Biznesowe inspiracje – sprzedaż części rolniczych

0
Biznesowe inspiracje - sprzedaż części rolniczych

W poszukiwaniu biznesowych inspiracji trafiamy na Polską wieś. Rodzime rolnictwo rozwija się z roku na rok coraz szybciej, rolnicy korzystają z coraz lepszych maszyn i ciągników. Wymagają one stałych przeglądów i napraw. Czy da się na tym zarobić? Czy sprzedaż części maszyn rolniczych to dobry pomysł na biznes?

Wypadek drogowy – wypożycz samochód z OC sprawcy

0
Wypadek drogowy - wypożycz samochód z OC sprawcy

Niestety może się zdarzyć, że nie z naszej winy dochodzi do kolizji czy też wypadku drogowego. Czasami w wyniku takich zdarzeń mamy na tyle uszkodzony samochód, że nie nadaje się on do jazdy. Wymaga naprawy, co wiąże się z tym, że przez pewien okres jesteśmy pozbawieni środka transportu, czy wręcz narzędzia pracy. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu zastępczego.

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Wypożyczalnia samochodów zastępczych udostępni nam auto zastępcze z OC sprawcy – idealne rozwiązanie kiedy nie jesteśmy sprawcami wypadku. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów nie tracimy mobilności.

Wypożyczalnie samochodów zastępczych z OC sprawcy zwykle działają całą dobę 7 dni w tygodniu. Ponadto można liczyć na fachową pomoc w zgłaszaniu oraz likwidacji szkody (częściowej lub całkowitej). Dodatkowo niektóre wypożyczalnie, jak na przykład wypożyczalnia samochodów OSCAR – http://zastepcze.lublin.pl/wypozyczalnia/ – oferuje darmową pomoc biegłego z zakresu wypadków samochodowych w dochodzeniu roszczenia, jeśli ubezpieczyciel nieprawidłowo wyliczy szkodę na naszym samochodzie.

Zaletą wynajęcia samochodu zastępczego jest również to, że firma zwykle oferuje podstawienie auta pod wskazane miejsce, zajmuje się wszelkimi formalnościami oraz bezgotówkowym rozliczeniem wynajmowanego nam samochodu. Wystarczy jeden telefon a zastępcze auto pojawi się dokładnie tam, gdzie wskażemy.

Wynajem zastępczego auta – ważne zapisy w umowie

Podpisując umowę najmu należy zwrócić uwagę na treść umowy. Najważniejszy jest zapis dotyczący wkładu własnego, który jest wymagany przez część wypożyczalni. Zapis ten zobowiązuje nas, w razie uszkodzenia (z naszej winy lub nie) wynajmowanego przez nas samochodu, do poniesienia części kosztów naprawy.

Przed podpisaniem umowy najmu należy sprawdzić dodatkowo następujące kwestie:

– czy nie jest wymagana kaucja?
– czy wynajmowany samochód ma pełne ubezpieczenie?
– czy otrzymamy pisemną gwarancję zrzeszenia się należności za wynajmowane auto zastępcze?

Efektywność energetyczna opon

0
Efektywność energetyczna opon

Zapewne wielu z naszych czytelników o tym słyszało, a Ci, którzy nie słyszeli, będą mieli szansę wzbogacić swoją wiedzę. Dzisiejszy wpis poświecimy tematowi efektywności energetycznej opon. Co to takiego oraz dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na ten czynnik podczas wybierania ogumienia?

Efektywność energetyczna opon związana jest z dniem 1 listopada 2012 roku, kiedy to Komisja Europejska wydała rozporządzenie, które narzucało producentom opon oznaczanie ich klasy. Od tego dnia każda nowa opona, która opuszcza fabrykę, musi mieć specjalną naklejkę, która ma informować o konkretnych parametrach. Wśród nich znalazła się efektywność paliwowa, poziom hałasu, który guma emituje podczas jazdy oraz standard przyczepności na mokrej nawierzchni.

