Koło dwumasowe VW Passat

0
Koło dwumasowe VW Passat

Volkswagen to bardzo znana marka, która cieszy się ogromnym uznaniem również w naszym kraju. Największą popularność zdobył zwłaszcza model VW Passat. Samochody te produkowane są z wykorzystaniem różnego rodzaju silników, np. TDI. Słynny dziś model tej marki po raz pierwszy został zaprezentowany w lipcu 1972 roku. Produkcja na szeroką skalę tych samochodów osobowych klasy średniej rozpoczęła się w 1973 roku. Model ten doczekał się już ósmej generacji, która produkowana jest od 2014 roku. Samochody VW Passat dokładnie tak jak inne samochody osobowe składają się z części, które pod wpływem eksploatacji wymagają wymiany. Sprawdź jak wygląda kwestia zużywania się koła dwumasowego i czy konieczna jest wówczas wymiana sprzęgła.

Samochody Toyota

0
Samochody Toyota

Toyota Motor Corporation to jeden z głównych globalnych producentów samochodów. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Toyota City na terenie Japonii. Firma specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych, silników, pojazdów użytkowych oraz samochodów luksusowych. Korporacja obejmuje takie oddziały jak Toyota, Lexus, Daihatsu, Ranz, Gazoo Racing i TRD. Jej pododdziały można znaleźć na całym świecie: w Japonii, Indiach, Ameryce Północnej, Rosji, Afryce, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, itp.

Toyota w przeszłości

1933 – firma będąc oddziałem Toyoda Automatic Loom Works rozpoczęła produkcję samochodów.

1935 – wyprodukowany został pierwsze samochody danej marki – A1 i G1.

1936 – skonturowany został Model AA.

1937 – firma stała się w pełni niezależna i została zarejestrowana pod nazwą Toyota Motor Company.

Lata 1940-te-1950-te – producent wypuścił niewielkich rozmiarów samochody: modele Toyopet SA, lekkie samochody ciężarowe Toyopet SB, lekkie samochody ciężarowe Toyopet Stout, Toyopet Crown, Toyopet Master i Toyopet Corona. Firma weszła także na rynek amerykański.

Lata 1960-te-1970-te – wraz z przedsiębiorstwem Honda Motor Co. firma Toyota rozpoczęła budowę swoich zakładów na terenie Stanów Zjednoczonych.

Lata 1980-te – Toyota zdobyła pierwsza Japońską Nagrodę Jakości; została założona firma Toyota Motor Corporation; otwarto oddział Luxus.

Lata 1990-te – korporacja wypuściła model T100 (później nazwany Tundra), kilka SUV-ów, model Camry Solara (nową wersję modelu MR2), model Celica oraz Supra.

Lata 2000-ne – Toyota stała się jednym z najlepszych zespołów Formuły 1 i weszła w spółkę z kapitałem mieszanym z firmami Citroën i Peugeot; Toyota rozpoczęła konstruowanie swoich samochodów we Francji; publice został zaprezentowany model Scion; wypuszczona została nowa Tundra, która została nagrodzona tytułem "Truck of the Year" model Camry został uznany „Samochodem Roku”; do produkcji wszedł model RAV4 i Prius.

Toyota obecnie

W latach 2010-tych korporacja zaprezentowała nowe modele samochodów, takie jak Etios, Mirai, Agya, Prius C, Prius V, 86 i inne. Modernizacji poddane zostały tak popularne modele samochodów jak Camry, Corolla, Avalon, Crown, Prius S, Supra, RAV4, Land Cruiser Prado, Sequoia, Tacoma, Tundra, itd.

W 2018 roku firma sprzedała na całym świecie ponad 8 milionów egzemplarzy swoich samochodów: najlepiej spędzającymi się modelami były Corolla (934 348 egzemplarzy) i RAV4 (807 116 egzemplarzy).

Całkowity przychód korporacji w 2018 roku wyniósł 272.3 bilionów dolarów, co sprawiło, że stała się ona najcenniejszą marką w Japonii. Udział firmy Toyota Motor Corporation na rynku światowym wynosił 9,46%. Części zamienne do samochodów Renault można kupić w sklepie internetowym Euautoczesci.pl.

