapłacisz za OC, zależy więc m.in. od:

 •       Twojego wieku i doświadczenia w prowadzeniu pojazdów,
 •       historii ubezpieczeniowej,
 •       miejsca zamieszkania,
 •       mocy silnika auta,
 •       rocznika i modelu samochodu.

Przykładowo 43-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ma prawo jazdy od 15 lat, za ubezpieczenie Toyoty Prius z 2010 roku zapłaci 400 zł. Z kolei dla 23-latka z Warszawy zakup pierwszej polisy dla takiego samego auta kosztuje 2631 zł. Jak widzisz, wiek oraz doświadczenie za kierownicą, a także miejsce zamieszkania mają ogromny wpływ na wysokość składki.

Jeśli chcesz kupić polisę dla swojego samochodu hybrydowego, to znajdź najlepsze ubezpieczenie online bez wychodzenia z domu. Możesz porównać ze sobą wiele ofert za pomocą wygodnego kalkulatora. Dzięki niemu sprawdzisz propozycje od różnych ubezpieczycieli i wybierzesz taką, która najbardziej Ci odpowiada.

Zakup samochodu hybrydowego to świetne rozwiązanie dla każdego, kto szuka ekonomicznego oraz przyjaznego dla środowiska auta. Korzystając z porównywarki ofert, możesz znaleźć ubezpieczenie OC dla takiego pojazdu w świetnej cenie.

Po czym rozpoznać dobry warsztat samochodowy?

0
Po czym rozpoznać dobry warsztat samochodowy

Motoryzacja to bardzo szeroka i niezwykle popularna branża na terenie naszego kraju. Nic w tym dziwnego, ponieważ wielu Polaków korzysta z pojazdów mechanicznych do transportu pasażerów, jak również różnych rodzajów przedmiotów. Oczywiście każdy samochód jest narażony na pewnego typu awarie czy też usterki. W takim przypadku konieczne jest oddanie go do warsztatu mechaniki pojazdowej.

Na obszarze Polski działa wiele firm, które specjalizują się w mechanice samochodowej. Do niedawna wiele informacji na temat polecanych mechaników można było uzyskać od członków rodziny lub znajomych. Dzisiaj sporo ofert, opinii oraz innych istotnych informacji można znaleźć w Internecie oraz pozostałych źródłach. Nie wszystkie warsztaty są jednak profesjonalne i godne polecenia. Warto więc zwrócić uwagę na różne aspekty dobrych firm z branży motoryzacyjnej.

Porządni mechanicy samochodowi i ich istotne cechy charakterystyczne

Dobrego mechanika z pewnością wyróżnia profesjonalne i dokładne podejście do danego zadania. Fachowiec taki nie tylko dokładnie obejrzy pojazd i sprawdzi ewentualne usterki czy też inne problemy. Zainteresuje się on również historią auta, jego dotychczasowymi usterkami, awariami, naprawami i serwisem. Nie bez znaczenia jest również precyzyjne określenie części, które należy kupić oraz dokonanie wyceny tak zwanej „robocizny”. Oznacza to, że u porządnych mechaników, klienci od razu poznają łączny koszt naprawy danej awarii. W przypadku ewentualnych zmian i dodatkowych wykrytych usterek, ewentualne dalsze naprawy i ich koszty są konsultowane telefonicznie z właścicielem samochodu.

Zbyt wysoka albo za niska cena powinna być dla klienta sygnałem ostrzegawczym. Może bowiem się okazać, że mamy do czynienia z nieuczciwym mechanikiem próbującym naciągnąć klienta na koszty. Bardzo niskie ceny zwykle wiążą się z niską jakością części albo z niedokładnymi, amatorskimi naprawami.

Co jeszcze wyróżnia dobrych mechaników?

