A może kamper?

0
kampery

Używane kampery na sprzedaż to oferta, która z całą pewnością będzie w stanie zainteresować sporo osób. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ na co jak na co, ale na używane kampery na sprzedaż zawsze znajdą się chętni. Wprawdzie sezon wakacyjny już za nami, ale nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby kupić kamer, kiedy nadarzy się dobra okazja. Wszak taki pojazd może sobie spokojnie poczekać do wiosny czy lata, kiedy będzie można nim wyruszyć przed siebie.

Trzeba w tym miejscu wyraźnie stwierdzić, że kamper, nawet używany, nie jest samochodem tanim. Można nawet śmiało powiedzieć, że to poważna inwestycja. No cóż, w końcu dobre rzeczy muszą swoje kosztować i już. Tak już jest na tym najpiękniejszym ze światów. Nie ma jednak co narzekać, bo ostatecznie żyjemy w nie najgorszych czasach. Nikt chyba nie chciałby się przenieść do lat 40. ubiegłego wieku, kiedy to w Europie szalała wojna. I jak tutaj nie zgodzić się ze stwierdzeniem Hipolita Taine’a, dziewiętnastowiecznego filozofa francuskiego, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych czynników determinujących ludzkie życie, jest moment dziejowy, w którym egzystuje dana jednostka.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum. Zatem do rzeczy. Otóż, kamper to samochód, dzięki któremu możemy swobodnie podróżować i tym samym w jakimś sensie poczuć się wolnym człowiekiem. Cóż bowiem może być piękniejszego niż wakacje z rodziną czy przyjaciółmi w kamperze? Na pewno nie wszystkich do takiego rozwiązania przekonamy, bo przecież każdy z nas jest inny i w związku z tym ma inne potrzeby i priorytety. Zresztą, gdyby wszyscy myśleli tak samo, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest ciekawiej i bardziej kolorowo. Niech więc każdy robi tak, jak jest mu wygodnie.

Jedni pojadą więc na wakacje kamperem, inni zdecydują się na wyjazd all inclusive, a jeszcze inni zadowolą się pobytem pod namiotem.
Ale jeśli już mowa o kamperach, to przyjrzyjmy się bliżej tym pojazdom. Przede wszystkim taki samochód to wygoda, bo nie dość, że pakujemy się sami, to jeszcze możemy zabrać ze sobą sporo rzeczy. Od wyposażenia kuchni i sypialni począwszy, a skończywszy na zapasach jedzenia i ubraniach. Po drugie, kamper pozwala nam niejako na bieżąco, spontanicznie wybierać miejsca, w które jedziemy czy miejsca, w których chcemy zatrzymać się na dłużej. Odpada w takich okolicznościach rezerwacja hotelu, bo wystarczy zajechać na parking i można przenocować. Po trzecie, w kamperze cały czas jesteśmy razem i to ma swój urok. W końcu urlop to czas relaksu, czas bycia ze sobą i wspólnych biesiad. A to jest bezcenne.

U nas moda na kampery ciągle trwa i coraz więcej osób decyduje się albo na wynajem takiego pojazdu, albo na jego zakup. To już zależy od konkretnej osoby, bo, jak już zostało powiedziane wcześnie, nie jest to mały wydatek. Ale jeśli ktoś zamierza dużo jeździć, zdecydowanie ekonomiczniej jest kupić taki pojazd, niż go wynajmować. Wynajem zaś sprawdza się doskonale, kiedy ktoś wyjeżdża li tylko na krótki urlop.

Części samochodowe – 3 ważne zagadnienia

0
części samochodowe kraków motostacja

Niejednokrotnie może przytrafić się sytuacja, w której potrzebne będzie zaopatrzenie się w określone części samochodowe. Osoby zainteresowane tego typu zakupami mają naprawdę rozmaite możliwości do wyboru. Warto dokładnie przemyśleć swoją strategię w tym zakresie oraz w szczegółach przeanalizować dostępne możliwości.

  1. Części do samochodów osobowych – gdzie kupić?
  2. Części samochodowe – precyzyjne określenie potrzeb
  3. Części do samochodów – znajomość rynku

Części do samochodów osobowych – gdzie kupić?

Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć części samochodowe. Nie ulega wątpliwości, że przy wyborze lokalizacji, w której pragniemy się zaopatrzyć w tego rodzaju produkty, znaczenie mają rozmaite czynniki. Jeśli chodzi o sprzedaż stacjonarną, z pewnością dla wielu osób jednym z kluczowych elementów jest położenie punktu sprzedaży. W wielu przypadkach bardzo wygodną i ciekawą opcją może być kupowanie takiego asortymentu jak chociażby sprzęgła przez Internet. W ten sposób można zamawiać również takie elementy jak, między innymi, wycieraczki, żarówki, klocki hamulcowe, czy też filtry.