Diagnostyka i wymiana akumulatora w kilku prostych krokach

0
Diagnostyka układu elektrycznego

Diagnostyka układu elektrycznego

Problem z rozładowanym akumulatorem nie zawsze oznacza, że winna jest sama bateria, czasami winę za problem z brakiem energii ponoszą zbyt luźne lub skorodowane klemy, przerwane przewody wysokiego napięcia lub ładowania. W pierwszej kolejności należy wykluczyć właśnie te problemy. Aby to zrobić będzie potrzebny multimetr dzięki któremu można zmierzyć napięcie ładowania na uruchomionym silniku. Poprawne wartości powinny wynosić w granicach 14-15 V, jeśli napięcie jest niższe, problemem może być zużyty lub zepsuty alternator, natomiast jeśli napięcie jest wyższe, winny może być regulator napięcia. Warto wspomnieć, że przy zbyt wysokim napięciu często awarii ulegają żarówki i inne odbiorniki energii elektrycznej na pokładzie samochodu. Jeśli napięcie jest poprawne, można przejść do diagnostyki akumulatora.

Diagnoza stanu akumulatora

Diagnostykę stanu akumulatora należy rozpocząć od pomiaru baterii na wyłączonym silniku, jeśli w układzie panuje napięcie 12-13 V to akumulator jest w dobrej kondycji i nie należy go wymieniać. Natomiast jeśli napięcie jest niższe i wskazuje wartości na poziomie 12-12,4 V należy go doładować. Doładowanie akumulatora powinno przynieść zadowalający efekt. Jeśli napięcie spada poniżej 12 V  akumulator jest skrajnie rozładowany i nie jest w stanie utrzymywać już odpowiedniego napięcia, pozostaje wtedy jedynie wymiana akumulatora. Za stan niedoładowania akumulatora mogą być odpowiedzialne krótkie odcinki na których porusza się samochód, wtedy prąd potrzebny do rozruchu nie jest rekompensowany przez doładowanie z alternatora.

Wymiana akumulatora

Wymianę akumulatora należy rozpocząć od zabezpieczenia samochodu – należy go ustawić na prostym odcinku drogi lub w garażu i odpowiednio zahamować. Następnie warto wyłączyć zapłon i usunąć z niej kluczyki.  Po odpowiednim zabezpieczeniu pojazdu można rozpocząć proces wymiany baterii. W tym kroku na początku warto upewnić się, czy samochód nie potrzebuje podtrzymania energii, jeśli tak należy odpowiednio to zorganizować, natomiast jeśli nie potrzebuje należy zdjąć wszelkie pokrywy zabezpieczające akumulator, oraz klemy. Po zdjęciu zabezpieczeń można odkręcić klemę minusową, następnie można odkręcić klemę plusową. Jeśli istnieje potrzeba odkręcenia obejmy zabezpieczającej akumulator, należy to zrobić. Następnie po wymontowaniu akumulatora należy możliwie szybko zamontować nową baterię rozpoczynając od montaży obejmy, a następnie klem rozpoczynając od dodatniej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Ucando.pl jeśli wymiana okaże się koniecznością – https://www.ucando.pl/k/akumulatory/U1301.

Czy warto wynajać pojemniki i opakowania przemysłowe?

0
Czy warto wynajać pojemniki i opakowania przemysłowe

Wiele firm, które dopiero rozpoczynają swoja działalność, nie ma możliwości na wygospodarowanie większych funduszy. Musi więc posiłkować się takimi metodami, jak choćby wynajem produktów, a nie ich zakup. Dzięki temu można rzeczywiście oszczędzić pieniądze i sprawić, że firma już od samego początku może się rozwijać, przy niewielkim wkładzie finansowym. Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa i firmy, które trudnią się przemysłem, to niezbędne w nich będą opakowania i pojemniki przemysłowe. To bowiem właśnie te produkty, pozwalają przede wszystkim na zaprowadzenie porządku w firmie, a także właściwe przechowywanie towaru.

Ochrona lakieru – powłoka ceramiczna

0
Ochrona lakieru - powłoka ceramiczna

Każdemu posiadaczowi samochodu zależy, aby był on piękny i zadbany jak najdłużej. Nie tylko ze względów estetycznych stramy się utrzymać wygląd auta w nienagannym stanie, ale również dlatego, że zadbane auto jest droższe, przez co podczas sprzedaży będziemy mieli możliwość otrzymania za auto wyższej kwoty.