Poszukując profesjonalnego warsztatu samochodowego, dobrym pomysłem jest również zwrócenie uwagi na wiele innych czynników. Ich przykłady zostały przedstawione poniżej:

 • Opinie innych osób – można zasięgnąć opinii znajomych lub poszukać takich informacji w Internecie. Na ich podstawie możliwe jest ustalenie czy dana firma jest godna uwagi.
 • Kwalifikacje personelu – oczywiście w porządnych warsztatach samochodowych pracują fachowcy posiadający odpowiednią wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Każdy szanujący się warsztat samochodowy regularnie inwestuje w szkolenie swoich fachowców.
 • Porządny sprzęt – wysokiej jakości wyposażenie przekłada się na dokładność oraz skrócenie czasu wykonywania zleceń.
 • Oferta firmy – dobre warsztaty są w stanie przygotować szerokie oferty usługowe dla swoich klientów. Oznacza to, że ich pracownicy radzą sobie z wieloma rodzajami awarii i usterek.
 • Możliwość zawarcia umowy – gotowość mechanika do zawarcia pisemnej umowy obejmującej usługę oznacza, że dana firma nie ma nic do ukrycia i prowadzi działalność w sposób precyzyjny oraz zgodny z technologią producentów aut.

Jak widać istnieje wiele ważnych cech wyróżniających porządne warsztaty samochodowe. Poszukując mechaników warto zwrócić na nie uwagę. Jest to istotne pod względem kosztu i jakości usługi oraz funkcjonowania pojazdu po wykonaniu danych usług.

Opony rolnicze do ciągnika — pomoc w wyborze właściwego ogumienia

0
Opony rolnicze do ciągnika

Opony rolnicze to osobna grupa ogumienia samochodowego, wykorzystywana w pracy pojazdów rolniczych. Są stosowane między innymi w różnego typu ciągnikach, niezwykle pomocnych w wykonywaniu prac rolnych. Poniżej przedstawiamy najważniejszą specyfikację opon rolniczych oraz udzielamy porad związanych z ich zakupem. Dowiesz się jak odnaleźć produkt pasujący do konkretnej maszyny oraz o czym należy pamiętać w trakcie przeglądania dostępnych opon. 

Oznaczenia na oponach rolniczych 

Każda opona — nie tylko rolnicza — powinna być oznaczona za pomocą szeregu cyfr i liter umieszczonych po ich bocznej stronie. Często, są to informacje umieszczane bezpośrednio obok nazwy producenta lub modelu opony. W oponach radialnych najczęściej występuje oznaczenie metryczne, na które składa się: szerokość opony w przekroju, profil opony, rodzaj budowy i podana w celach średnica osadzania na felgach. 

Pozostałe informacje, które powinny zostać podane na powierzchni opony, to między innymi indeks jej nośności, a także informacja czy jest to opona wyposażone w dętkę (TT) czy jej pozbawione (TL). Dodatkowe informacje dotyczą także kierunku obrotu, ciśnienia, numeru homologacji, miejsca i daty produkcji. 

Opona do Twojego ciągnika — czyli jaka? 

Opona powinna być również dostosowana do pełnienia określonych obowiązków oraz do pracy z konkretnym typem urządzenia. Warto pod tym względem wspomnieć o oponach niskoprofilowych, radialnych i diagonalnych, z których rolnicy korzystają najczęściej. 

Opony niskoprofilowe są dedykowane do pracy z niedużymi urządzeniami. Odróżniają się od pozostałych odmienną charakterystyką tłumienia. Dzięki temu nawet w trakcie stosunkowo szybkiej jazdy opona nie wydaje zbyt wielu odgłosów. 

Opony radialne posiadają dodatkowo wzmocnione czoło, czyli tak zwane opasanie. Inaczej także przebiegają kordy osnowy — są poprowadzone prostopadle względem drutówki. Dzięki temu możliwa jest praca przy wyjątkowo niskich ciśnieniach, o wiele mniejszych niż w przypadku konwencjonalnych opon. Ponadto, w oponach radialnych odkształceniu ulegają przede wszystkim ich ścianki boczne oraz barki. Czoło opony pozostaje natomiast nienaruszone, niezależnie od sił wywieranych przez ciągnik. 