Wracając do początku – efektywność paliowa to określenie współczynnika oporów toczenia opony. Oznacza się ją za pomocą klas od A do G, które to są zgodne z kolejnością alfabetu.

A oznacza najmniejszy opór, który jest mniejszy lub równy 6,5 kg/t, natomiast G największy – większy lub równy 12kg/t. Idąc dalej, poziom hałasu (oznaczony przez specjalny piktogram przypominający głośnik) określa liczbę decybeli, które emituje guma podczas jazdy. W tym przypadku przeciętna wartość to ok. 76db. Ostatni wskaźnik dotyczył przyczepności, jaką opona posiada na mokrej nawierzchni. Tę wyznacza się na podstawie drogi hamowania auta. Klasa przyczepności również oscyluje między A i G.

W tym przypadku wyznaczono oponę porównawczą, która jest czymś w rodzaju odnośnika (punktu zerowego). Opona z klasą A będzie wytracać prędkość ok. 55 procent lepiej niż opona porównawcza, natomiast ta z klasą G ok. 10 procent lepiej.

Efektywność energetyczna opon, zwana również efektywnością paliwową to nic innego, jak stosunek zużytego paliwa, który jest uzależniony od tego, jakie ogumienie zostało założone do pojazdu. Specjaliści twierdzą, że opór toczenia, wpływa w około 20 procent na zużycie benzyny. Łatwo wywnioskować, że im wyższa klasa efektywności paliowej, tym mniejszy opór toczenia, a co za tym idzie, mniejsze zużycie paliwa. Poboczne efekty to także zmniejszenie emisji CO2 oraz łatwiejsze prowadzenie pojazdu. Dla przykładu. Jeżeli wybierzemy opony, których klasa została określona, jako B to zużycie paliwa będzie o około 0,1 l/100 km mniejsze niż to w przypadku opon klasy C. Jeżeli chodzi o klasy skrajne (A-G) to różnica wynosi ok. 0,6 l. W perspektywie 100 km to może wydawać się niewiele, aczkolwiek jeżeli ktoś jeździ w długie trasy i chciałby na tym zaoszczędzić, powinien zaopatrzyć się w opony jak najlepsze klasy np. firmy Continental: https://www.continental-opony.pl/samochod

Samochody typowo miejskie muszą być przede wszystkim trwałe i ekonomiczne

0
Samochody typowo miejskie muszą być przede wszystkim trwałe i ekonomiczne

Mając coraz większe możliwości zakupu i wyboru samochodów, coraz częściej decydujemy się na posiadanie dwóch aut – na większe, rodzinne i na mniejsze, typowo miejskie. W przypadku aut rodzinnych wybór podyktowany jest bardzo wieloma czynnikami. Jeśli natomiast chodzi o samochody typowo miejskie, liczy się przede wszystkim ich trwałość, solidność i niski koszt eksploatacji.

Radia samochodowe – Poznań a miejsca gdzie można kupić dobry sprzęt

0
radio samochodowe Poznań

Na pewno zastanawiałeś się kiedyś, jakie powinno być radio do samochodu, gdzie je kupić, czy jest to istotny element itd. Otóż tak – radia samochodowe są niemalże obowiązkową częścią wyposażenia pojazdu. Wybrany model radia kupić możesz w dowolnym sklepie w Poznaniu. Mało które miasto jest tak dobrze wyposażone pod tym względem jak właśnie Poznań. Radia samochodowe nabyć można w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi lub pokrewnymi. Bywają powiązane z konkretną marką, ale niekoniecznie. Producenci radiów po prostu kierują swoje rozwiązania do właścicieli samochodów dowolnej marki lub jakiejś określonej. Warto wybrać najlepsze, kierując się na przykład rankingami, których nie brakuje w internecie. Skorzystanie z modeli polecanych na szczytach zestawień jest praktycznie zawsze opłacalne, bo zajmują je produkty znanych i lubianych firm. Radio samochodowe w Poznaniu kupione spełni wszystkie stawiane mu oczekiwania.

radio samochodowe w Poznaniu - gdzie dostać najlespsze

Radio samochodowe – w Poznaniu kupimy dobre?