Samochód, nawet ten z najlepszej jakości lakierem z biegiem czasu ulega zniszczeniu. Woda, wilgoć, a także sól powodują, że na aucie powstaje korozja. Lakier nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Stosunkowo innowacyjnym rozwiązaniem jest zaś zastosowanie powłoki ceramicznej. Jest to z jednej strony kosztowna inwestycja, a z drugiej nie zawsze w stu procentach jest w stanie zabezpieczyć auto przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i zewnętrznych. Cena powłoki ceramicznej zaczyna się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Powłoka ceramiczna stanowi doskonałą bazę ochronną lakieru. Jest przy tym niezwykle cienka. Jej grubości nie da się zmierzyć nawet miernikiem do lakieru.

Z założenia powłoka ceramiczna ma chronić lakier samochodu przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jest ona doskonała jeśli chodzi o ochronę przed deszczem, wwilgocią, ale też solą. Nie stanowi jednak wystarczająco dobrego wsparcia, by ochronić lakier samochodu przed większymi zadrapaniami. Zależnie od rodzaju zastosowanej powłoki ceramicznej może ona utrzymać się na powierzchni samochodu maksymalnie do pięciu lat, choć w rzeczywistości użytkownicy twierdzą, że jej skuteczność znacznie słabnie już po trzech latach użytkowania. Z jednej strony można stwierdzić, że to stosunkowo niedługo, jeśli za powłokę zzapłaciliśmy na przykład półtora tysiąca złotych, jednak znaczące jest to, że bez użycia powłoki ceramicznej lakier samochodu wyglądałby po tych trzech latach znacznie gorzej. Czasem na lakierze występują niewielkie zadrapania, ktorych nawet nie zauważamy, a które są przyczyną większych. Przed nimi właśnie chroni samochód powłoka ceramiczna, którą warto wypróbować.

A może kamper?

0
kampery

Używane kampery na sprzedaż to oferta, która z całą pewnością będzie w stanie zainteresować sporo osób. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ na co jak na co, ale na używane kampery na sprzedaż zawsze znajdą się chętni. Wprawdzie sezon wakacyjny już za nami, ale nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby kupić kamer, kiedy nadarzy się dobra okazja. Wszak taki pojazd może sobie spokojnie poczekać do wiosny czy lata, kiedy będzie można nim wyruszyć przed siebie.

Trzeba w tym miejscu wyraźnie stwierdzić, że kamper, nawet używany, nie jest samochodem tanim. Można nawet śmiało powiedzieć, że to poważna inwestycja. No cóż, w końcu dobre rzeczy muszą swoje kosztować i już. Tak już jest na tym najpiękniejszym ze światów. Nie ma jednak co narzekać, bo ostatecznie żyjemy w nie najgorszych czasach. Nikt chyba nie chciałby się przenieść do lat 40. ubiegłego wieku, kiedy to w Europie szalała wojna. I jak tutaj nie zgodzić się ze stwierdzeniem Hipolita Taine’a, dziewiętnastowiecznego filozofa francuskiego, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych czynników determinujących ludzkie życie, jest moment dziejowy, w którym egzystuje dana jednostka.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum. Zatem do rzeczy. Otóż, kamper to samochód, dzięki któremu możemy swobodnie podróżować i tym samym w jakimś sensie poczuć się wolnym człowiekiem. Cóż bowiem może być piękniejszego niż wakacje z rodziną czy przyjaciółmi w kamperze? Na pewno nie wszystkich do takiego rozwiązania przekonamy, bo przecież każdy z nas jest inny i w związku z tym ma inne potrzeby i priorytety. Zresztą, gdyby wszyscy myśleli tak samo, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest ciekawiej i bardziej kolorowo. Niech więc każdy robi tak, jak jest mu wygodnie.