Części samochodowe – precyzyjne określenie potrzeb

Z pewnością istotną kwestią jest dokładne określenie, co jest nam potrzebne. Trzeba zatem mieć pewne rozeznanie na rynku części samochodowych oraz wiedzieć, jakie elementy są nam niezbędne. Wiele osób decyduje się na markowe części. Niewątpliwie znać trzeba takie pojęcia jak części OE, czy też inne terminy powiązane ze wspomnianą branżą. Należy także orientować się co do tego, w jaki sposób poszukiwać odpowiednich części, które są dopasowane do naszego modelu auta. Z pewnością zatem przy zakupach tego rodzaju należy mieć spory zasób informacji.

Części do samochodów – znajomość rynku

Znajomość rynku jest niewątpliwie również jedną z bardzo istotnych kwestii, jeśli chodzi o zakup części samochodowych. Dobrze jest mieć pogląd na to, jakie ceny panują na rynku w odniesieniu do konkretnych części. Warto orientować się w takich zagadnieniach, jak chociażby to, jakich cen można się spodziewać przy zakupie takich rzeczy jak, przykładowo, hamulce, oleje, akcesoria samochodowe, kosmetyki samochodowe, tarcze hamulcowe, filtry Filtron, czy też sprzęgło. Kwestie budżetowe są dla wielu osób naprawdę bardzo istotne, choć nie powinny być one jedynym aspektem warunkującym podejmowane decyzje zakupowe. Zaopatrywanie się w części samochodowe bez wątpienia może okazać się sporym wyzwaniem, dlatego też trzeba odpowiedzialnie podejść do tego zagadnienia.

Najlepsze kosmetyki do samochodu

0
Najlepsze kosmetyki do samochodu

Pielęgnowanie samochodu to dość trudne zadanie. Trzeba mieć na to czas, ale i trzeba wiedzieć, co wybrać żeby były z tego jak najlepsze efekty końcowe.

Czyszczenie klimatyzacji latem

0
Czyszczenie klimatyzacji latem

Brak sprawnie działającej klimatyzacji, może być przyczyną wypadku! – Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Latem, kiedy temperatura przekracza 30°, klimatyzacja wydaje się niezbędnym i wręcz pierwszorzędnym elementem każdego pojazdu. Jeśli chcesz, żeby służyła ci podczas wakacyjnego wyjazdu, warto żebyś już teraz o nią zadbał! O to, co powinieneś wiedzieć o serwisie i samej klimatyzacji.

Klimatyzacja ma duży wpływ na komfort jazdy jak również zdrowie kierowcy – nie tylko ochładza, ale też filtruje powietrze (jednocześnie dbając o utrzymanie ładnego zapachu w aucie). Klimatyzacja aż w 80% oczyszcza powietrze ze wszelkiego typu zanieczyszczeń: pyłków roślin, bakterii, wirusów, substancji infekcyjnych i zarodników grzybów pleśniowych. Jazda autem, w którym rozprzestrzeniają się te wszystkie organizmy grozi utratą zdrowia, a nawet życia! Zanieczyszczone powietrze wywołuje u alergików napady kichania, które nie tylko są niekomfortowe, ale wpływają na styl jazdy kierowcy. Udowodniono, że przy prędkości 50km/h, alergik przejedzie kolejne 13 metrów z zamkniętymi oczami, co jest zjawiskiem całkowicie naturalnym podczas kichania. Jak widać, od kataru do wypadku, niedaleka droga.

Aż dziw bierze, że jeszcze dwadzieścia lat temu klimatyzacja uchodziła za dobro luksusowe, na które pozwolić mogli sobie tylko nieliczni. W dobie ciągłego ocieplania klimatu i coraz większej ilości alergików, jazda bez “klimy” jest wręcz zbrodnią.

Należy zaznaczyć, że układ klimatyzacyjny przydaje się nie tylko latem, ale też w chłodniejsze dni, bo przyspiesza odparowywanie szyb.

Mimo tak zbawiennego działania, układ klimatyzacyjny nie jest zbyt skomplikowanych urządzeniem. Jednak, jeśli się zepsuje, możemy za to dość sporo zapłacić, dlatego jak mawia stare przysłowie “lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Jak dbać o klimatyzację?