Nie trzeba być melomanem, by docenić obecność radia w samochodzie. Muzyka umila jazdę, ale można też posłuchać wiadomości czy jakiejś ciekawej audycji. Oczywiście słuchanie bardziej absorbujących programów warto zostawić sobie na chwilę odpoczynku, bo podczas jazdy mogą niepotrzebnie rozproszyć. Muzyka też miewa różny wpływ, ale niezależnie od tego, czy preferujesz spokojną muzykę, czy też ostre granie, bez wahania zainwestuj w dobre radio. Często jest to zakup na lata. Nowoczesne, wysokiej jakości modele nie psują się, są wyjątkowo trwałe, często awarii ulega wiele innych komponentów samochodu, ale radio pozostaje i dalej gra. Dzięki posiadaniu radia z dobrymi parametrami zapewnisz rozrywkę swoim współpasażerom, a droga upłynie wam w przyjemnym nastroju. Obecnie każdy samochód wyposażony zostaje w radio, więc jeśli ma się możliwość, warto wybrać jeden z najlepszych modeli dostępnych na rynku. Nie zawsze to ten model, który od razu zamontowany jest w aucie, więc musisz rozejrzeć się w poszukiwaniu nieco lepszego radia. Posłuż się koniecznie rankingiem albo poproś o poradę doświadczonego sprzedawcę w wybranym sklepie motoryzacyjnym.

Przegrzanie silnika. Jak uniknąć awarii w upalne dni?

0
Przegrzanie silnika. Jak uniknąć awarii w upalne dni?

Co zrobić, żeby uniknąć przegrzania silnika? Jakie są przyczyny takiej awarii i jak postępować, kiedy się przydarzy? Odpowiedzi w artykule.

Sklep auto części – gdzie kupić najlepsze?

0
Sklep auto części

Prowadząc własny warsztat samochodowy lub będąc miłośnikiem majsterkowania przy swoim samochodzie, należy mieć odpowiednie narzędzia, sprzęty i części. Wybór odpowiedniego sklepu z częściami samochodowymi bywa niekiedy trudny, dlatego przed odwiedzeniem punktu stacjonarnego, warto najpierw zajrzeć na strony internetowe sklepów z okolicy. Często w ten sposób można zorientować się, jaki asortyment dany sklep posiada, jakie są ceny poszczególnych narzędzi lub części oraz czy konkretna rzecz jest dostępna. Dobrze jest również poznać opinie innych klientów. W tym celu można skorzystać z internetowych rankingów i zobaczyć, które sklepy utrzymują się na pierwszych pozycjach. Sklepy z częściami samochodowymi posiadają oferty przystosowane do każdych wymagań. W asortymencie znaleźć można części nowe i używane, droższe i tańsze, oryginalne oraz zamienniki. Sprzedawane są również narzędzia i wyposażenie warsztatów i serwisów. Wybór jest szeroki, jakość wysoka, a ceny atrakcyjne.