W oponach diagonalnych osnowa została zbudowana z kilku warstw. Poszczególne budujące je włókna kordu ustawiono pod kątem ostrym — na poziomie 30-40 stopni — względem drutówki. Ilość warstw może być mniejsza lub większa, lecz za każdym razem będą one nakładane na siebie w sposób krzyżujący. Dzięki temu, opony rolnicze diagonalne są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz żywotne. 

Pozostałe ważne sprawy w czasie zakupu opon 

Ponieważ zakup opony rolniczej to swoista inwestycja na lata, warto przyjrzeć się także kilku dodatkowym cechom konstrukcyjnym i możliwościom, jakie oferują. Warto zwrócić uwagę na zdolność danej opony do samooczyszczania się w trakcie pracy. Pomocna jest także funkcja ugniatania gleby, wykorzystywana przez wielu rolników w trakcie pracy w polu. Trakcja oraz przewidziany przebieg opony — przez cały okres eksploatacyjny — to również ważne wyznaczniki jakości. 

Nie mniej ważna jest też sama eksploatacja opony. Sposób korzystania z niej oraz zakres wykonywanych za jej pomocą prac może mieć wpływ na warunki jezdne, oraz przydatność ogumienia w przyszłości. Dlatego polecamy unikać poruszania się po nawierzchni, do której opona nie została przeznaczona, a także o przestrzegać pozostałych zasad poprawnej eksploatacji.

Serpentynit do silnika – wykorzystujemy właściwości nanoceramiki

0
Serpentynit do silnika

Wykorzystanie nanotechnologii w olejach silnikowych i dodatkach z serpentynitem Mihel to kolejny, rewolucyjny krok w stronę rozwoju preparatów przeznaczonych do ochrony silników. Poznaj nasze produkty, które cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników – zarówno kierowców, jak i mechaników oraz właścicieli warsztatów samochodowych. Przekonaj się co przekonało liczne grono klientów do sięgnięcia po nasze preparaty

Oleje ceramiczne Mihel – doskonałe właściwości smarne

Oleje samochodowe chronią silnik przed wewnętrzną korozją, i zapobiegają gromadzeniu się zanieczyszczeń w systemach hydraulicznych. Ich głównym zadaniem jest jednak odpowiednie rozprowadzenie środka smarnego w newralgiczne punkty poddawane nadmiernym obciążeniom. W ten sposób niwelujemy tarcie wywołane wzrostem temperatury pomiędzy ocierającymi się o siebie metalowymi elementami. Jest to proces w głównej mierze odpowiedzialny za zużywanie się silnika i spadek jego osiągów. Optymalna temperatura jest kluczem do jego odpowiedniego funkcjonowania.

Dzięki odpowiednio dobranej i dokładnie przetestowanej mieszance dodatków oleje ceramiczne Mihelniezwykle efektywne, dzięki czemu nie musisz martwić się o kondycję pojazdu nawet przy dużej eksploatacji. W celu jak najlepszej ochrony wykorzystaliśmy niesamowite właściwości nanocząsteczek ceramiki, które w inteligentny sposób docierają w najbardziej zagrożone miejsca, tworząc trwałą i solidną warstwę ochronną. 

Serpentynity EP500 – innowacyjne podejście do ochrony

Naszymi najnowszymi produktami, które znajdziesz w ofercie sklepu Mihel są dodatki EP500 z serpentynitem. Te preparaty o najwyższej skuteczności działania, jeszcze lepiej pozwolą Ci zadbać o Twoją skrzynię biegów, silnik czy układ wspomagania. Wykorzystanie nanocząsteczek sprawia, że są to preparaty stanowiące prawdziwą rewolucję na rynku motoryzacyjnym. Charakteryzują się one niespotykanymi do tej pory właściwościami rewitalizującymi pozwalającymi wydłużyć znacząco żywotność każdego układu. Wszystko to dzięki najnowszej technologii pozwalającej na skuteczne obniżenie tarcie oraz stałą ochronę podzespołów – jesteśmy w stanie zmniejszyć proces ich zużycia do minimum. Wytrzymała i stabilna powłoka ochronna tworzy się bezpośrednio na najbardziej narażonych metalowych powierzchniach oraz w miejscach, w których doszło do wcześniejszych ubytków.