Oczywiście pierwszym krokiem w celu utrzymania sprawnie działającej klimatyzacji jest jej regularny przegląd. Zaleca się, by robić go, przynajmniej raz na rok. Z reguły kierowcy decydują się jednak na to zdecydowanie, za późno – najczęściej, kiedy poczują w samochodzie nieprzyjemny zapach.

Kontrolę stanu klimatyzacji powinno powierzyć się autoryzowanym serwisom lub mniejszym zakładom mechaniki pojazdowej, które objęte są oficjalnym programem partnerskim danej grupy, czy marki samochodowej. Przykładowo, Volkswagen Group posiada program o nazwie NORA, który działa na obszarze całej Europy. Program NORA zaopatruje mniejsze warsztaty w oryginalne części samochodowe takich marek jak: Volkswagen, Volkswagen Użytkowe, Seat, Skoda i Audi.

Zaletą skorzystania z usług takiego warsztatu jest pewność, że wszystkie wymienione elementy pojazdu spełniają rygorystyczne wymogi jakościowe i są kompatybilne z konkretnym modelem samochodu.

Jak wygląda przegląd klimatyzacji?

Podczas przeglądu klimatyzacji mechanik powinien skontrolować działanie wszystkich elementów układu, przede wszystkim: szczelność układu i stanu czynnika chłodzącego, pracę wentylatora oraz stanu mechanicznego sprężarki (tu zalecana jest wymiana oleju).

Kolejną czynnością, której możemy spodziewać się podczas wizyty u mechanika jest wymiana filtrów i odgrzybienie przewodów klimatyzacji. Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na to, czy wymieniono nam filtr kabinowy odpowiedzialny za filtrowanie powietrza.

Nie powinno nas jednak dziwić, jeśli serwisant nie dokona wymiany wszystkich filtrów – niektóre, po prostu nie wymagają wymiany co roku np. filtr osuszający odpowiadający za wyłapywanie nadmiaru wilgoci, wymienia się z reguły, co 2 lata.

Oprócz wizyty w serwisie, powinieneś dbać też o prawidłową eksploatację klimatyzacji. Okazuje się, że większośc kierowców nieprawdiłowo jej używa.

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji?

Po pierwsze, nie włączaj klimatyzacji tylko podczas upałów. Czynnik pracujący w układzie jest wymieszany z olejem i zapewnia odpowiednie smarowanie sprężarki. Aby ją nasmarować i odpowiednio zakonserwować, przynajmniej raz na jakiś czas, powinno się włączyć klimatyzację.

Po drugie, kiedy wchodzisz do nagrzanego auta, najpierw otwórz okna, a dopiero po kilku chwilach włącz klimatyzację. Dzięki uprzedniemu wywietrzeniu auta, zmniejsza się praca sprężarki – im mniej będziesz nadwyręża ten element układu chłodniczego, tym lepiej i dłużej będzie ci służył. Sprężarka nie jest urządzeniem typowo przemysłowym, dlatego szybko się zużywa. Aby zaoszczędzić jej pracy pamiętaj też o tym, żeby nigdy nie ustawiać klimatyzacji na maksymalne chłodzenie. Optymalna temperatura wynosi 5-7°C mniej niż na zewnątrz.

Trzymanie się tych trzech zasad i regularne przeglądy, na pewno wpłyną na stan i żywotność twojej klimatyzacji, nie mówiąc o twoim zdrowiu!

Naprawa turbosprężarek i katalizatorów

0
Naprawa turbosprężarek i katalizatorów

Naprawa samochodu wiąże się często nie tylko z dużymi kosztami, ale też ze stresem. Części i podzespoły, które posiadają współczesne samochody są bardzo zaawansowane, dlatego należy upewnić się, że samochód zostanie oddany w ręce profesjonalistów.

Do niedawna powszechne w Polsce praktyki, które polegają na usuwaniu filtrów cząstek stałych zostaną wkrótce zniwelowane, ponieważ takie pojazdy nie przejdą badań technicznych albo policja zabroni im dalszej jazdy. Właściciele samochodów, którzy wcześniej usuwali filtry, teraz będą je znowu montować lub będą pozbywać się swoich samochodów. Dlatego kupując auto używane należy zwrócić uwagę, czy spełnia ono wszystkie warunki homologacji, a więc posiada wszystko co przewidział producent w tym wszelkie filtry i katalizatory. Sprzedający powinien nas o tym poinformować, jednak aby nie obniżać za nadto ceny samochodu, często fakt usunięcia filtra jest przemilczany.