online czy na miejscu - dobre sklepy z częściami samochodowymi

Sklep z auto częściami – czym się kierować

Na pytanie czy warto kupować części używane musisz odpowiedzieć sobie sam. Inwestycja w nowe i oryginalne części do starego samochodu może się zwyczajnie nie opłacać, za to zakup części używanych do nowego samochodu może wiązać się z ryzykiem. Wizyta w sklepie z auto częściami jest również dobrą opcją dla osób, które potrzebują pomocy w znalezieniu pasującej części. Pracownik sklepu na pewno posłuży radą, co jest bezpieczniejsze niż kupowanie na własną rękę przez internet. Czy zakup auto części przez internet jest dobrym rozwiązaniem? I tak i nie. Na pewno jest to najwygodniejszy sposób. Jeśli korzystamy ze sklepów online z autoczęściami o dobrej opinii, nie musimy się niczego obawiać. Nie zaleca się jednak kupowania części od osób prywatnych. Na takie zakupy nie dostaniemy gwarancji, często parametry są niezgodne z rzeczywistością, a jeśli część jest uszkodzona lub po prostu nie pasuje, zwrot może zająć dużo czasu lub nawet być niemożliwy. Dlatego uczulamy, by przed wyborem sprzedawcy nie sugerować się tylko atrakcyjną ceną, ale również rekomendacjami innych klientów. To pozwoli nam zrobić bezpieczne zakupy.

Praca dla pasjonatów motoryzacyjnych

0
Praca dla pasjonatów motoryzacyjnych

Jesteś właśnie na etapie swojego życia, w którym zastanawiasz się, co chciałbyś robić na co dzień? Marzysz o pracy, która będzie źródłem dochodu oraz satysfakcji? Interesujesz się motoryzacją i to właśnie z nią chciałbyś związać swoją przyszłość? Praca w salonie BMW z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom i otworzy przed Tobą drzwi do kariery. Jeśli pragniesz już teraz wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o lepszą przyszłość, zachęcamy do bliższego poznania przygotowanej przez nas oferty, która nie ma sobie równych: https://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/

BMW to lider samochodów marki premium znany na całym świecie. Wieloletnie doświadczenie, zgrany zespół oraz nieustanny rozwój sprawiają, że BMW jest szanowaną marką, której sukces jest znany wszystkim. Do ekipy pracującej na sukces BMW możesz dołączyć również Ty! Zapraszamy do aplikowania na wybrane stanowiska, które dostępne są na terenie całej Polski. W razie jakichkolwiek pytań związanych z pracą, zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami drogą e-mailową bądź telefoniczną.

Kogo poszukujemy na zapewniane przez nas stanowiska?

– młodych osób nastawionych na sukces;

– ludzi, którzy stawiają sobie cele, a następnie uparcie do nich dążą;

– osób odznaczających się wysoką kulturą osobistą, znajomością języków obcych, posiadających prawo jazdy kategorii B;

– ludzi sumiennych, zaangażowanych w pracę;

– pasjonatów motoryzacji, którzy pragną połączyć swoją pracę z rozwijaniem zainteresowań;

– osób samodzielnych, które nie mają również trudności w pracy w grupie;

– ludzi komunikatywnych, którzy potrafią budować długofalowe relacje z klientami.

W zamian oferujemy bardzo atrakcyjne warunki pracy, dobre zarobki, liczne szkolenia oraz przyjemną atmosferę.

Stanowiska pracy, które proponujemy, to: kierownik działu sprzedaży, doradca do spraw sprzedaży, product genius, doradca serwisowy, technik oraz doradca do spraw sprzedaży części i akcesoriów. Działamy na terenie całej Polski, zapewniając zatrudnienie w największych miastach kraju: Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach.

Wierzymy, że przygotowana przez nas oferta spotka się z entuzjazmem z Państwa strony. Mamy nadzieję, że dzięki nam, otworzą się przed Państwem drzwi do dalszej kariery. Jesteśmy przekonani, że pasjonaci motoryzacji znajdą tutaj pracę swoich marzeń, która pozwoli im na rozwijanie swoich zainteresowań, dobre zarobki oraz codzienną dawkę satysfakcji. Czekamy na aplikacje od osób, które pragną wziąć sprawy w swoje ręce i zapewnić sobie lepszą przyszłość już dziś.

Ściereczki z mikrofibry, ircha naturalna i inne środki do mycia samochodu

0
Ściereczki z mikrofibry, ircha naturalna i inne środki do mycia samochodu

W kosmetyce samochodowej ważne jest to, by używać tylko takich środków, które będą przede wszystkim bezpieczne dla lakieru. Sprawdź, w jakie środki do mycia samochodu powinieneś się zaopatrzyć.