Odkąd nasze produkty pojawiły się w sprzedaży, cieszą się pozytywnymi opiniami wśród kierowców i zyskują coraz większą popularność u mechaników i właścicieli warsztatów samochodowych w naszym kraju i za granicą. Zapewniamy najwyższą jakość i gwarantujemy, że zapewnisz swojej maszynie kompleksową ochronę.

Chcesz zająć się profesjonalnym auto detailingiem? To urządzenie będzie Ci potrzebne!

0
Chcesz zająć się profesjonalnym auto detailingiem

Maszyna polerska jest bez wątpienia najważniejszym sprzętem w każdym studiu detailingowym. To podstawowe narzędzie, które musi być wydajne, uniwersalne i komfortowe w użyciu, a także sprawdzać się nawet w wielogodzinnej pracy. Wybór dostępnych urządzeń na rynku jest ogromny. 

Jeśli chcemy zająć się profesjonalnym auto detailingiem, powinniśmy zdecydować się na wysokiej jakości sprzęt, który oczywiście będzie wiązał się z niemałym wydatkiem. Dobre maszyny polerskie są drogie, aczkolwiek zapewniają bezawaryjną pracę przez długi czas. Urządzenie to służy do korekcji rys, a także pozostałych uszkodzeń widocznych na lakierze pojazdu. Studio detailingowe wykonuje korektę lakieru, aby w efekcie wydobyć z niego kolor i blask. Dzięki połączeniu dobrej maszyny polerskiej ze skutecznymi kosmetykami nawet stary model pojazdu może prezentować się jak samochód wprost z salonu. Maszyna polerska zawsze przyda się w garażu.

Jak działa maszyna polerska?

Mechanizm działania maszyny polerskiej polega na tym, iż wykonuje ruch oscylacyjny, a ruch rotacyjny jest wymuszony siłą odśrodkową. Dzięki temu sprzęt ten charakteryzuje się efektywnym działaniem, podczas którego uzyskujemy perfekcyjnie wykończoną powierzchnię, nawet w przypadku trudnych i miękkich lakierów. W sprzedaży znajdują się maszyny polerskie obrotowe (rotacyjne) oraz Dual Action (mimośrodowe), ale także maszyny planetarne (łączą w sobie zalety maszyny rotacyjnej i Dual Action). Sprzęty rotacyjne działają na prostej zasadzie. Talerz polerski, do którego montuje się gąbki albo futra, obraca się z zaprogramowaną prędkością. Prędkość można dowolnie zmieniać, aby dopasować ją do swoich własnych preferencji. Na efekty procesu polerowania wpływ ma też wybór gąbki polerskiej o różnej twardości i odpowiedniej pasty polerskiej do danej fazy zabiegu.

Maszyny polerskie Dual Action poruszają się ze skokiem od kilku do kilkunastu milimetrów, przeprowadzając w tym samym czasie niewymuszony ruch obrotowy. Odpowiednio rozprowadzane ciepło i właściwe tempo polerowania przyczyniają się do świetnych efektów pracy, również na trudnych powierzchniach. Dobra maszyna polerska powinna charakteryzować się wysoką prędkością oraz odpowiednim przełożeniem, dzięki czemu trudno jest zastopować rotacyjne ruchy. Niektóre tanie maszyny pracują za wolno, przez co efekty pracy nie są satysfakcjonujące. Wytrzymałe urządzenia posiadają mikroprocesorową elektronikę razem ze stabilnością prędkości obrotowej, dzięki prądnicy tachometrycznej. Nawet długie korzystanie z takich sprzętów zapewnia komfortową pracę. Oprócz tego znane marki stawiają na powolny rozruch i dokładność. W zestawie często znajdziemy przydatne dodatkowe elementy (regulator prędkości, blokada przed ponownym rozruchem).