W związku z zasadą działania, budową, awaryjnością pojazdu i niewłaściwym użytkowaniem filtry cząstek stałych mogą się zapychać i właściciele pojazdów stają przed kolejnym dylematem. Już wiemy, że usunięcie go nie jest rozwiązaniem. Pozostaje nam regeneracja dpf lub wymiana na nowy. Zamienniki często są tanie, jednak nie posiadają metali szlachetnych, które osadzone na ściankach monolitu polepszają zdolność samoregeneracji filtra. Oryginalny filtr jest z kolei ogromnym kosztem, rzędu od 3tys. do nawet 11tys. zł. Jeżeli filtr jest popękany lub stopiony nie pozostaje inna opcja jak tylko wymiana, jednak jeżeli wkład jest cały filtr można poddać regeneracji

Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku Krymar jest przykładem firmy, która dzięki zespołowi techników specjalistów są w stanie podjąć się naprawy turbosprężarek i filtrów DPF/FAP oraz katalizatorów SCR w krótkim czasie. Dzięki doświadczonemu zespołowi, nowoczesnemu parkowi maszynowemu i sprawnemu zarządzaniu regeneracja katalizatorów i turbin jest szybka i profesjonalna.

Na stronie firmy turbokrymar.pl można dowiedzieć się nie tylko o specyfice naprawy turbosprężarek i filtrów DPF, ale również poczytać artykułu m.in o szkodliwym smogu, ekologii, a także poznać uproszczony opis turbosprężarki.

Ogrodzenia Opole

0
Ogrodzenia Opole

Szczególne znaczenie ogrodzeń w przestrzeni każdej posesji wymaga, aby ich strona wizualna, konstrukcja oraz inne właściwości techniczne spełniały najwyższe standardy jakościowe mieszcząc się zarazem w granicach naszych preferencji w tym zakresie.

Najważniejsze funkcje, jakie pełnią ogrodzenia, w bezpośredni sposób wpływają na atrakcyjności danej działki budowlanej, jej warunki dostępności oraz ochronę prywatności właścicieli, a w konsekwencji decydują o poziomie bezpieczeństwa i swobody panującej w granicach parceli podwórzowej.

Wybór właściwego ogrodzenia powinien być zatem podyktowany najwyższą jakością oferowanych przez daną firmę usług i stanowić odzwierciedlenie naszych upodobań.

Ogrodzenia i bramy Opole

Firma M-Stal24 zajmuje się realizacja ogrodzeń na terenie Opola gwarantując najwyższą jakość wykonanych projektów i szeroki wybór dostępnych produktów. Rozbudowany zestaw stosowanych technik produkcyjnych oraz olbrzymi katalog wzorów i materiałów sprawiają, iż oferta firmy M-Stal24 Opole jest szczególnie atrakcyjna oraz stanowi podstawę dla spełnienia nawet największych oczekiwań.

Firma daje również możliwość zapoznania się ze zdjęciami dotychczasowych realizacji ogrodzeń, które znajdują się w specjalnie do tego przygotowanej galerii. Pozwala to w szybki i łatwy sposób przekonać się o jakości wyrobów i skonfrontowanie ich z własnymi oczekiwaniami.

Indywidualne podejście do każdego klienta

Firma M-Stal24 Opole zapewnia indywidualne podejście do każdego zamówienia dążąc do uzyskiwania najlepszych efektów, zgodnych z oczekiwaniami odbiorcy. Aby każdy klient był w pełni zadowolony z wykonanego projektu, firma oferuje możliwość szerokiej personalizacji ogrodzenia, dzięki czemu jego kształt docelowy będzie idealnym odbiciem oczekiwać i preferencji nabywcy.

Po złożeniu zamówienia przedstawiciel firmy M-Stal24 Opole składa darmową wizytę klientowi w celu zapoznania się z topografią i właściwościami działki budowanej oraz wyceny zamówienia. Profesjonalne podejście daje gwarancję najwyższej jakości usług a zarazem pełnej satysfakcji klienta.