Najwyższej jakości pomoc drogowa dla każdego

0
Najwyższej jakości pomoc drogowa dla każdego

W dzisiejszych czasach popularność różnych typów samochodów jest bardzo wysoka. Nic w tym dziwnego, ponieważ prywatne auta pozwalają na zapewnienie niezależności oraz możliwości transportu towarów i osób na krótkich i dalekich dystansach we względnie krótkim czasie. Każdy samochód jest tylko maszyną, która może zostać uszkodzona w wyniku awarii lub stłuczki. Nic więc dziwnego, że popyt na usługi związane z pomocą drogową jest niezwykle wysoki.

Podstawową sprawą, na jakiej zależy każdemu kto korzysta z usług związanych z pomocą drogową jest szybka reakcja fachowców na wezwanie i dojazd na miejsce awarii lub stłuczki w krótkim czasie. Bardzo częstym błędem, jaki popełniają kierowcy jest szukanie pomocy drogowej dopiero w momencie awarii, stłuczki lub innego zdarzenia drogowego. W związku z tym dobrym pomysłem jest wcześniejsze przygotowanie się do wyjazdu i poszukanie dobrych firm, które specjalizują się w usługach z zakresu pomocy drogowej.

Co jest ważne przy wyborze fachowej pomocy drogowej?

Przed wyruszeniem w podróż, bardzo dobrym pomysłem jest zapoznanie się z lokalnymi firmami specjalizującymi się w realizacji usług z zakresu pomocy drogowej. Najlepiej jest wybrać najlepszych lokalnych specjalistów, których siedziby znajdują się blisko warsztatów, z których korzysta klient. Dobrym pomysłem jest zainteresowanie się ofertami firm zajmujących się pomocą drogową oraz prowadzących warsztaty samochodowe. Wybierając takich fachowców można zaoszczędzić sporo czasu, nerwów oraz pieniędzy. W przypadku regularnego pokonywania dalszych odległości, dobrym wyborem jest poszukanie firm w obrębie każdych 100 kilometrów danej trasy. Takie rozwiązanie sprawi, że dana osoba zawsze będzie miała dostęp do pomocy oferowanej przez lokalne firmy w dowolnym miejscu na trasie.

Okazuje się, że dobrych fachowców z różnych miejsc można znaleźć w sposób szybki i łatwy dzięki przydatnym narzędziom internetowym. Jednym z nich jest serwis działający jako pomocdrogowa.info. Jest to strona z obszerną bazą danych, w której znajdują się wizytówki pomocy drogowych z całej Polski. Serwis jest łatwy w obsłudze, a usługa geolokalizacji pozwala na szybkie określenie miejsca zdarzenia oraz odnalezienie najlepszych pomocy drogowych działających w pobliżu. Atutem tej strony jest darmowe użytkowanie i regularna aktualizacja bazy wizytówek.

Bogata oferta i przystępne ceny

Pobliskie firmy są atrakcyjne nie tylko ze względu na szybki przyjazd, ale również ze względu na cenę pomocy. Mała liczba kilometrów przekłada się na niższy koszt dojazdu, a to z kolei oznacza niższą cenę usług. Dodatkowo należy pamiętać o cenach napraw w terenie czy też holowanie (ciężki pojazd na długiej trasie to wysoka cena).

Korzystna jest sytuacja, w której pomoc drogowa posiada wiele nowoczesnych lawet, które są przystosowane do transportowania pojazdów o różnej masie. Wybór takiej firmy daje klientowi pewność, że może on liczyć na profesjonalną pomoc niezależnie od sytuacji oraz rodzaju posiadanego przez niego pojazdu. Istotna jest również szeroka oferta, która powinna obejmować nie tylko holowanie, ale również wiele innych usług, takich jak naprawa ogumienia, dowóz paliwa, awaryjne uruchamianie aut w terenie, itp.

Laweta w Poznaniu