Ile kosztuje i gdzie kupić urządzenie?

Maszyny polerskie można zakupić zarówno w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych i z narzędziami, jak i tych internetowych. Szczególnie polecane są sklepy internetowe, gdyż często mają one bogaty asortyment i to w atrakcyjnej cenie. Ceny maszyn są ogromne zróżnicowane. Wybór danego modelu zależy przede wszystkim od indywidualnych wymagań użytkownika. Proste maszyny są dostępne już od około 300 złotych, aczkolwiek bardziej profesjonalne sprzęty to koszt nawet w granicy ok. 2 tysięcy złotych. Na cenę maszyny wpływa parę czynników. Ważna jest przede wszystkim specyfikacja techniczna danego modelu, jak i jakość jego wykonania. Cena najtańszych dostępnych na rynku produktów zaczyna się już od około 140 zł, jednakże takie sprzęty nie nadają się do profesjonalnego auto detailingu. Decydując się na taką działalność, najlepiej postawić na wysokiej jakości, profesjonalny i wydajny sprzęt. Parametry maszyny powinny wystarczyć do przeprowadzenia wszelkich niezbędnych prac w salonie. Tanie maszyny nie są czasem w stanie dociąć lakieru, z uwagi na słabe przełożenia mocy. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup zaawansowanych technologicznie i wydajnych sprzętów, które będą z pewnością warte swojej ceny. Droższe maszyny są bardziej wytrzymałe, oszczędzają energię i zapewniają lepszą kulturę pracy, aniżeli ich tańsze wersje.

Profesjonalna maszyna polerska poradzi sobie nawet z większymi korektami i problematycznymi miejscami. Dzięki niej możemy uzyskać efekt wyrazistego i przepełnionego blaskiem koloru lakieru. W profesjonalnych rękach taki sprzęt jest w stanie sprawić, że nawet stare auto będzie prezentowało się doskonale. Polerki dostępne w sprzedaży różnią się zakresem prędkości, wagą, umiejscowieniem włączników, ergonomią, jak i innymi parametrami. Bez trudu można więc dobrać model, który spełni nasze wymagania i sprawdzi się w salonie auto detailingowym.

Na jakie oferty pracy należy uważać?

0
Na jakie oferty pracy należy uważać

W tym momencie ludzie dość często zmieniają już swoje miejsca pracy. Nie chcą tkwić latami w tej samej firmie, bo wolą się rozwijać i testować w różnych nowych warunkach i okolicznościach, dlatego gdy zbyt długo zasiedzą się na stałym stanowisku, prędzej czy później postanawiają zastąpić je czymś innym. Wtedy właśnie dowiadują się, jak znaleźć dobrą pracę w Łodzi. Odkrywają, że obecnie wprost trzeba jej szukać przez Internet, bo to właśnie Internet codziennie jest wypełniany olbrzymią ilością nowych ofert pracy. Właściwa selekcja od razu pomoże wytypować te bardziej wartościowe ogłoszenia. Na niektóre z nich trzeba bowiem uważać i niektóre z nich warto odrzucić już przy pierwszej weryfikacji ofert.

Jakie programy motoryzacyjne warto oglądać?

0
programy motoryzacyjne

Każdy pasjonat motoryzacji wie, że samo „dłubanie” przy aucie w garażu to za mało. Warto oglądać programy poświęcone samochodom. Aby mieć temat do rozmowy z innymi automaniakami, trzeba być na bieżąco z nowinkami z branży motoryzacyjnej. Jak tego dokonać? Najmilej i najszybciej – dzięki programom motoryzacyjnym. Które z nich warto oglądać?

