Dywaniki w samochodzie – dlaczego warto mieć 2 pary?

0

Pogoda w Polsce bywa kapryśna – praktycznie przez cały rok mamy do czynienia ze śniegiem lub deszczem, a także błotem. Nasza wykładzina w samochodzie jest więc narażona na wilgoć oraz zanieczyszczenie. Codzienne osuszanie i usuwanie błota jest problematyczne, dlatego z pomocą przychodzą dywaniki. Kierowcy spierają się co do tego, które z nich są lepsze – gumowe czy welurowe. Spór dotyczy także tego, czy warto mieć 2 pary dywaników, czy w zupełności wystarczy nam jedna. Chcesz poznać odpowiedź na to pytanie? Przeczytaj nasz artykuł!

Sposoby przewożenia rowerów autem – plusy i minusy [infografika]

0

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Dla relaksu i odpoczynku warto udać się na wycieczkę rowerową za miasto. W pierwszej jednak kolejności rower trzeba przetransportować w jakiś sposób do miejsca docelowego.

Jak mogą się reklamować warsztaty samochodowe?

0
ramki tablicy rejestracyjnej

Do dobrego warsztaty samochodowego kierowcy są skłonni jechać na drugi koniec miasta. Nic dziwnego, bo chodzi tu przecież o sprawność własnego auta. Wiemy doskonale, że inwestycje w samochód, jego konserwację i naprawy najczęściej nie są małe. Nie możemy sobie pozwolić, by nasze pieniądze zostały utracone, a co gorsza, by nasz pojazd stał się przez nieudolną naprawę wrakiem. Jak jednak kierowcy mają dowiedzieć się o najlepszej jakości wykonywanych usług konkretnego warsztatu? Okazuje się, że taką działalność można pomimo sporych ograniczeń również reklamować. Dowiedz się, jakie są najlepsze sposoby przekazu reklamowego dla tej branży.

Poczta pantoflowa

Nie da się ukryć, że mechanicy zdobywają kolejnych klientów poprzez tzw. polecenie. Właśnie w ten sposób zakład buduje swoją renomę i powiększa grupę odbiorców. Nic nie działa tak pozytywnie, jak dobra opinia kolegi odnośnie danego warsztatu czy polecenie przez sąsiada, który właśnie odebrał auto z naprawy. Pamiętajmy jednak, że poczta pantoflowa, czyli tzw. szeptanka, może działać także w drugą stronę. Złe opinie o niekompetentnych fachowcach pracujących w danym zakładzie sprawią, że szybko straci on swoich klientów i nie zdobędzie tych nowych.

Przekaz reklamowy dla zmotoryzowanych

Branża motoryzacyjna może reklamować się nie tylko lokalnie. Doskonałym przykładem jest reklama zewnętrzna na samochodach. To między innymi oklejenie pojazdu hasłami reklamowymi czy danymi z adresem warsztatu. Do skutecznego przekazu można wykorzystać również ramki tablicy rejestracyjnej. Chociaż jest to element mały, to niezwykle skuteczny, bo trafia dokładnie do grupy docelowej, czyli innych kierowców. Wystarczy, że znajdzie się na niej logotyp warsztatu albo adres. To wystarczy, by w razie potrzeby właściciel auta skierował swoje kroki właśnie do tego warsztatu.

Reklama w miejscu sprzedaży

Na warsztatach samochodowych często wiszą banery, przed wjazdem postawione są standy reklamowe oraz tzw. potykacze z informacją o godzinach otwarcia czy aktualną ofertą. Nie da się ukryć, że to elementy, które dla kierujących pojazd są niejako drogowskazem. Wiedza o tym, że w danym miejscu znajduje się warsztat, będzie korzystna w przypadku usterki auta w najbliższej okolicy. Warto, by właściciel warsztatu zainwestował także w baner, na którym umieści informacje o podstawowych usługach, jakie świadczone są w jego zakładzie.

Jaka reklama w przypadku warsztatów samochodowych się nie sprawdzi?

Słabym pomysłem jest na pewno reklama w mass mediach. Po pierwsze, rzadko który zakład stać na inwestycję w strategię reklamową tego rodzaju. Po drugie, nie jest ona w ogóle potrzebna. Działalność warsztatu samochodowego jest lokalna, nie ma więc sensu wydawać kroci na przekaz, który potencjalnie może trafić do odbiorców, których oferta zupełnie nie zainteresuje. Wyjątkiem są lokalne audycje radiowe czy wydania lokalnej prasy. W kanałach ogólnopolskich taka reklama z całą pewnością się nie sprawdzi.

Czym zajmują się firmy prowadzące działalność transportową?