 

Szeroki wybór produktów – bramy i ogrodzenia Opole

Na ofertę firmy M-Stal Opole składa się obszerny katalog dostępnych wzorów i technologii niezbędnych do wykonania różnego rodzaju ogrodzeń odpowiadającym lokalnym uwarunkowaniom danego miejsca. Szeroki wybór dostępnych produktów daje możliwość tworzenia ciekawych, spersonalizowanych według potrzeb klienta, rozwiązań nadających indywidualny charakter każdej posesji. Ogrodzenia stalowe firmy M-Stal24 Opole są więc najlepszą okazją do uzyskania pięknych, stanowiących idealną reprezentację działki, ogrodzeń

 

Zaawansowanie technologiczne i innowacyjność – Ogrodzenia Opole

Tworzenie i instalacja ogrodzeń odbywa się przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik produkcyjnych, dzięki czemu całość odbywa się w niezwykle sprawny sposób i odznacza się najwyższą jakością wykonania. Osoby odpowiedzialne za realizację danego projektu to ludzie z pasją, dla których tworzenie ogrodzeń jest sposobem samorealizacji. Dzięki temu każdy element zamówienia, włączając w to zwłaszcza metalowe słupki jak i przęsła, odpowiada najwyższym standardom.

Terminowa realizacja zamówienia

Firma M-Stal24 Opole, dbając o dobro klienta, dokłada wszelkich starań aby każde zamówienie zrealizowane zostało terminowo, w sposób szybki i sprawny. Osiąganie najwyższej jakości produktów w założonym terminie wynika z wielkiego doświadczenia firmy M-Stal24 Opole oraz pełnego zaangażowania wszystkich jej pracowników. Cena ogrodzenia uzależniona jest długości oraz szeregu innych parametrów technicznych i, przez swoją niewygórowaną wysokość, stanowi miły akcent każdego zamówienia

Dodatkowo należy pamiętać, iż ogrodzenia stalowe posiadają wyraźną przewagę przed pozostałymi ich rodzajami, co znajduje najbardziej jaskrawy wyraz w trwałości poszczególnych elementów wykonanych z tego materiału oraz solidności całej konstrukcji. Oferta firmy M-Stal 24 Opole jest więc idealną propozycją dla najbardziej wymagających klientów.

Więcej tutaj: http://mstal24.pl/ogrodzenia-opole/

Dodać wizualnego pazura swojemu autu

0
Dodać wizualnego pazura swojemu autu

Auto to symbol i osobista wizytówka. Nie jest ono wyłącznie środkiem transportu. Jego wygląd odbija się na prezencji oraz własnym wizerunku, a z wyglądem samochodu można swobodnie eksperymentować tak, by jeszcze lepiej oddawał skomplikowaną osobowość właściciela. Felgi dla auta są, jak buty dla człowieka – zwraca się na nie uwagę oraz stanowią element spajający wszystko w spójną całość. Wymiana felg nie musi odbywać się najniższym praktycznym kosztem. W efekcie spychania istotności tej kwestii na margines, wytraca się na prezencyjnym potencjale samochodu, a to szybko potrafi negatywnie odbić się na wizerunku. Sklep z felgami FELGEO.pl zapewni szeroki wybór różnorodnych felg do wielu marek samochodów, a wszystko w prosty i przejrzysty sposób.

Łatwe wyszukiwanie

Kupno dopasowanych felg często stanowiło problem, bo samo wymierzenie to jeszcze zbyt mało. Przed wymianą felg trzeba się dobrze zastanowić nie tylko nad tym czy będą one pasowały do auta. To jakie samochód ma felgi odbija się na komforcie jazdy i zdolności zapanowania nad pojazdem w trudnych warunkach. Nie warto ryzykować życiem i zdrowiem dla chwilowego podkręcenia wyglądu samochodu. Jednak, jeśli zna się możliwości swoje oraz swojego auta to nic nie stoi na przeszkodzie by dodać mu lekkiego wizualnego pazura lub mówiąc oględnie zmienić buty. Sklep z felgami FELGEO.pl zapewni dostęp do szerokiego wachlarza opcji, które szybko tchną nowe życie nawet w bardziej już wysłużone auto. Dzięki łatwemu wyszukiwaniu szybko dopasuje się felgi do modelu auta oraz zyska pewność, że produkt rzeczywiście będzie pasował w 100%.

Oszczędzić sobie szukania

Dzięki FELGEO.pl wszystko co związane z felgami znajduje się w jednym miejscu. W efekcie nie trzeba jeździć po placówkach stacjonarnych oraz warsztatach szukając „okazji” lub liczyć, że na czymś zawiesi się oko. Felgi potrafią wyrazić więcej z auta, nadać mu zjawiskowej prezencji oraz podkreślić gust, obycie oraz zorientowanie na styl właściciela. Nie są one wyłącznie praktycznym dodatkiem, który w samochodzie zwyczajnie być musi. Z wyglądem felg oraz ich rodzajem można swobodnie eksperymentować tak, by znaleźć swój złoty środek. Jest to zakup, który będzie się zwracał na wielu poziomach zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Sklep z felgami FELGEO.pl pomoże wszystkim zrealizować nawet bardzo wymyślne modyfikacyjne projekty, a łatwość z jaką się to zrobi zaskoczy niejednego konsumenta.