Jedni pojadą więc na wakacje kamperem, inni zdecydują się na wyjazd all inclusive, a jeszcze inni zadowolą się pobytem pod namiotem.
Ale jeśli już mowa o kamperach, to przyjrzyjmy się bliżej tym pojazdom. Przede wszystkim taki samochód to wygoda, bo nie dość, że pakujemy się sami, to jeszcze możemy zabrać ze sobą sporo rzeczy. Od wyposażenia kuchni i sypialni począwszy, a skończywszy na zapasach jedzenia i ubraniach. Po drugie, kamper pozwala nam niejako na bieżąco, spontanicznie wybierać miejsca, w które jedziemy czy miejsca, w których chcemy zatrzymać się na dłużej. Odpada w takich okolicznościach rezerwacja hotelu, bo wystarczy zajechać na parking i można przenocować. Po trzecie, w kamperze cały czas jesteśmy razem i to ma swój urok. W końcu urlop to czas relaksu, czas bycia ze sobą i wspólnych biesiad. A to jest bezcenne.

U nas moda na kampery ciągle trwa i coraz więcej osób decyduje się albo na wynajem takiego pojazdu, albo na jego zakup. To już zależy od konkretnej osoby, bo, jak już zostało powiedziane wcześnie, nie jest to mały wydatek. Ale jeśli ktoś zamierza dużo jeździć, zdecydowanie ekonomiczniej jest kupić taki pojazd, niż go wynajmować. Wynajem zaś sprawdza się doskonale, kiedy ktoś wyjeżdża li tylko na krótki urlop.

Części samochodowe – 3 ważne zagadnienia

0
części samochodowe kraków motostacja

Niejednokrotnie może przytrafić się sytuacja, w której potrzebne będzie zaopatrzenie się w określone części samochodowe. Osoby zainteresowane tego typu zakupami mają naprawdę rozmaite możliwości do wyboru. Warto dokładnie przemyśleć swoją strategię w tym zakresie oraz w szczegółach przeanalizować dostępne możliwości.

  1. Części do samochodów osobowych – gdzie kupić?
  2. Części samochodowe – precyzyjne określenie potrzeb
  3. Części do samochodów – znajomość rynku

Części do samochodów osobowych – gdzie kupić?

Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć części samochodowe. Nie ulega wątpliwości, że przy wyborze lokalizacji, w której pragniemy się zaopatrzyć w tego rodzaju produkty, znaczenie mają rozmaite czynniki. Jeśli chodzi o sprzedaż stacjonarną, z pewnością dla wielu osób jednym z kluczowych elementów jest położenie punktu sprzedaży. W wielu przypadkach bardzo wygodną i ciekawą opcją może być kupowanie takiego asortymentu jak chociażby sprzęgła przez Internet. W ten sposób można zamawiać również takie elementy jak, między innymi, wycieraczki, żarówki, klocki hamulcowe, czy też filtry.

Części samochodowe – precyzyjne określenie potrzeb

Z pewnością istotną kwestią jest dokładne określenie, co jest nam potrzebne. Trzeba zatem mieć pewne rozeznanie na rynku części samochodowych oraz wiedzieć, jakie elementy są nam niezbędne. Wiele osób decyduje się na markowe części. Niewątpliwie znać trzeba takie pojęcia jak części OE, czy też inne terminy powiązane ze wspomnianą branżą. Należy także orientować się co do tego, w jaki sposób poszukiwać odpowiednich części, które są dopasowane do naszego modelu auta. Z pewnością zatem przy zakupach tego rodzaju należy mieć spory zasób informacji.

Części do samochodów – znajomość rynku

Znajomość rynku jest niewątpliwie również jedną z bardzo istotnych kwestii, jeśli chodzi o zakup części samochodowych. Dobrze jest mieć pogląd na to, jakie ceny panują na rynku w odniesieniu do konkretnych części. Warto orientować się w takich zagadnieniach, jak chociażby to, jakich cen można się spodziewać przy zakupie takich rzeczy jak, przykładowo, hamulce, oleje, akcesoria samochodowe, kosmetyki samochodowe, tarcze hamulcowe, filtry Filtron, czy też sprzęgło. Kwestie budżetowe są dla wielu osób naprawdę bardzo istotne, choć nie powinny być one jedynym aspektem warunkującym podejmowane decyzje zakupowe. Zaopatrywanie się w części samochodowe bez wątpienia może okazać się sporym wyzwaniem, dlatego też trzeba odpowiedzialnie podejść do tego zagadnienia.