Programy motoryzacyjne online

Dawniej większość z nas oglądała programy motoryzacyjne TV. Dzisiaj nie trzeba ograniczać się do tego, co daje telewizyjna ramówka. Nie jesteśmy uwiązani w domu, gdy akurat leci ulubiona produkcja. Z powodzeniem możemy oglądać programy motoryzacyjne online. Wystarczy sam internet. Dużą popularnością cieszą się programy motoryzacyjne na Player.pl, to produkcje znane i lubiane przez pasjonatów samochodów. Dzięki dostępowi do biblioteki programów 24h/dobę nie trzeba martwić się o to, że ominie się jakiś odcinek. Co więcej, można do niego w każdej chwili wrócić.

Polskie programy motoryzacyjne

Największym sentymentem darzymy polskie programy moto, bo są o naszym rynku samochodowym. Można poznać zalety i wady, absurdy i innowacje związane z autami. Jednym z najpopularniejszych polskich programów motoryzacyjnych jest „Automaniak”. To najstarsza produkcja tego typu, bo emitowana od 2009 roku. Wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Prowadzący, czyli Adam Kornacki, Patryk Mikiciuk i Łukasz Bąk, zarażają pasją.

Drugim popularnym polskim programem moto, który można oglądać nie tylko w TV, ale i online, jest „Jazda Polska”, w której Jakub Bielak pokazuje w dość żartobliwy sposób zachowania polskich kierowców. Jednak wszystko okraszone wiedzą na temat zasad bezpiecznej jazdy.

Równie chętnie oglądany jest program moto „101 napraw”. Jest dedykowany wszystkim tym osobom, które wolą samodzielnie dokonywać napraw we własnych autach. Prowadzący Grzegorz Duda pokazuje krok po kroku, jak zrobić to bez używania specjalistycznych narzędzi i jak nauczyć się rozpoznawać usterki.

Nieco inny charakter ma program „Absurdy drogowe”. W nim Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała jeżdżą po Polsce i pokazują absurdy drogowe, z jakimi musimy mierzyć się w naszym kraju. Pokazywane są różnego typu dziwne inwestycje drogowe i rozwiązania, które doprawdy trudno zrozumieć.

Fani historii motoryzacji mogą nacieszyć swoje oczy i zdobyć dawkę wiedzy, dzięki programom „Legendy PRL” i „Legendy motoryzacji”. Patryk Mikiciuk prezentuje w nich pojazdy, które na stałe wpisały się do historii.

Zagraniczny program motoryzacyjny – który najpopularniejszy?

Oczywiście polskie programy o motoryzacji to nie wszystko. Warto oglądać również zagraniczne produkcje. Jedną z najpopularniejszych jest brytyjski program „Fani czterech kółek”. Prowadzący pokazują, jak kupić, wyremontować i sprzedać z zyskiem używany samochód.

Każdy, nie tylko pasjonat motoryzacji i samochodów, zna produkcję „Top Gear”. Ten brytyjski program rozpoczął się w 1997 roku. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May mieli własny, nietuzinkowy, zabawny sposób na show. Po ich rezygnacji nieco zmieniono formułę, ale wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Braci Collins też zapewne nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi motoryzacji. Również ich program „Odjazdowe bryki” warto wpisać w swój harmonogram programów moto TV.

Jak widać, jest wiele programów o motoryzacji, które warto oglądać, gdy jest się fanem czterech kółek. Do wyboru są takie o nowinkach moto, naprawach, testy porównawcze i wiele, wiele innych. Jest w czym wybierać.

Jakie zalety samochodów marki Mitsubishi? Czy warto kupić?

0
Jakie zalety samochodów marki Mitsubishi

Mitsubishi Motors Corporation to marka japońskich aut. Główna siedziba koncernu mieści się w Tokio, marka istnieje od 1917 r. Mitsubishi cieszy się wielką popularnością w Europie, wielu ludzi decyduje się na zakup pojazdu tej marki. Na Starym Kontynencie użytkownicy pojazdów sięgają zarówno po outlandery, jak też po model ASX 1.6 2WD będący SUV-em. Na czym polega siła tej marki, dlaczego jest to tak często wybierany samochód?