Samochody Ford w Polsce

0
Samochody Ford w Polsce

Samochody marki Ford znane są niemal wszystkim. Istniejący od 1903 roku amerykański koncern motoryzacyjny jest jednym z największych producentów aut na świecie. Pojazdy tej marki cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród polskich klientów. Każdego roku w fabrykach Forda, z taśm montażowych zjeżdża ponad 6 milionów aut. Pod względem ilości sprzedanych samochodów w naszym kraju, w ubiegłym roku Ford zajął drugą pozycję tuż za Volkswagenem. W 2018 roku sprzedaż Forda w Polsce wyniosła blisko 390 tysięcy nowych samochodów.

Solidna marka zegarków dla fanów motoryzacji

0
Solidna marka zegarków

Na modną stylizację, składa się wiele różnych aspektów. Odpowiednia stylizacja to nie tylko same ubrania, ale także dodatki, które ją uzupełniają. Dzięki odpowiednim dodatkom, stylizacja jest kompletna.

Biżuteria na co dzień

Jednym z podstawowych dodatków do każdej stylizacji, jest zegarek. To rodzaj biżuterii dla kobiet i dla mężczyzn, który można zakładać na co dzień i na specjalne okazje. Zegarek pełni wiele funkcji naraz, w zależności od jego specyfikacji. Pełni on funkcję ozdobną, bo służy za biżuterię, ale jednocześnie jest praktycznym i funkcjonalnym dodatkiem do każdej stylizacji.
Najmodniejsze zegarki dla kobiet i mężczyzn

Zegarek można kupić w każdym sklepie z biżuterią, także w sklepach internetowych. Jednak szczególną uwagę warto zwrócić na luksusowe zegarki z wyższej półki, znanych i cenionych producentów. Do takich produktów należą na przykład zegarki Michael Kors. Te zegarki nie mają sobie równych, są bardzo efektowne, stylowe i modne, można je bez problemu dopasować do każdej stylizacji. Ceny tych zegarków do niskich nie należą, ale za jakość trzeba płacić i na pewno opłaca się zainwestować w tak piękną i funkcjonalną biżuterię.

Zegarek na rękę Michael Kors, poza efektownym wyglądem, może posiadać różne dodatkowe funkcje. Może on posiadać alarm, ustawiony na konkretną godzinę, krokomierz, bluetooth, powiadomienia z telefonu, połączenia przychodzące, pomiar spalonych kalorii, wieczny kalendarz, szkło dotykowe, dynamiczny trening, datę czy pomiar tętna z nadgarstka. Funkcje te są bardzo przydatne, nic więc dziwnego, że tego typu zegarki cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Gdzie kupić zegarek marki Michael Kors?

Jeśli chce się kupić zegarek właśnie tego producenta, to trzeba poszperać w Internecie. W specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą zegarków damskich i męskich, można znaleźć produkty wszystkich znanych producentów, w tym także Michaela Korsa. Oferta jego zegarków jest bardzo duża i różnorodna, można się przyjrzeć różnym modelom zegarków, by wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania.

Nowe samochody w 2018 i 2019 roku. Jakie modele wybierają Polacy?

0
Nowe samochody w 2018 i 2019 roku. Jakie modele wybierają Polacy?

Wybór samochodu nie należy do łatwego zadania. Wymaga spędzenia wielu godzin na przeglądaniu ofert, porównywaniu modeli i analizowaniu. Do tego dealerzy nie próżnują i w ich ofertach pojawiają się nowe samochody oraz przeróżne konfiguracje i dodatkowe opcje, które mają zachęcić do wyboru tego, a nie innego modelu. Czego Polacy szukają w samochodach i jakie zalety mają te prosto z salonu?

To budżet w głównej mierze decyduje o tym, czy stać nas na zakup nowego samochodu, czy należy wybrać auto z drugiej ręki. Ważne jest również, aby model spełniał stawiane oczekiwania, ponieważ inny samochód zakupi singiel, a inny będzie idealny dla pięcioosobowej rodziny. W tym artykule akcent jest położony na nowe samochody, czyli prosto z salonu. Odpowiemy na pytanie, jakie modele Polacy najczęściej wybierali w 2018 roku i co przygotowali dla nas producenci na rok 2019.