Najlepsze kosmetyki do samochodu

0
Najlepsze kosmetyki do samochodu

Pielęgnowanie samochodu to dość trudne zadanie. Trzeba mieć na to czas, ale i trzeba wiedzieć, co wybrać żeby były z tego jak najlepsze efekty końcowe.

Czyszczenie klimatyzacji latem

0
Czyszczenie klimatyzacji latem

Brak sprawnie działającej klimatyzacji, może być przyczyną wypadku! – Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Latem, kiedy temperatura przekracza 30°, klimatyzacja wydaje się niezbędnym i wręcz pierwszorzędnym elementem każdego pojazdu. Jeśli chcesz, żeby służyła ci podczas wakacyjnego wyjazdu, warto żebyś już teraz o nią zadbał! O to, co powinieneś wiedzieć o serwisie i samej klimatyzacji.

Klimatyzacja ma duży wpływ na komfort jazdy jak również zdrowie kierowcy – nie tylko ochładza, ale też filtruje powietrze (jednocześnie dbając o utrzymanie ładnego zapachu w aucie). Klimatyzacja aż w 80% oczyszcza powietrze ze wszelkiego typu zanieczyszczeń: pyłków roślin, bakterii, wirusów, substancji infekcyjnych i zarodników grzybów pleśniowych. Jazda autem, w którym rozprzestrzeniają się te wszystkie organizmy grozi utratą zdrowia, a nawet życia! Zanieczyszczone powietrze wywołuje u alergików napady kichania, które nie tylko są niekomfortowe, ale wpływają na styl jazdy kierowcy. Udowodniono, że przy prędkości 50km/h, alergik przejedzie kolejne 13 metrów z zamkniętymi oczami, co jest zjawiskiem całkowicie naturalnym podczas kichania. Jak widać, od kataru do wypadku, niedaleka droga.

Aż dziw bierze, że jeszcze dwadzieścia lat temu klimatyzacja uchodziła za dobro luksusowe, na które pozwolić mogli sobie tylko nieliczni. W dobie ciągłego ocieplania klimatu i coraz większej ilości alergików, jazda bez “klimy” jest wręcz zbrodnią.

Należy zaznaczyć, że układ klimatyzacyjny przydaje się nie tylko latem, ale też w chłodniejsze dni, bo przyspiesza odparowywanie szyb.

Mimo tak zbawiennego działania, układ klimatyzacyjny nie jest zbyt skomplikowanych urządzeniem. Jednak, jeśli się zepsuje, możemy za to dość sporo zapłacić, dlatego jak mawia stare przysłowie “lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Jak dbać o klimatyzację?

Oczywiście pierwszym krokiem w celu utrzymania sprawnie działającej klimatyzacji jest jej regularny przegląd. Zaleca się, by robić go, przynajmniej raz na rok. Z reguły kierowcy decydują się jednak na to zdecydowanie, za późno – najczęściej, kiedy poczują w samochodzie nieprzyjemny zapach.

Kontrolę stanu klimatyzacji powinno powierzyć się autoryzowanym serwisom lub mniejszym zakładom mechaniki pojazdowej, które objęte są oficjalnym programem partnerskim danej grupy, czy marki samochodowej. Przykładowo, Volkswagen Group posiada program o nazwie NORA, który działa na obszarze całej Europy. Program NORA zaopatruje mniejsze warsztaty w oryginalne części samochodowe takich marek jak: Volkswagen, Volkswagen Użytkowe, Seat, Skoda i Audi.

Zaletą skorzystania z usług takiego warsztatu jest pewność, że wszystkie wymienione elementy pojazdu spełniają rygorystyczne wymogi jakościowe i są kompatybilne z konkretnym modelem samochodu.

Jak wygląda przegląd klimatyzacji?

Podczas przeglądu klimatyzacji mechanik powinien skontrolować działanie wszystkich elementów układu, przede wszystkim: szczelność układu i stanu czynnika chłodzącego, pracę wentylatora oraz stanu mechanicznego sprężarki (tu zalecana jest wymiana oleju).

Kolejną czynnością, której możemy spodziewać się podczas wizyty u mechanika jest wymiana filtrów i odgrzybienie przewodów klimatyzacji. Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na to, czy wymieniono nam filtr kabinowy odpowiedzialny za filtrowanie powietrza.