0

Usługi transportowe to pojęcie niezwykle szerokie, na które składają się zarówno przewozy osób, jak i towarów. Firma transportowa może zatem dysponować flotą pojazdów przystosowanych do przewozu pasażerów lub pojazdów służących do przewozu towarów. W obu przypadkach transport może być realizowany w trzech różnych środowiskach. Możemy zatem wyróżnić transport lądowy, morski i lotniczy. Ten ostatni służy przede wszystkim do transportu osób na duże odległości. Transport drogą morską to głównie transport towarów, a w transport lądowy to zarówno przewozy pasażerskie, jak i towarowe.

Charakterystyka transportu lądowego

Do przewozu osób i towarów w środowisku lądowym wykorzystuje się specjalnie przystosowane do tego celu pojazdy. W transporcie kołowym do przewozu osób wykorzystuje się różne modele autobusów (autokarów), busów i samochodów osobowych. Firma transportowa taka jak np http://enpire.pl/, zajmująca się przewozami towarów, najczęściej wykorzystuje do tego celu samochody ciężarowe z naczepami. W transporcie kolejowym do przewozu pasażerów i towarów wykorzystuje się pociągi wyposażone w różne rodzaje wagonów.

W czasach współczesnych transport lądowy, kołowy stał się podstawą funkcjonowania nowoczesnych, szybko rozwijających się gospodarek świata. Dzięki bogatej sieci dróg samochody ciężarowe mogą przewozić towary przez całe kontynenty. Co ważne, ten rodzaj transportu gwarantuje możliwość dostarczenia towaru dokładnie pod wskazany adres, zwykle bez konieczności jego przeładunku po drodze, co obniża koszt transportu. Większość współcześnie działających firm transportowych bazuje na transporcie kołowym, oczywiście zapewniając swoim klientom możliwość korzystania także z innych środków transportu – takie firmy noszą nazwę firm spedycyjnych, które gwarantują kompleksową obsługę wszystkich klientów, również tych, którzy chcą wysłać swój towar za granicę, na inny kontynent.

Charakterystyka transportu lotniczego

W tej kategorii transportu do przewozu pasażerów i towarów wykorzystuje się różne rodzaje samolotów. Ze względu na duży koszt przewozu ładunków drogą powietrzną, lotniczy transport towarów nie stanowi dużego procenta wszystkich przewozów towarowych realizowanych w skali całego globu. Oczywiście samolotami transportuje się pewne grupy produktów, ale odnosi się to głównie do ich specyficznych typów – towarów lekkich i drogich, które należy szybko dostarczyć do klienta. Transport lotniczy odgrywa jednak coraz większą rolę w przewozach ludzi. Firmy transportowe, które realizują tego typu usługi, określa się zwykle mianem przewoźników lub linii lotniczych.

Charakterystyka transportu morskiego

Droga morska to podstawa wymiany handlowej pomiędzy odległymi od siebie krajami. Dzięki potężnym statkom przystosowanym do transportu różnych typów towarów przewożenie tysięcy ton ładunku na duże odległości, pomiędzy różnymi kontynentami, stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Profesjonalna firma transportowa, która realizuje usługi spedycyjne, powinna mieć w swoim portfolio możliwość zapewnienia klientom również takiej opcji przewozowej. Zwykle wygląda to w ten sposób, że firma dostarcza towar na statek z wykorzystaniem klasycznego transportu lądowego, kołowego.

Jak zachować się w przypadku braku paliwa?

0

Polscy kierowcy bardzo często szukają najtańszych stacji benzynowych lub tankują po kilka razy w miesiącu, przemieszczając się głównie z domu do pracy, pokonując niewielkie odcinki drogi. To powoduje, że masa ludzi jeździ swoimi autami co jakiś czas na rezerwie. Czy to jest dobra praktyka? Czy może lepiej tankować rzadziej, ale pod korek?

Poziomowanie przyczepy – szybkie i wygodne?

0

Pomimo tego, że karawaning i spędzanie urlopu w przyczepie kempingowej lub w kamperze zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju, to wciąż nie ma odpowiednich poradników pomagających zacząć przygodę z tego typu formą spędzania wolnego czasu. W jaki sposób szybko i wygodnie rozkładać podpory?

Pasy transportowe na Twojepasy.pl

0

Transport to jedna z dziedzin nauk ścisłych, która jest często traktowana z pogardą wśród osób niemających styczności z inżynierią. Często kojarzony jest jedynie z transportem lądowym, a dokładniej z TIR-ami, które spotykane są na drogach każdego dnia. Jednak branża ta wiąże się nie tylko z transportem lądowym, ale również dotyczy transportu wodnego oraz powietrznego. Istotną sprawą jest właściwe podejście do przewożonego towaru, a jego zabezpieczenie stanowi czasami nie lada problem.

Pasy transportowe – czym są?