Czy warto zdecydować się na auto marki Mitsubishi? 

Modele aut Mitsubishi cieszą się znaczną popularnością, gdyż są to pojazdy w których zastosowanie znajdują najnowsze technologie. Ważnym czynnikiem jest ich bezpieczeństwo oraz fakt, że są ekonomiczne. Dla ich użytkowników bardzo ważny jest odpowiedni design. Japoński koncern dużą wagę przykłada do jakości wykonania oraz do tego by samochody były niezawodne. W świetle przeprowadzonych badań, użytkownicy pojazdów wypowiadali się na temat aut, wyszło, że Mitsubishi jest nieawaryjne. Za Mitsubishi stoją twarde dane, raport niezawodności GTU z 2020 r. wykazał również to, co podkreślają kierowcy, że jest to pojazd bardzo mało awaryjny. Ranking ‚What cars?’ z 2019 r. przyniósł podobne wyniki. Warto postawić na Mitsubishi, gdyż jest to inwestycja w bezpieczeństwo a także pewność, że posiadane auto nie będzie się psuło. Zajrzyj do dealer mitsubishi.

Dlaczego warto zainwestować w Mitsubishi? 

Każdy kierowca, który chce poczuć komfort prowadzenia odnajdzie go podczas kierowania Mitsubishi. Bez zarzutów działają w tym pojeździe układy: hamulcowy, kierowniczy a także skrzynia biegów. Komfort jazdy jest tutaj wysoki, fotele są wygodne, klimatyzacja jest wydajna, wyposażenie pojazdu bez zarzutu. Diesle przestały być rentowne, dlatego też Mitsubishi chce zrezygnować z ich produkcji. O ile jeszcze dekadę temu w Polsce aż 48% pojazdów było dieslem, tak teraz sprzedaje się ich tyle co hybryd, czyli po 20%. Diesel sprawia znaczne problemy w trakcie mrozów, występują kłopoty w trakcie odpalania, ponadto kabina nagrzewa się długo. Pamiętać należy, że koszt eksploatacji diesla jest znacznie wyższy niż przy benzynie. Dzieje się tak dlatego, że silniki diesla są znacznie bardziej skomplikowane, Samochody benzynowe są znacznie tańsze niż diesle, dlatego też ludzie decydują się na te pierwsze. Koncern Mitsubishi idzie w dobrym kierunku, chcąc zrezygnować z produkowania diesli, idą utartą przez Toyotę i Porsche drogą, które to marki już zrezygnowały z silników wysoko sprężynowych. Mitsubishi jest marką która szturmuje świat motoryzacji, jest obecny w Azji, w Europie, Ameryce Północnej.

Jaki samochód wybrać chcąc mieć pojazd mało awaryjny i oszczędny w zużyciu paliwa? 

Mitsubishi Lancer jest modelem na który warto się zdecydować. Auto jest bardzo niezawodne, nie pali dużo, przy silniku 1,5. Silnik tego pojazdu ma regulowane zawory. Lancery wygrywają w indeksach niezawodności Warranty Direct, co bardzo dobrze świadczy o tych pojazdach. Części do Lancera są bez trudu dostępne, co stanowi kolejny atut tego pojazdu. Mitsubishi Lancer nie jest drogi w serwisowaniu, dlatego też można na niego postawić z pełnym przekonaniem. Decydując się na crossovera, warto sięgnąć po Mitsubishi ASX,

Historia pojazdu ważna przy zakupie

0
Historia pojazdu ważna przy zakupie

Kto choć raz w życiu kupował używane auto, ten wie z jakimi uczuciami wiąże się taki krok. Pierwszym z nich zdecydowanie jest niepewność, która potrafi w zdecydowany sposób przyćmić radość ze spodziewanego nabycia czterech kółek. Skąd ta niepewność? Ano stąd, że stanie się posiadaczem używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem co do jego realnego stanu technicznego.