Nie powinno nas jednak dziwić, jeśli serwisant nie dokona wymiany wszystkich filtrów – niektóre, po prostu nie wymagają wymiany co roku np. filtr osuszający odpowiadający za wyłapywanie nadmiaru wilgoci, wymienia się z reguły, co 2 lata.

Oprócz wizyty w serwisie, powinieneś dbać też o prawidłową eksploatację klimatyzacji. Okazuje się, że większośc kierowców nieprawdiłowo jej używa.

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji?

Po pierwsze, nie włączaj klimatyzacji tylko podczas upałów. Czynnik pracujący w układzie jest wymieszany z olejem i zapewnia odpowiednie smarowanie sprężarki. Aby ją nasmarować i odpowiednio zakonserwować, przynajmniej raz na jakiś czas, powinno się włączyć klimatyzację.

Po drugie, kiedy wchodzisz do nagrzanego auta, najpierw otwórz okna, a dopiero po kilku chwilach włącz klimatyzację. Dzięki uprzedniemu wywietrzeniu auta, zmniejsza się praca sprężarki – im mniej będziesz nadwyręża ten element układu chłodniczego, tym lepiej i dłużej będzie ci służył. Sprężarka nie jest urządzeniem typowo przemysłowym, dlatego szybko się zużywa. Aby zaoszczędzić jej pracy pamiętaj też o tym, żeby nigdy nie ustawiać klimatyzacji na maksymalne chłodzenie. Optymalna temperatura wynosi 5-7°C mniej niż na zewnątrz.

Trzymanie się tych trzech zasad i regularne przeglądy, na pewno wpłyną na stan i żywotność twojej klimatyzacji, nie mówiąc o twoim zdrowiu!

Naprawa turbosprężarek i katalizatorów

0
Naprawa turbosprężarek i katalizatorów

Naprawa samochodu wiąże się często nie tylko z dużymi kosztami, ale też ze stresem. Części i podzespoły, które posiadają współczesne samochody są bardzo zaawansowane, dlatego należy upewnić się, że samochód zostanie oddany w ręce profesjonalistów.

Do niedawna powszechne w Polsce praktyki, które polegają na usuwaniu filtrów cząstek stałych zostaną wkrótce zniwelowane, ponieważ takie pojazdy nie przejdą badań technicznych albo policja zabroni im dalszej jazdy. Właściciele samochodów, którzy wcześniej usuwali filtry, teraz będą je znowu montować lub będą pozbywać się swoich samochodów. Dlatego kupując auto używane należy zwrócić uwagę, czy spełnia ono wszystkie warunki homologacji, a więc posiada wszystko co przewidział producent w tym wszelkie filtry i katalizatory. Sprzedający powinien nas o tym poinformować, jednak aby nie obniżać za nadto ceny samochodu, często fakt usunięcia filtra jest przemilczany.

W związku z zasadą działania, budową, awaryjnością pojazdu i niewłaściwym użytkowaniem filtry cząstek stałych mogą się zapychać i właściciele pojazdów stają przed kolejnym dylematem. Już wiemy, że usunięcie go nie jest rozwiązaniem. Pozostaje nam regeneracja dpf lub wymiana na nowy. Zamienniki często są tanie, jednak nie posiadają metali szlachetnych, które osadzone na ściankach monolitu polepszają zdolność samoregeneracji filtra. Oryginalny filtr jest z kolei ogromnym kosztem, rzędu od 3tys. do nawet 11tys. zł. Jeżeli filtr jest popękany lub stopiony nie pozostaje inna opcja jak tylko wymiana, jednak jeżeli wkład jest cały filtr można poddać regeneracji

Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku Krymar jest przykładem firmy, która dzięki zespołowi techników specjalistów są w stanie podjąć się naprawy turbosprężarek i filtrów DPF/FAP oraz katalizatorów SCR w krótkim czasie. Dzięki doświadczonemu zespołowi, nowoczesnemu parkowi maszynowemu i sprawnemu zarządzaniu regeneracja katalizatorów i turbin jest szybka i profesjonalna.

Na stronie firmy turbokrymar.pl można dowiedzieć się nie tylko o specyfice naprawy turbosprężarek i filtrów DPF, ale również poczytać artykułu m.in o szkodliwym smogu, ekologii, a także poznać uproszczony opis turbosprężarki.