Pasy mocujące stanowią podstawę poprawnego zabezpieczenia przewożonych towarów. Umożliwiają stabilny transport artykułów o dużej wadze i nietypowych kształtach. Dzięki użyciu pasów transportujących w łatwy sposób zabezpieczyć można nie tylko meble, ale również motocykle czy łódki. Pasy z napinaczem sprawdzą się w przypadku przeprowadzek oraz w czasie transportu pojazdów na lawecie, pasy bez napinacza to rozwiązanie idealne w przypadku braku możliwości zaczepienia haków.

Gdzie można zakupić pasy transportowe?

Polski producent pasów transportowych Twojepasy.pl to świetne rozwiązanie dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na wybranie się do sklepu stacjonarnego. Twojepasy.pl umożliwiają dobór właściwego sprzętu bez opuszczania mieszkania, a krótki czas realizacji zamówienia oraz profesjonalne doradztwo drogą elektroniczną bądź telefoniczną z pewnością ułatwi zakupy. Dzięki obszernym opisom wszystkich produktów nawet laicy po krótkiej chwili odnajdą się w temacie bezpiecznego transportu.

Zalety monitorowania pojazdu

0

System gps umożliwia śledzenie pojazdów, czasu ich zatrzymania, średniej szybkości i zużycia paliwa w trakcie jazdy. Taki nadzór może przyczyniać się bezpośrednio do obniżenia kosztów finansowych, które ponosimy i spowodować bardziej wydajne zarządzanie przez nas pojazdem.

Skąd wzięła się moda na auta na minuty?

0

W ostatnich latach zdało się zauważyć zupełnie nowy trend polegający na usługach związanych z wynajmowaniem aut na minuty. Rozwiązanie to jest rewelacyjną alternatywą dla rodzin zamieszkujących duże miasta. Podróże komunikacją miejską jak wiemy potrafią być bardzo uciążliwe – zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Koszty utrzymania własnego auta bywają bardzo duże, zaś rower to rozwiązanie krótkotrwałe i jednoosobowe. W tej sytuacji znakomitą opcją jest skorzystanie z tytułowych usług. Skąd wzięła się ogromna popularność takiego rozwiązania i na czym polega jego fenomen? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Auto na ślub

0
Auto na ślub

Ślub to bardzo ważny moment w życiu każdej pary. To właśnie w ten dzień zawierane jest małżeństwo i pary łączą się ze sobą na zawsze. W związku z tym, wszystko powinno być niepowtarzalne i wyjątkowe w dniu ślubu. Suknia panny młodej, dekoracja sali weselnej czy też pojazd, którym para młoda pojedzie do ślubu – są to ważne elementy, na które należy zwrócić uwagę.

Cechy idealnego samochodu na ślub

Idealny samochód do ślubu powinien przede wszystkim prezentować się bardzo atrakcyjnie z zewnątrz. Dzień ślubu jest najważniejszym dniem pary młodej, więc wszystko co z nimi związane powinno być piękne, niepowtarzalne i doskonałe. Auto na ślub może zostać dodatkowo udekorowane kwiatami lub innymi ciekawymi ozdobami podkreślającymi jego wyjątkowy charakter i podniosłość chwili jaką jest ślub.

auto na ślubWiele osób jako auto na ślub wybiera limuzynę. Niektóre stylizacje i pomysły ślubne obejmują wykorzystanie samochodów sportowych. W modzie są również auta klasyczne i wiele innych pojazdów. Możliwości jest bardzo wiele i najważniejsze, aby odpowiadały one gustom pary młodej.

Gdzie można zdobyć idealne auto na ślub?

Nie każdego stać na zakup i posiadanie drogiego, luksusowego auta lub pojazdu klasycznego, który byłby świetnym samochodem na ślub. Większość ludzi posiada zwykłe, standardowe auta oraz samochody miejskie, które mogą być za ciasne. Warto więc popytać znajomych, którzy posiadają samochód nadający się na ślub. Być może zgodzą się pożyczyć samochód albo nawet zawiozą parę młodą do ślubu.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Wiele wypożyczalni posiada w swojej ofercie auta na ślub, a niektóre firmy specjalizują się wyłącznie w wypożyczaniu samochodów na śluby oraz inne specjalne okazje. Ceny ich usług są uzależnione od rodzaju pojazdu, dekoracji i przede wszystkim od czasu trwania wynajmu, na który składa się obsługa w dniu ślubu oraz wynajem auta dla potrzeb sesji zdjęciowej w plenerze (wiele par lubi takie zdjęcia).

Wiele firm oferujących wynajem pojazdów do ślubu, umieszcza swoje oferty w Internecie. Często zamówienie można złożyć przy pomocy specjalnych formularzy znajdujących się na stronach internetowych takich firm. Oprócz tego oferta obejmuje usługi kierowcy, więc nie trzeba będzie nikogo fatygować, aby wystąpił na ślubie w tej roli. Bardzo często w parze z takimi usługami idą usługi wynajmu busów, które dowiozą weselników na salę weselną oraz odwiozą ich do domów po zabawie. Warto zainteresować się taką kompleksową obsługą.