Stary czy nowy – jaki samochód wybrać?

Zarówno używany, jak i nowy samochód mają swoje plusy i minusy, ale to auto z salonu przyniesie zdecydowanie więcej korzyści. Po pierwsze, zyskujemy gwarancję, że samochód jest w idealnym stanie technicznym, a jedyne wady, to wady fabryczne, które można zgłosić do producenta. Po drugie, nie musimy się obawiać, że jest samochodem powypadkowym. Po trzecie, producenci na nowe samochody dają co najmniej 2 lata gwarancji, zatem każda awaria nie z naszej winy będzie naprawiana na jego koszt. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo, zwłaszcza poprawnie działające ABS zapewniające hamowanie na śliskich nawierzchniach. Ponadto takie auto jest czyste i pachnące nowością.

Słabiej prezentują się samochody używane, ponieważ nie jest znana ich przeszłość. Do zakupu należy podchodzić z maksymalnie ograniczonym zaufaniem, zwłaszcza że zdarza się, że takie samochody mają ukryte uszkodzenia po poważnych wypadkach. Mało tego, ich sytuacja prawna może być niejasna, co może skutkować odebraniem samochodu od nieświadomego wad prawnych nabywcy (mowa tu o samochodzie objętym zastawem bankowym czy kradzionym). Taki samochód może się również częściej psuć, co generuje problemy z dostępem części zamiennych i koniecznością częstego serwisowania. Dlatego też używane samochody często są postrzegane jako skarbonka bez dna.

Jednak nowe samochody nie są pozbawione wad. Wprawdzie w kwestii zakupowej wypadają zdecydowanie lepiej, mimo dość wysokich cen (jednak tu cena zdecydowanie oznacza jakość), ale ich wartość bardzo szybko maleje w pierwszych latach użytkowania, nawet o połowę w ciągu trzech lat. Oznacza to, że decydując się na odsprzedaż, nie można liczyć na korzystną cenę. Jak pokazują statystyki, niemieckie i japońskie modele dłużej od innych utrzymują wysoką wartość rynkową.

Warto dodać, że nowy model z salonu wcale nie oznacza ceny poza zasięgiem Kowalskiego. Okazuje się, że można nawet kupić nowy samochód w cenie 40 tys. złotych. Serwis AutoKult.pl przeprowadził analizę, kontaktując się z salonami i dealerami, czego rezultatem jest wytypowanie najtańszych nowych samochodów. Na pierwszym miejscu znajduje się marka Dacia – tu możemy wydać do 35 tys. złotych. Cena początkowa dla Logana i Sandero to około 30 tys. złotych bez klimatyzacji lub 36 tys. złotych z klimatyzacją. Dopłacając 5 tys. złotych, można już wybierać modele z oferty Fiata, a dysponując budżetem 40 tys. złotych, mamy spory wybór modeli segmentu A i B.

Nowe samochody lepiej radzą sobie z prędkością

Motoryzacja na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat na tyle się zmieniła, że nawet dekada różnicy w produkcji danego modelu może być nieporównywalnie wielkim przeskokiem technologicznym.

Nowe samochody wyróżniają się przede wszystkim elektroniką – mają wiele czujników i dodatków, o których kilkadziesiąt lat temu nikt nawet nie myślał. Współcześnie korzysta się nawet z technologii wcześniej zarezerwowanej tylko dla wojska czy baz kosmicznych, przykładem jest wyświetlacz przezierny (HUD), z którego jeszcze 20 lat temu korzystali wyłącznie piloci myśliwców, a dzisiaj jest standardem w modelach nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Różnice dotyczą też budowy nadwozia, wyposażenia, jednak wciąż możemy znaleźć klasyczne modele, które mają nawiązywać do minionej epoki, a jednak są unowocześnionymi wersjami.

Czym nowe samochody różnią się od starych? Michał Strzyżewski prowadzący serwis Autoblog24.pl zwraca uwagę, że największa różnica dotyczy radzenia sobie samochodu z wyższymi prędkościami. Kiedy stare samochody typu sedan, hatchback czy kombi klasy średniej średnio radziły sobie z osiągnięciem maksymalnej prędkości, a im była ona większa, tym zmniejszał się komfort jazdy (wibracje, hałas, problemy z układem kierowniczym i hamulcami), tak dzisiaj ten próg został podniesiony i nawet małe auto z segmentu B rozpędzi się do nawet 140 km/h bez odczuwania tego w kabinie.

Wprawdzie na komfort jazdy wpływa konstrukcja i zastosowane podzespoły, ale nie można nie wspomnieć tu o najważniejszej części samochodu – silniku. Przykładowo Ford w 2009 roku wprowadził EcoBoost, rodzinę silników benzynowych, które są budowane w zgodzie z zasadami downsizingu i montowane pod maskami wielu modeli Forda sprzedawanych w 72 krajach świata. Silniki wyposażane są w bezpośredni wtrysk paliwa, turbosprężarkę, system zmiennych faz rozrządu, a także aluminiową głowicę. Trzycylindrowy silnik dostępny jest w dwóch wariantach mocy: 100 i 125 KM. Serwis AutoFakty.pl zwraca uwagę, że porównując silniki EcoBoost do innych obecnych na rynku, te są jednymi z najmniej awaryjnych, na uznanie zasługuje też inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD).

Skoro o Fordzie mowa, co dla nas przygotował ten producent? Nadchodzące nowe samochody można sprawdzić na stronie https://www.ford.pl/osobowe.

Dodajmy, że w nowych modelach stosuje się już bardzo zaawansowane technologie, które nieustannie pracują nad wydajnością i komfortem, że można poczuć maksymalną przyjemność z jazdy.

Jakie modele wybierają Polacy?

Serwis MotoFakty.pl opublikował raport wskazujący, jakie modele najczęściej wybierają Polacy. W samym tylko czerwcu 2018 roku zarejestrowano razem 52 455 nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. Pod względem ilościowym pierwsza była Skoda (6 319 sztuk), następnie Volkswagen (5 091 sztuk), Toyota (3 993 sztuki), Opel (3 152 sztuki), Ford (2 644 sztuk). Marki popularne zajęły 86,2% rynku i objęły 39 700 sztuk. Na marki premium przypadło 13,8% rynku.

W całej grupie samochodów osobowych zarejestrowano 1,6 tys. hybryd (+35,7%) oraz 103 auta. (+8,8%) z napędem elektrycznym. Wśród nich znalazły się 48 samochodów bateryjnych i z rozszerzonym zasięgiem oraz 55 hybryd plug-in. Samochody z napędem benzynowym zajęły 69,2% rynku a z dieslem 25,3%, podczas gdy rok wcześniej stanowiły odpowiednio 65,3% i 29,5%.

Od początku 2018 roku w grupie nabywców indywidualnych przybyło 83,6 tys. sztuk nowych pojazdów (+5,0%). Najczęściej wybieranym modelem, patrząc na wyniki z pierwszego półrocza, jest Toyota Yaris (3 810; +22,3%), drugie miejsce zajmuje Skoda Fabia (3 495; +17,1%), a trzecie Opel Astra (2 721; -20,6%).

Najczęściej wybieranym modelem przez klientów instytucjonalnych od początku br. jest Octavia (8406; +4,3%), następna Fabia (6696; +7,5%), Golf (5 808; +5,7%), Focus (5801; +28,1%) i za nim Astra (5 489; +9,1%).

Jeśli chodzi o najnowszy raport, to w listopadzie zarejestrowano prawie 49 800 nowych samochodów osobowych i dostawczych – tak wynika z najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. To o 11,2 procent więcej niż rok wcześniej. W ogólnym rankingu modeli w listopadzie na pierwszym miejscu jest Octavia (1 871 sztuk), na drugim Fabia (1 726), trzecim Golf (1 362).

Wprawdzie nowe samochody nie należą do najtańszych, jednak należy pamiętać, że dealerzy mogą mieć upusty i promocje, zatem przed zakupem warto zapytać o możliwość negocjacji ceny. Nie zawsze cena katalogowa jest ostateczna, a warto zaoszczędzone na przykład kilka tysięcy złotych przeznaczyć na dokupienie opcji związanych z bezpieczeństwem, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego poczucie i zapewnić sobie maksymalny spokój na drodze.

Źródła:

l https://autokult.pl/31891,najtansze-nowe-samochody-w-polsce-kupisz-normalne-auto-juz-za-30-tys-zl

l https://autoblog24.pl/2016/05/stary-nowy-samochod-roznice/

l https://wspolczesna.pl/stary-czy-nowy-samochod-co-wybrac/ar/5750626

l https://www.autofakty.pl/autoencyklopedia/co-to-jest-ecoboost/

l https://www.motofakty.pl/artykul/zakup-auta-2018-te-nowe-modele-najczesciej-wybieraja-polacy.html

l https://tvn24bis.pl/moto,99/najczesciej-wybierane-nowe-samochody-zmiana-lidera,890247.html